לא משעמם בקוריאה הדרומית

בחירות בקוריאה הדרומית
wikimedia commons

ב-9 במרץ אמורות להתקיים בקוריאה הדרומית בחירות לנשיא שיחליף את הנשיא המכהן מון ג'יאה-אין (Moon Jae-in). לפי החוק בקוריאה הדרומית נשיא נבחר לקדנציה של חמש שנים ואיננו יכול להיבחר שנית.

קוריאה הדרומית היא עכשיו מדינה תעשייתית חשובה. לישראל יש איתה יחסים כלכליים מתפתחים. בשנת 2020 היה ערך היצוא אליה 890 מיליון דולר וערך היבוא ממנה 1.5 מיליארד דולר. לקוריאה וישראל יש קרן מו"פ משותפת.

כל הנשיאים שהיו בקוריאה הדרומית עד כה היו מעורבים בשערוריות שחיתות. שני הנשיאים לשעבר, שעדיין חיים, נמצאים במאסר לאחר שנשפטו על מעשי שחיתות. הנשיא הנוכחי מתפאר בכך שהוא ישר, כלומר עדיין לא הואשם, אבל בני משפחתו הקרובים מעורבים בפרשיות.

המועמדים העיקריים המתמודדים במערכת הבחירות הנוכחית הם לי ג'יאה-מיונג (Lee Jae-myung) מטעם המפלגה השלטת Minjoo ויון סוק-יאול (Yoon Seok-Youl) מטעם  מפלגת האופוזיציה People Power Party. שניהם עוסקים בהשמצת יריביהם והאשמתם במעורבות בשערוריות שונות.

לי מואשם בשערורייה שהייתה בעיר שבה כיהן כראש העיר, והוא מכחיש כל מעורבות בפרשה. שני עובדים בעיר שהואשמו בפרשה התאבדו, כך שקשה עכשיו לקיים חקירה יסודית ולהגיע לאמת.

לעומת זאת, יון בולט במריבות וסכסוכים עם ראשי המפלגה שלו ועם מנהלי מערכת הבחירות. יש לו גם משפחה שמעיקה עליו – החותנת שלו נידונה לשלוש שנות מאסר לאחר שנשפטה על תרמית רפואית ואשתו הודתה שזייפה מסמכים רבים כדי ליצור מצג שווא שיש לה כישורים לשמש כאוצרת במוזיאון לאמנות.

מלבד העיסוק בהשמצות ולכלוך לי מצהיר שהוא יתמוך בחלוקת הכנסה בסיסית אוניברסלית שווה לכל האזרחים.

אי אפשר לטעון שמשעמם בקוריאה הדרומית וכי לעיתונאים אין על מה לכתוב, גם כאשר קוריאה הצפונית נמנעת מפרובוקציה. לעת עתה המאבק בין שני המועמדים נמשך. בעוד פחות מחודש נדע מה התוצאות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. גם לא במקום שני או שלישי. התקשורת שלנו מגזימה מאד .

  2. לצערנו לא משעמם בכל העולם. כל שלושדקות יש אירועים מסעירים בכל פי ות העולם

  3. הייתי שם כמה פעמים, אחת מהן ארוכה. רק טוב יש לי להגיד על המדינה הזאת.

  4. מסתבר שגם מאחורי הנימוס, והחליפות, והדיבור המדוד הדחף המרכזי של כולם בכל חברה ובכל תרבות זאת רדיפת הבצע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך