ליסינג פרטי – מה זה בעצם?

יתרונות השיטה
צילום של רכב
צילוםThomas doerfer : he.wikipedia.org

שיטת הליסינג הפכה לפתרון מימון מועדף לרכישת רכב פרטי. בעזרת השיטה ניתן לחסוך את הצורך בגיוס הון עצמי והיא מגנה על הרוכש מפני ירידת ערך ברכב חדש. במאמר הבא נסביר על ההבדלים בין שיטות הליסינג ונציג את המאפיינים הבולטים של כל שיטה.

ליסינג היא שיטת מימון שעד לפני מספר שנים הייתה מזוהה עם השוק המסחרי והתפעולי בלבד. בשיטה הזו ניתן לרכוש כל סוג של ציוד בלי צורך בגיוס ההון הנדרש לשם הרכישה. אותה שיטה בדיוק הועתקה לענף הרכב, וכיום היא גם משמשת לקוחות פרטיים. בנוסף, על מנת להבין את המשמעות של השיטה עבור השוק הפרטי צריך לסקור את המאפיינים שלה גם בצורה של ליסינג מימוני וליסינג תפעולי.

מה ההבדל בין ליסינג מימוני ותפעולי?

תהליך ליסינג מימוני מאפשר ללקוח לקבל הלוואה כדי לרכוש רכב חדש. הלקוח שוכר את הרכב מחברת ליסינג לזמן נתון מראש. נכון להיום, התקופה המקובלת להשכרת הרכב נעה סביב 36-60 חודשים. המאפיין הבולט של ליסינג מימוני הוא שכל הוצאות הטיפולים התחזוקה והביטוחים הן באחריות הלקוח. בנוסף, חברת הליסינג רשומה כמוטב בפוליסת הביטוח והרכב נרשם על שם הלקוח רק לאחר שהוא מסיים את כל התשלומים ואת היתרה.

לעומת זאת, ליסינג תפעולי היא עסקה שמיועדת בעיקר לחברות ובעלי עסקים קטנים. היא מאפשרת לחברות לספק רכבים לעובדים ללא צורך ברכישה, טיפול ותחזוקה. היתרונות העיקריים הם חוסן פיננסי ואמינות, הכרה ברכב כהוצאה מוכרת ולצורך הטבות מס, חיסכון בהוצאות ובעלויות ותחזוקה שוטפת שלא מוטלת על הלקוח אלא על חברת הליסינג בעצמה. החיסרון הוא שהתשלום החודשי יחסית גבוה, כי הוא כאמור מגלם את כל שאר ההוצאות.

היתרונות של השיטה הפרטית

השיטה של ליסינג פרטי נגזרת מתוך המאפיינים של ליסינג מימוני. בשיטה הזו נדרש הלקוח לשלם סכום חלקי כמקדמה ובשלב השני לשאת בתשלומים חודשיים לתקופה קבועה מראש. תקופת התשלומים נעה סביב 12-36 חודשים, לפי רמת ההכנסה של הלקוח ויכולת התשלום החודשית שלו. לאחר סיום תקופת התשלומים יכול הלקוח לבחור בין שתי אופציות: האפשרות הראשונה היא לשדרג לרכב חדש יותר ולהמשיך לשלם מדי חודש, והאפשרות השנייה היא לשלם את יתרת המחיר ולרכוש את הרכב הנוכחי באופן סופי.

היתרון הבולט של ליסינג פרטי בא לידי ביטוי בתועלת שמפיקים ממנו לאורך תקופת השימוש. רכב בטיחותי, אמין וברמה גבוהה מבטיח איכות חיים גבוה עבור הלקוח הפרטי ושיטת הליסינג מאפשרת לו לממן אותו בלי צורך בגיוס הון עצמי גבוה מהבנק. כמו כן, כל רכב חדש מאבד מערכו עם הזמן ולכן הוא לא נחשב נכס להשקעה. בעידן של חוסר ביטחון תעסוקתי, הפתרון הוא לנסות למצוא רכבים פרטיים בשיטת הליסינג ולשאת רק בעלויות חודשיות נמוכות ונוחות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן