טלטלת התקינות הפוליטית

אזהרה מפני עימות רב-תרבותי על אדמת אירופה
צילום של גדעון
ד"ר גדעון שניר

הטרור המוסלמי שחוו לאחרונה צרפת ואוסטריה – לאחר תקופת שקט יחסי, כי הכול היו עסוקים ב"טרור הקורונה" – הצית מחדש את הדיון הציבורי באירופה בנושא התקינות הפוליטית, ועורר את השאלה האם, לנוכח התפיסה של הרב-תרבויות, יש להכיל את הלאומנות המוסלמית המתנגדת להיטמע בתרבות האירופית המארחת, משמרת את התרבות המוסלמית, ואף יותר מכך, פועלת להפצתה באירופה הנוצרית. הלאומנות המוסלמית הוכיחה את עצמה: מאות אירופאים, ביניהם ילידים, שחונכו בבתי הספר המערביים, הצטרפו לדאעש ועמלו קשות להוכיח את אכזריותם בשחיטת "כופרים", אפילו יותר מהמוסלמים האדוקים. חמור לא פחות הוא שרבים מהם שבו לאירופה לפי חוקת האזרחות הליברלית של האיחוד האירופי המשותף.

התקפות הזעם המוסלמיות כל אימת שצרפתים פועלים בהתאם לערכי תרבותם המאדירה את חופש הדיבור (אף שבאופן אישי, אני סבור שדווקא בשל "חופש הדיבור" אין מקום להפוך מייצג דת מסוימת לבדיחה גסה), הן תגובה תרבותית התואמת את ערכי האסלאם כאשר מזלזלים בכבוד הנביא, וספק רב אם ניתן לגשר על פער גדול כזה כאשר מוסלמי צ'צ'ני החי בצרפת בוחר לערוף ראשו של "כופר" כמצוות הג'יהאד האוניברסלי.

אחד ממובילי תנועה נגד הפוליטיקלי קורקטנס הוא ניקולאי סננל, מדנמרק. סננל היה פסיכולוג חברתי בעיריית קופנהגן. במסגרת עבודתו טיפל במשך כשנה ביותר ממאה בני נוער שרובם המוחלט היו ילידי דנמרק, צאצאי דור שני ושלישי של מהגרים מארצות ערב. סננל מצא שרבים מבני הנוער הגדירו עצמם כך: במקום הראשון מוסלמי, אחר כך ערבי (לפי ארץ מוצא ההורים) ובמקום האחרון דני! את כישלון הרב-תרבותיות הזה, תחת מסווה התקינות הפוליטית מפיץ סננל בכל רחבי אירופה.

סביר להניח שבשלב מסוים, כאשר נפח ההגירה המוסלמית יגבר לכדי מסה בעלת משקל פוליטי משמעותי, הימין האירופי יצא להילחם על מורשתו הנוצרית דמוקרטית, והעימות התרבותי הזה יתפתח לכלל אלימות גורפת בצורה של מלחמת אזרחים.

מילת אזהרה בנושא זה, אם לא קריאת השכמה, משמיע דווקא עבדאללה בן זאיד, שר החוץ של האמירויות, המתריע – באנגלית משובחת – מפני חוסר ההבנה האירופי ובעקבותיו קבלת החלטות מוטעות בסוגיית הטרור המוסלמי.

בתשובה לשאלתה של עיתונאית, אמר בן זאיד כי "… יגיע היום שבו נראה הרבה יותר רדיקלים קיצונים וטרוריסטים, שיוצאים מאירופה בגלל היעדר קבלת החלטות, ניסיון להיות תקין פוליטית – פוליטיקלי קורקט – או בשל ההנחה שהם מכירים את המזרח התיכון; והם מכירים את האסלאם והם מכירים את האחרים הרבה יותר טוב מאיתנו. אני מצטער, אבל זאת בורות טהורה!" (מתוך סרטון שהעלתה The Hallelu Foundation הקרן לקידום ישראל בעולם. תרגום: אליזבט רימיני).

לכך, הייתי מוסיף את דבריו של איש הדת, השיח' ווסים יוסף מאבו דאבי, שפורסמו ביו-טיוב ב-23 בספטמבר 2020 ("אתם לא מלאכים". תמלול: יובל קינג).

ווסים יוסף פונה לכל מי שמתנגד להסכמי השלום עם ישראל, בין שהוא יוצא נגד הצד הראשון – בחריין והאמירויות, או בין שהוא יוצא נגד הצד השני – ישראל. הוא פונה במיוחד לאחים הערבים המתנגדים לישראל, לא כדי להגן על מי מהצדדים אלא כדי להזכיר לערבים עצמם מי הם. להלן עיקרי דבריו:

"ישראל לא קרעה את עיראק לגזרים ולא היא ששרפה אותה. ישראל לא פעלה לפלג את עיראק בין סונים לשיעים כדי שזה יילחם למען חוסיין (בן-עלי) וההוא למען (הח'ליפים) אבו-בכרי ועומר.

ישראל לא השליכה חביות נפץ בסוריה על האזרחים הסורים, היא לא קרעה אותם (וחילקה אותם), זה עלאווי, זה סוני, זה שיעי, ולא חפרה להם קברי צדיקים והתעללה בעצמותיהם.

ישראל לא הסיתה במצרים את אזרחי מצרים ולא קראה למצרי אחד להרוג מצרי אחר.

ישראל לא פוצצה את לוב ולא פיצלה אותה.

ישראל לא הכילה את חיזבאללה בזרועותיה של מדינה, ולא פילגה את לבנון לעדות דתיות שקרעו את המדינה.

ישראל לא אירחה את האחים המוסלמים שהביאו איתם נשק, נלחמו נגד האזרחים והתושבים שלהם ויצאו במהפכות אומללות לשרוף את המדינה שלהם.

חברים, בואו נגיד את האמת. ישראל לא פוצצה מסגדים, לא הסיתה את השיעים נגד הסונים ולא פוצצה כנסיות של אחינו הערבים הקופטים במצרים.

ישראל לא יצרה לנו את דאעש ושכמותיה.

אנחנו אלה שיצרנו אותם! אנחנו הערבים, אלה המאשימים האחד את השני בכפירה, אנחנו יצרנו את הסונים והשיעים, אנחנו אלה שנלחמנו זה בזה בגלל מה שקרה עם נאמני הנביא במלחמה לפני 1400 שנים, ועד היום אנחנו נלחמים אלה באלה בעוד הם שוכנים כבר מזמן בגן עדן.

אנחנו אלה שפוצצנו מסגדים, שרפנו כנסיות, אנחנו מאשימים האחד את השני בכפירה, האחים המוסלמים מאשימים בכפירה את מי שמתנגד להם ושופכים את דמו. אנחנו אלה שיצרנו טרוריסטים. מספיק שתזכיר את האחים המוסלמים ותזהיר מפניהם – מייד קופצים אלף שוטים ואלף כלבים להגן עליהם.

כן, ולמרות זאת אנחנו אומרים: ישראל – האויב הגדול! ישראל היא המסיתה נגד מוסלמים, ישראל הורגת את המוסלמים, ישראל, ישראל…

מספיק עם ההאשמות הללו, עלינו להתחיל לדבר בשקיפות ולהסתמך על עובדות. אם אתם רואים בישראל אויב, קודם כול תסתכלו טוב טוב על עצמכם. האויב הוא קודם כול בינינו. אנחנו אלה שמכוונים את הנשק אל עצמנו. מי סילק את חוסני מובארק? מי הרג את שליט לוב קדאפי? אללה ירחמו, מי הסגיר את סאדאם חוסיין (נשיא עיראק)? אנחנו!

אתם רואים את האומה המוסלמית כמנצחת ואת מקומנו בגן עדן. אולם מעשינו שלנו לקוחים מתחתית הגיהינום. אנחנו רואים עצמנו כמתנהלים ביושרה, ורואים במקומות הקדושים לאסלאם כחשובים ביותר, אולם המעשים שלנו מטמאים את האדמה.

עלינו לדבר בשקיפות, תפסיקו לשקר ולייפות את המציאות, למען מי ולשם מה אתם מייפים את המציאות? אתם לא מלאכים! אתם רואים את כל העולם כברברי ופרימיטיבי, רוצים את האדמות שלכם בעוד שלמעשה אתם רוצים להשתלט על העולם! אתם רוצים את הכסף של כולם ורואים בכולם כופרים! אפילו את גן העדן פיצלתם בינכם, לקחתם מונופול על הגיהינום וקבעתם מי ילך לשם בשם הדת שלכם.

תסתכלו קודם כול על עצמכם מכוונים נשק זה לעבר זה לפני שתטענו שאתם רוצים שלום. את סוריה שרפתם והשלכתם חביות נפץ על ראשם של ילדים, את עיראק פוצצתם ואת לוב קרעתם לגזרים, בלבנון פילגתם את האוכלוסייה לסיעות.

על איזו דת אתם מדברים? תהיו בשקט! זה יכבד אתכם יותר, שבענו מהסיסמאות החלולות שלכם. המוסלמי שגר באירופה וחי בה חיים טובים אומר: "רק פלסטין והסוגיה הפלסטינית והכבוד לפני הכול".

עליכם להתבייש! אני נשבע לכם שאפילו (השטן) איבליס היה מתנער מהמעשים שלכם!"

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

11 תגובות

 1. מאמר מעולה שגם מתפרסם בזמן הנכון. למעשה השתוללות האסלאם באירופה כבר מתחוללת מזה זמן רב. חלק גדול מהדברים לא מתפרסם בשל צנזורה שמפעילים השלטונות. ישנם רובעים רבים בערים גדולות באירופה שהמשטרה נמנעת להיכנס לשם.
  ראה מאמרי בשם "נקמת הקולוניות" שהתפרסם באתר זה ביום 22 באוקטובר 2017 והרצאתי בשם זה שהועברה בליל המדענים באוניברסיטת צבר אילן ביום 31 באוקטובר 2017.
  להערכתי אני נמצאים כבר בתוך מלחמת עולם שהייתי קורא לה "האסלאם נגד כולם". יהיה הרבה יותר קשה להביס את האסלאם הרדיקלי מאשר את הנאציזם או הקומוניזם בזמנם.

 2. כל מה שקורה במזרח התיכון הוא מה שהיה באירופה ובאמריקה ובאסיה בעבר. אפילו באירופה היו עוד מלחמות לא מזמן ביוגוסלביה לשעבר ועדין יש מתיחות בין רוסיה ובין אוקראינה ולא מזמן בין ארמניה ואזרביזאן. גם באפריקה היו מלחמות בלי סוף.איך הגיעה הרגיעה ליפן, לוייטמן ללאוס ולקמבודיה. אני סבור שמבחינה חברתית העולם הוא בתהליך של התבגרות. יש שכבר בוגרים שהקימו את האיחוד האירופי ויש עוד שנמצאים בשלב הילדות במו לוב ותימן. גדעון הראה שגם ערבים מוסלמים מתחילים להתבגר. הסכמי השלום האחרונים וההתפתחויות בסודן ובסעודיה מראים שהחברות האנושיות הן במגמת התבגרות. הבה נהיה אופטימים.

 3. למה תמיד אנחנו מנבאים שחורות לאירופה?
  האם ברור לכל המודאגים כי אחוז המוסלמים גבוה בארץ לאין שיעור מאשר באירופה?
  ויותר מכך חלק מאתנו מתעקשים לגור בקרב פלסטינאים כבושים
  ויותר מכך אנחנו מוקפים ממש באין ספור מוסלמים
  אז בואו נדאג לעצמנו ולעתידנו ולא לאירופה
  הלוואי שהיינו במצבם

  1. דני
   כדי להסביר את ההבדל בין "אנחנו גרים בקרב יותר מוסלמים" ובין אירופה. צריך לחזור קצת להיסטוריה.
   וודאי שמת לב שמדינות מזרח אירופה מפגינות קו נוקשה יותר נגד ההגירה המוסלמית, כי הם זוכרים עדיין את הפלישה המוסלמית העותומנית לאירופה, שהגיעה עד שערי וינה –מצד אחד, וחצי האי האיברי מהצד השני. לכן מלחמת הבלקן האחרונה בשנות ה-90 לוותה באלימות קשה כל כך – תזכורת לאותה תקופה. מדינות מערב אירופה "כועסות" על מדינות מזרח אירופה בשל התנגדותם לקלוט מהגרים מוסלמים, כי מן הסתם טרם חוו את המשמעות של חיים תחת איום האיסלם האוניברסלי, ומאמינים שהמהגרים בסהכ באו כדי לשפר את רמת חייהם, להשתחרר מכבלי תרבותם ולהיטמע בתרבות המערבית המארחת הנכספת.., טעות תפיסתית העלולה לעלות להם ביוקר בצורה של מלחמת אזרחים (כמו בבלקן) על אדמת אירופה בין שתי הציוויליזציות. מניסיוננו אנו צופים ב עיוורון הכוונות הטובות (לא שאנו מייחלים לכך) ומזהירים, כי גלי ההדף הראשונים כבר מתחילים להגיע אלינו בצורה של עליה באנטישמיות שלא הייתה כמותה באירופה מאז הנאציזם. וזו רק ההתחלה.

 4. תהליך ארוך אבל קורה. יותר ויותר אנשים בעולם ובמזרח התיכון מבינים את המצב.

  1. אכן, המודל של מדינות המפרץ מבטיח ומסקרן, ללא תנאים מוקדמים. ואם יעמוד במבחן המציאות- מה טוב
   נראה שמדינות מוסלמיות עוברות שינוי דרמטי מאידיאולגיה של איסלם אוניברסלי ונורמליזציה של יחסים בין לאומיים- אשרינו

 5. משפט המפתח להבנת תגובתו של דני הוא – "חלק מאתנו מתעקשים לגור בקרב פלסטינים כבושים". משפט זה נותן אינדיקציה על השקפת עולמו של דני. ראשית – מותר לו. שנית – ההסבר שהואלת להסביר לו לא ימצא אצלו הבנה כיוון שהוא חי במציאות מדומיינת. יש לקוות שמדינת ישראל של היום תספק לו הגנה פיזית מפני מה שעלול לקרות לו אם ישראל תנהג לפי השקפת עולמו.

 6. לא רואים בישראל אויב ומבינים שמי שגודל בטרור לא עושה טוב לאף צד. למה תמיד יש קופצים מתוכנו שמנסים להתחכם ולמצוא פגם במגמות חיוביות.

  1. חנניה אתה לגמרי צודק
   יש לקוות שמודל מדינות המפרץ יסחוף את האחרים, ושלא יקום איזה דאע"ש חדש שיחזיר אותם לתקופת האבן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן