מודאגים

כלכלנים על המדיניות הכלכלית של טראמפ
טראמפ נואם
דונלד טראמפ צילום: Michael Vadon en.wikipedia.org

בדיון שנערך בוועידה השנתית של אגודת הכלכלנים האמריקנית שהתקיימה לאחרונה בשיקגו, התבטאו כמה כלכלנים חשובים בדאגה רבה על המדיניות הכלכלית של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ.

פרופסור אדמונד פלפס מאוניברסיטת קולומביה, שקיבל בשנת 2006 פרס נובל על מחקריו בנושא הקשרים בין אינפלציה לאבטלה, מודאג מההצהרות של טראמפ על הורדת מסים ועל הגדלת ההוצאות בתקציב הממשלה הפדראלית. אם טראמפ יממש את הדברים שהצהיר עליהם במהלך מערכת הבחירות, צפוי גידול משמעותי בגירעון של הממשלה הפדראלית, ותהיה לכך השפעה שלילית על הכלכלה. כמו כן ביקר פלפס במילים קשות את האיומים של טראמפ על חברות תעשייה (למשל על ג'נרל מוטורס). לדעתו, האיומים והלחצים האלה יפגעו במוטיבציה של חברות להשקיע בפיתוח התעשייה, וכתוצאה תיפגע הצמיחה הכלכלית ואיתה גם הפריון של הייצור.

הפרופסורים אנגוס דיטון מאוניברסיטת פרינסטון ורוג'ר מאירסון משיקגו דיברו על החשש מן האפשרות שטראמפ יממש את הצהרותיו על ביטול הסכמי סחר, ויגרום בכך לתגובות קשות של מדינות באירופה ובמזרח הרחוק. כמו כן, גם הם סבורים שהמדיניות של טראמפ תגרום למשקיעים וליזמים להירתע מיוזמות חדשות עד שהמצב יתבהר, דבר שיפגע בצמיחה הכלכלית של ארה"ב. דוברים אחרים אמרו שספק רב אם טראמפ אכן יוכל לבצע את הדברים שעליהם הצהיר, כאשר יתבררו הקשיים הפוליטיים לקבל הסכמה בקונגרס לצעדים שהוא רוצה לעשות, וכאשר תתברר חומרת התגובות של מדינות אחרות, למשל סין.

הרבה סימני שאלה והרבה סימני קריאה, יום טרם הכניסה לתפקיד. תקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

2 תגובות

  1. לדעתי
    פשוט לא מעיד על הרצינות המצופה מהמנהיג המוביל בעולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך