בגרויות במתמטיקה

בלי פחד
בחינה בכיתה
צילום: KF

המתמטיקה היא כנראה המקצוע שמעורר את הרגשות החזקים ביותר. בפרט ישנו חשש, ואפילו פחד, שהולך ומתעצם לקראת מבחני הבגרות ובאופן טבעי מקשה על התלמידים והתלמידות לקבל ציון גבוה.

מאחר שלציון הבגרות במתמטיקה משקל משמעותי בתעודת הבגרות כולה, ובנוסף הוא מהווה חלק מתנאי הקבלה ללא מעט מסלולי לימוד בהמשך הדרך, כדאי להתגבר על הפחד ולהגיע למבחן רגועים ועם הביטחון העצמי הדרוש כדי להתמודד עם השאלות באלגברה, גאומטריה, טריגונומטריה, הסתברות וכו'.

מבנה ואורך מבחני בגרות במתמטיקה

ידע והיכרות עם הדבר שפוחדים ממנו מסייעים למגר את הפחד. בהתאם כדאי קודם להכיר את המבנה של מבחני הבגרות במתמטיקה.

תלמידי ותלמידות 3 יחידות לימוד מתבקשים לענות על 3 שאלונים. לראשון מוקצבות שעה ורבע, לשני שעה וחצי ולשלישי שעתיים. ב-4 יחידות ישנם שני שאלונים, כשעבור הראשון תקבלו 3.5 שעות לענות על כל השאלות ועבור השני עוד שעה ו-45 דקות. בגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יחידות כוללת גם היא 2 שאלונים, והיא אורכת 3.5 שעות ועוד שעתיים.

באופן כללי ניתן להגיע אל בגרויות במתמטיקה עם מחשבון (שאינו גרפי) ועם דפי נוסחאות.

בחירה חכמה

בגרויות במתמטיקה בכל רמות הלימוד מאפשרות חופש בחירה נרחב למדי. כך למשל השאלון הראשון במבחן ב-4 יחידות כולל 3 פרקים. בשניים מתוכם תתבקשו לענות על 2 שאלות מתוך 3 ובפרק השלישי הנבחנים בוחרים שאלה אחת מתוך 2.

ניצול חכם של חופש הבחירה עשוי לחסוך זמן יקר במבחן ולהוביל לציון הרצוי. בהתאם גם אין צורך להיבהל משאלה קשה או תרגיל בנושא שאתם פחות שולטים בו – כדאי להקדיש 3-4 דקות בתחילת כל שאלון וכל פרק למעבר יסודי על כל השאלות ולזהות את אלה שאיתן תצליחו להתמודד באופן הטוב ביותר.

טכניקות יעילות עבור בגרויות במתמטיקה

בגרויות במתמטיקה כוללות מגוון רחב של נושאים ובכל נושא עשויות להופיע שלל שאלות מסוגים שונים. את רוב התרגילים במתמטיקה ניתן לפתור באמצעות טכניקות פשוטות שקל לרכוש, גם אם בבית הספר אתם והמתמטיקה לא התחברתם.

זהו גם היתרון העיקרי של קורס הכנה לבגרות במתמטיקה: הוא מקנה מיומנות בפתרון שאלות מכל הסוגים באמצעות טכניקות שהופכות גם תרגיל מורכב לידידותי יותר, ובכך מסלק את אלמנט הפחד.

פתרון מבחני בגרות רבים ככל האפשר

מרכיב הכרחי נוסף בלמידה לקראת בגרויות במתמטיקה הוא פתרון מבחנים רבים ככל האפשר. כשפותרים שאלון שלם, גם נתקלים בסוגים שונים של שאלות ויודעים למה לצפות, וכאמור היכרות עם מושא הפחד מסייעת לפוגג את הפחד, וגם מתרגלים את ההתמודדות עם השעון. בדרך זו יכולים התלמידים לזהות את המקומות שעלולים לעכב אותם ולדעת להיזהר מהם. בהתאם קורס הכנה איכותי הוא קורס שכולל גם מבחנים רבים, לכל אורכו, כך שכל המשתתפים בו יגיעו לרגע האמת מוכנים – ורגועים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן