משבר האלקטרוניקה

משבר עולמי חדש בתעשיית הרכב בגלל משחקי מחשב
תמונה של בועז
בועז קורפל

בואו נתחיל את הטור הזה עם פצצה קטנה, ובהמשך נסביר אותה: שימו לב חברים יקרים, אם קניתם בחודשים האחרונים מחשב נישא או קונסולת משחקים, יש סיכוי שהמכונית הבאה שלכם תתייקר בגלל זה.
כל מי שעוקב אחרי הטור החודשי במחירון האופנועים של לוי יצחק, יודע כי תעשיית הרכב העולמית נעה כמו ברומטר רגיש בכל פעם שמתרחש אירוע עולמי. בימים אלה התעשייה הכבדה הגדולה בתבל מנסה להתאושש ממשבר הקורונה של 2020. בסוף החודש תסתיים שנת הכספים של יצרניות הרכב והסיכומים מתחילים לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם.

יצרנית המכוניות היפנית טויוטה ערכה לאחרונה כנס לספקי חלקי החילוף שלה ופרשה את תחזיתה למכירת מכוניות מתוצרתה ב-2021, והנתון הצפוי פשוט מדהים. היצרן היפני מתכנן למכור השנה 9.2 מיליון כלי רכב, שליש מתוכם ביפן והשאר ברחבי העולם, והשווקים הגדולים ימשיכו להיות בצפון אמריקה ובסין. הנתון הזה משקף עלייה של 17 אחוזים מהמכירות של 2019, שהייתה השנה האחרונה לפני פרוץ מגיפת הקורונה, אבל אם תרצו לקבל קנה מידה על הגידול של שוק הרכב העולמי, הרי שהנתון הזה גדול ב-2% מהמכירות של טויוטה ב-2018, שנה שבה לא היכרנו בכלל את וירוס קורונה וחשבנו שהיא שנת השיא בכל הזמנים.

לתופעת הגידול במכירות אחרי משבר ענק קוראים בשפת השיווק "ריבאונד", ויש לה סיבות רבות, אבל את אנשי המכירות לא ממש מעניין באילו סיבות מדובר כל עוד הצימאון העולמי למכוניות יימשך. אלא שלכל הסיפור הנפלא הזה נכנס במפתיע גורם בלתי צפוי שמאיים על החברות הגדולות ביותר בתעשייה העולמית וממש מחבל בתהליך הייצור, עד למצב של עצירה או הפסקה בקווי ייצור של דגמים מסוימים מתוצרת טויוטה, ניסאן, הונדה, פורד ותאגיד פיאט-קרייזלר וגם תאגיד פולקסוואגן.

פעמוני האזהרה צלצלו בדצמבר האחרון במפעלי פולקסוואגן כאשר הקניינים של החברה שביקשו לרכוש כרטיסים אלקטרוניים למערכות הרכב נתקלו בבעיה קשה לאור מחסור ברכיבים אלקטרוניים ובמוליכים למחצה, כלומר ג'וקים וטרנזיסטורים. עד מהרה התפשט המחסור ברכיבים ליצרניות אחרות והמלאי במחסנים הצטמצם עד כדי כך שבחודש ינואר האחרון נאלצו בהונדה להוריד את השאלטר מוקדם בערב בכמה קווי ייצור של המכוניות שלהם. אחת המכוניות שהייצור שלה הצטמצם במפעלי הונדה, בסוזוקה שביפן, היא ההונדה ג’אז, ופירוש הדבר 4,000 מכוניות פחות מהתכנית המקורית לשוק המקומי בארץ השמש העולה. הבעיה חצתה במהירות את האוקיינוס והגיעה למפעלי טויוטה בארה”ב, ושם הודיעו כי הם מצמצמים את הייצור של הטויוטה טונדרה במפעל בסן אנטוניו, טקסס, בדיוק מאותה סיבה. כמו במקרים אחרים, גם הפעם החברות בקוריאה הדרומית הגיבו במהירות והזדרזו לדווח כי הייצור של יונדאי לא ייפגע כתוצאה מחוסר ברכיבים אלקטרוניים, ושוב קיבלנו איתות שמצביע על ההתנהלות המצוינת של התעשייה בקוריאה.

אם חשבנו שמדובר בעצירה של קווי ייצור של מכוניות שכבר נמצאות בשוק ואולי ניתן לווסת או לשלוט במידת הרוויה של השוק בדגמים הללו והמחסור לא ישפיע לאורך זמן, הרי שבניסאן החליטו להשהות את קו הייצור של הניסאן נוט החדשה, שהדור השלישי שלה הוצג ממש בשבועות האחרונים. עובדי המפעל של ניסאן באופאמה שביפן קיבלו הודעה שהתכניות לייצר 15,000 מכוניות בחודש השתנו והמספר הצטמצם ל-10,000 מכוניות בלבד. טויוטה לא הייתה היצרנית היחידה בארה"ב שהצרה את הצעדים שלה, כי גם פורד הודיעה כי העובדים בקווי הייצור במפעלים בלואיוויל, קנטאקי, שם מיוצרות הפורד אסקייפ והלינקולן קורסאייר, יצאו לחופשה מוקדם מהמתוכנן, בניסיון להרוויח זמן ולאפשר לאנשי הלוגיסטיקה של החברה להצטייד ברכיבים הדרושים. גם מפעלי ג’יפ במקסיקו, שמייצרים את הקומפס, ומפעלי קרייזלר בצפון אמריקה, שמייצרים את הדודג’ צ’ארג’ר ואת הדודג’ צ’אלנג’ר, קיבלו הוראת עצירה, ונוצרה אי ודאות גדולה בשוק האמריקני ובשווקים אחרים שהמכוניות מיועדות אליהם.

אולי תופתעו לדעת ואולי לא, אבל הסיבה למחסור העולמי ברכיבים אלקטרוניים נובע ממשבר הקורונה, שממשיך להכות במדינות שונות כמו גלים, פעם אחר פעם, ויוצר אי ודאות עצומה בתחומי חיים רבים. בד בבד, יש תחום אחד בולט בתעשייה העולמית שהשתפר פלאים כתוצאה מהשהות הממושכת בבתים בעולם ועליית הצריכה בשעות צפייה בטלוויזיה – שימוש במחשבים נישאים וקונסולות אחרות. כמו כן נראתה עלייה דרמטית בשימוש ובצריכה בתחום משחקי המחשב וקונסולות תואמות. תעשיית האלקטרוניקה הסתערה על המצב העולמי החדש מבלי לצפות את הגידול הצפוי בתעשיית הרכב ואת האפשרות שתעשיית המכוניות תחזור לעצמה. לנוכח עלייה עצומה בצריכת קונסולות של משחקי מחשב ועלייה מטאורית ברכישת מחשבים נישאים, תעשיית האלקטרוניקה השאירה מאחור את כל שאר התחומים, ואילו בתעשיית הרכב לא זיהו את הבעיה ונרדמו בשמירה, הירדמות שעלולה לעלות להם ביוקר, תרתי משמע.

בחברת NXP Semiconductor ההולנדית, שנחשבת לאחת המובילות בעולם בתעשיית הרכיבים האלקטרוניים לתעשיית הרכב, מודים כי הם לא צפו את הצמיחה המהירה במכירות של תעשיית הרכב ואת ההתאוששות המהירה של השווקים באירופה ובארה"ב, ולכן הם לא נערכו בהתאם. אם לא די בכך, החברה אף הודיעה ליצרניות הרכב והחלפים בעולם כי עליהן להתכונן להתייקרות במחירי הרכיבים בגלל הביקוש העולמי לעומת המחסור במלאים. אנחנו מכירים היטב את התופעות הללו ויודעים שבמוקדם או במאוחר ההתייקרות הזאת תתגלגל אל הצרכנים באשר הם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

10 תגובות

  1. פשוט כל מי שרק יכול מנצל כל מצב אפשרי להעלות מחירים ולהרוויח עוד ועוד

  2. הביקוש גואה לרכיבי אלקטרוניקה יביא לצמיחת יצרנים נוספים שיגילו את ההיצע. הכלכלה מתקנת את עצמה. בקיצור, כללי הביקוש וההיצע.

  3. קשר שלא הייתי חושב עליו. בשביל זה קוראים מאמרים.

  4. השליטה של בועז ברזי המתרחש בענף הרכב מדהימה כרגיל. אלוף בענף.

  5. היצרנים הסיניים? שם גם מיצרים את רוב האלקטרוניקה וגם הרבה רכבים

  6. כתיבה מבוססת על ידע, ובנושאים שלא להרבה יש מה להגיד בהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך