חילופי נורווגים

פתרון הומוריסטי וציני למדינה פלסטינית
תמונה של קימל
פרופסור גיורא קימל

מי רוצה מדינה פלסטינית? הפלסטינים – לא. כבר היו להם כמה הצעות החל משנת 1947 ואילך והם תמיד סירבו. למעשה לאורך כל השנים שחלפו מאז שקמה מדינת ישראל הם הוכיחו שיותר מעניינת אותם השמדת ישראל מהקמת מדינה עצמאית.

ההתנתקות מעזה הבהירה לישראל מה משמעות מדינה פלסטינית עצמאית. זה החל בטילים, מנהרות טרור, בלוני תבערה ונגמר בטבח שבעה באוקטובר. גם הגדה המערבית לא הייתה שכנה טובה לאחר הסכם אוסלו שהיה צריך להוביל למדינה פלסטינית, וישראל נדרשה לבנות גדר הפרדה כדי להפחית את הנזק. לאור ניסיון העבר, היום גם ממשלת ישראל כבר לא מעוניינת במדינה פלסטינית. אבל – ספרד, נורווגיה וסלובניה משתוקקות לכך בכל ליבן.

לנוכח התסכול הרב חשבתי על פתרון אפשרי, פתרון הומוריסטי וציני. לישראל אין כל בעיה עם ספרדים, נורווגים וסלובנים. הערבים, מצידם, שמחים להגר מהמזרח התיכון ומצפון אפריקה למדינות האיחוד האירופי, אולם יש להם בעיה איך להגיע לשם מבלי לטבוע במימי הים התיכון. אם כן, שיהגרו להם כל תושבי עזה לספרד. במקומם תיושב עזה בספרדים שיקימו שם "קוסטה דל סול מספר 2". כל ערביי יהודה ושומרון יהגרו לנורווגיה ובמקומם יתיישבו נורווגים שיוכלו לגדל תות שדה להנאתם ולפרנסתם. תושבים ערבים של ירושלים המזרחית יהגרו לסלובניה ובמקומם יתיישבו סלובנים שיחגגו ויתפללו בכנסיות הרבות בעיר.

תוקם מדינה פלסטינית עם שלושה קנטונים, דוגמת שווייץ: רצועת עזה – קנטון דובר ספרדית, יהודה ושומרון – קנטון דובר נורווגית, וירושלים המזרחית (הבירה) – קנטון דובר סלובנית, עברית וארמנית. את ניהול הר הבית אפשר להשאיר לירדן. תוסר גדר ההפרדה בין ישראל לגדה המערבית, המתנחלים ויהודי העיר העתיקה וחברון יהיו תושבים בפלסטין ואזרחים בישראל. ערביי ישראל ימשיכו לגור בישראל כישראלים ללא שינוי במעמדם. בישראל ובפלסטין תהיה זכות לגור ולעבוד בכל שטחי ישראל כמו שאפשרי לאירופים להתגורר, לעבוד ולנוע בין מדינות האיחוד האירופי.

עם ביצוע התוכנית לפי הפתרון הנ"ל כולם יבואו על סיפוקם. הערבים יזכו לחיות באירופה ואילו ספרד, נורווגיה וסלובניה יגשימו את חלומן הרטוב שתוקם מדינה פלסטינית. אני משוכנע שישראל לא תתנגד.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. ממחיש היטב את גודל האבסורד במצב אליו נקלענו, מכל הכיוונים

  2. עם כל ההשתדלות שלי, אני לא מצליח להבין את הראש של הפלסטינים, והמוסלמים בכלל, שרק רוצים להגר לאמריקה ואירופה, אבל רוצים שאנחנו לא נחייה כאן

    1. ל- ע ושאר התוהים, ההגיון מאחורי מבול הנהירה המוסלמית לארצות המערב הנוצריות – ברור ושקוף. דוקטרינת הג'יהאד האיסלמי שואף בהצהרה להכניע את העולם המערבי הנוצרי – המיוצג היום עי אירופה, ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה- ולהשליט בהם את השעריה. זו מצווה המחייבת כול מוסלמי באשר הוא. ולכן המדינות המוסלמיות העשירות כמו סעודיה קטאר ודומיהם- השקיעו מיליארדי דולרים בהקמת מסגדים ומדרשות באירופה ועודדו מוסלמים להגר- לא מתוך כוונה להתאקלם בתרבות המקומית- אלא להחליף אותה. זו גם הזדמנות למוסלמים לשפר את מצבם הכלכלי אף שרובם מסתגרים בשכונות הערים שכבר נכבשו על ידם.
      במה שנוגע לישראל- מבחינת הג'יהאד אין מקום באף שטח אדמה שאי פעם היה בשליטה מוסלמית (וזה כולל את ספרד ואלבניה למשל) לאף ישות שאינה מוסלמית, ובבוא העת יכבשו אותם כאשר יצברו מספיק כוח למטרה זו גם אם תמשך אלף שנה. מדינת ישראל הריבונית היא הראשונה שיש להיפטר ממנה, אבל זו מתעקשת להתקיים במזרח התיכון- לכן מתישים אותה בטרור ומלחמות ללא סוף- עד שתקרוס. ויש להם תקווה לכך כי לפי הדיווחים יש כבר לכול ישראלי דרכון זר ועם עוד קצת לחץ- הישראלים יעופו מהמזרח התיכון.. להיות "שכנים טובים בשלום" ? זה יאמר באנגלית בלבד לאזנים המסוימות, בערבית- זה נחשב לחרפה.

  3. אני יודעת שכתבת בהומור. אבל חשוב לזכור. הפלסטינים לא יעלמו מכאן. מדינה פלסטינית בסוף תקום. צריכים לדאוג מראש שלא תהיה זאת מדינת אויב תמידית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן