הבחירות הקטנות שלנו, שעושות הבדל גדול

חשבוניות ירוקות
תמונה: liquid 2003 he.wikipedia.org

עולם ירוק יותר זה כבר ידוע לכולנו – אי אפשר להמשיך לחיות "כאילו אין מחר". אנחנו חייבים לקחת את הקיימות לידיים, על מנת לוודא, שהילדים שלנו יוכלו ליהנות מאותו עולם ירוק, מלא טבע, אוויר צח, פינות חמד ופניני אקולוגיה, כמו זה שאנחנו נהנינו ממנו. אם נמשיך להתעלל במשאבי הטבע – נשאיר אחרינו עולם אפור, חרוך ומשומש. בכל העולם כבר פועלים על מנת לחוקק, לתקן, ולשנות הרגלים לקראת סביבה יותר אקולוגית – אבל השינוי מתחיל מאיתנו. הנה כמה שינויים שחשוב לשקול אותם, על מנת להפסיק לקחת חלק ביצירת הבעיה, ולהתחיל לקחת חלק ביצירת הפתרונות.

ייצרו פחות זבל

הידעתם? כל אדם בישראל מייצר בממוצע כשני קילוגרמים (!) של אשפה מדי יום. אנחנו משליכים כלאחר יד את אריזות הפלסטיק, שאריות האוכל ועטיפות הניילון שלנו לפח ושוכחים מהם. אבל האמת היא, שהתוצאה הרת אסון. הנה כמה דברים שאפשר לעשות, על מנת להפחית כמות ייצור האשפה:

  • בחרו לקנות אריזות גדולות או משפחתיות, גם אם נוח לכם להשתמש באריזות מחולקות או קטנות. תוכלו לחלק את הכמויות בעצמכם, וזה יהיה יעיל במיוחד אם תמחזרו את שקיות הניילון בהן השתמשתם יותר מפעם אחת.
  • השתדלו למחזר כשאפשר – מה שאתם שוקלים לזרוק אבל יכול לשמש מישהו אחר (בגדים, צעצועים, וכולי) – אל תשליכו לפח. במרבית הערים בארץ קיימים מיזמי "יד שנייה" המאפשרים לתרום מוצרים שמישים שאתם כבר לא צריכים או לרכוש מוצרים כאלה במחירים מופחתים משמעותית. אגב, רכישה של מוצרים מיד שנייה תורמות גם היא להפחתת הזיהום והיא בחירה מאוד ידידותית לסביבה.
  • הפרידו בין סוגי האשפה שלכם – אתם יכולים להגדיל לעשות ולהעמיד מיכל של קומפוסט בגינה, שיהפוך את האשפה האורגנית שלכם לאוצר לגידול צמחים, ואפילו ירקות ועשבי תיבול. במרבית הערים בארץ תמצאו מרכזי מחזור שבהם פחי אשפר המיועדים לסוגים שונים של פסולת – כמו למשל סוללות ומוצרי חשמל, בגדים, מוצרי פלסטיק ובקבוקים, זכוכית, ועוד. הפסולת המושלכת למיכלים אלה מטופלת בהתאם ומסייעת למחזור ולאיכות הסביבה.

השתמשו בפחות נייר

אחד האסונות הגדולים של האקולוגיה שלנו הוא השימוש בנייר. תחזיות לא אופטימיות מגלות לנו שבקצב הזה, נאבד את כל העצים על כדור הארץ בתוך פחות מ – 300 שנים. תופתעו עד כמה אפשר לחסוך בצריכת נייר.

לעצמאיים שבינינו, נציע בחום לשקול מעבר לחשבוניות ירוקות – פיתרון פשוט, נוח, יעיל, ובעיקר נכון סביבתית, המאפשר מעבר מימי הביניים בהם החשבוניות הודפסו בעותקים לכל הצדדים המקושרים לעסקה, לעבר הקידמה שהפכה לסטנדרט בעבור כל בעל מקצוע עצמאי, החשבוניות הן מקוונות שניתן לשלוח בדואר האלקטרוני, אחת החברות הוותיקות והאמינות בכל הקשור למעבר לחשבוניות דיגיטליות הינה חברת Accountbook.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

הזהו ניצחון?

מתי שחרור חטופים על ידי תשלום כופר נחשב "ניצחון?"

דילוג לתוכן