קבוצת XLMedia רכשה את Greedyrates.ca

אתר האינטרנט הקנדי המוביל להשוואת כרטיסי אשראי
אורי ויס, מנכ"ל ומייסד XLMedia

קבוצת XLMedia רכשה את אתר האינטרנט הקנדי המוביל להשוואת כרטיסי אשראי Greedyrates.ca בסכום כולל של 9.3 מיליון דולר ארה"ב, רכישה אסטרטגית של אתר משמעותי ממגזר השירותים הפיננסיים

שוק כרטיסי אשראי וכרטיסי תשלום ממשיכים לצמוח, כאשר בין השנים 2014 ו-2024 שיעור הצמיחה השנתי (CAGR) של עסקאות רכישה בכרטיסי אשראי צפוי לעלות ב-4.52% בקנדה וב-6.36% בארה"ב. הדירקטוריון מאמין כי שוק זה שצפוי להמשיך ולצמוח מהווה הזדמנות משמעותית לצמיחה והתרחבות בעתיד.

XLMedia (AIM: XLM) ספקית מובילה של שירותי שיווק דיגיטליים ממוקדי ביצועים, שמחה להודיע על רכישת Greedyrates.ca ("Greedyrates"), אחד מאתרי האינטרנט המובילים בקנדה להשוואת כרטיסי אשראי, תמורת סכום כולל של 9.3 מיליון דולר ארה"ב שישולם במזומן. השלמת הרכישה צפויה להתבצע ברבעון הראשון של שנת 2017, ולאחר השלמתה הרכישה צפויה להגדיל את הרווחים המדווחים של הקבוצה.

מגזר השירותים הפיננסיים הוא מגזר צמיחה חשוב עבור הקבוצה, ורכישת האתר Greedyrates מביאה ל-XLMedia את הנכס המשמעותי הראשון שלה במגזר זה. רכישה זו תרחיב באופן משמעותי את נוכחותה של החברה בצפון אמריקה, והיא מהווה עדות נוספת ליכולתה של XLMedia לגוון את תזרימי ההכנסות שלה.

Greedyrates מספק ללקוח הקצה השוואה בין הצעותיהם של ספקי כרטיסי אשראי שונים עפ"י קטגוריות מוצרים בתחום ומפנה לקוחות לספקים רלוונטיים לצורך הנפקת כרטיס אשראי, כשהחברה מתוגמלת עפ"י לקוחות נרכשים במודל מבוסס ביצועים.

האתר יתופעל ע"י קבוצת וובפאלס החזקות (Webpals Holdings) כחלק מחטיבת ה- Publishing של XLMedia, אשר על הפעלתו אמונה וובפאלס הישראלית. במסגרת זו תוקם בחברה פעילות כתיבת תוכן בתחום הפיננסים והאתר יקודם תוך שימוש בידע הנרחב הקיים בחברה בתחום קידום האתרים. כמו כן, יועבר האתר לתשתית ניהול האתרים הייחודית Palcon, המפותחת ומנוהלת ע"י Webpals.

החברה מתכוונת להמשיך ולפתח את מגוון השירותים שהיא מספקת ולהרחיב את הנוכחות הגאוגרפית שלה בתחום השירותים הפיננסיים. הסכם הרכישה כולל שמות דומיין נוספים, ובכוונת החברה להשתמש גם בדומיינים הנוספים הללו ולפתח אותם.

ענבל לביא, מנכ"לית וובפאלס החזקות ציינה כי, "אנו שמחים להקים את תחום הפיננסיים שלנו כחלק מיחידת המוצרים החדשים בוובפאלס, פעילות הצפויה לגדול ולהתרחב לסקטורים נוספים, הן דרך צמיחה אורגנית והן דרך רכישות נוספות של הקבוצה בתחומים משיקים.

אנו סמוכים ובטוחים כי הפעלת האתר החדש באמצעות מערכת ניהול האתרים הייחודית שלנו Palcon תביא לביצועים משופרים בתוצאות האתר כפי שאנו רואים גם ברכישות אחרות.

וובפאלס ממשיכה להרחיב את שורותיה ומחפשת טאלנטים להמשך פיתוח מערכת ניהול התוכן שלה כמו גם אנשי SEO ומומחי תוכן בתחום הפיננסיים, המתוסף כעת לפעילות הקבוצה."

השווקים של כרטיסי אשראי וכרטיסי תשלום ממשיכים לצמוח, כאשר בין השנים 2014 ו-2024 שיעור הצמיחה השנתי (CAGR) של עסקאות רכישה בכרטיסי אשראי צפוי לעלות ב-4.52% בקנדה וב-6.36% בארה"ב. הדירקטוריון מאמין כי שוק זה שצפוי להמשיך ולצמוח מהווה הזדמנות משמעותית לצמיחה והתרחבות בעתיד.

אורי ויס, מנכ"ל XLMedia ציין כי, "אנו שמחים להודיע על רכישת Greedyrates, אתר שהוא הנכס המשמעותי הראשון שלנו במגזר השירותים הפיננסיים. בתור אתר מוביל להשוואת כרטיסי אשראי, Greedyrates הוא שם שמוכּר בכל בית בקנדה, ובזכות טביעת הרגל הקיימת והמוניטין של המותג שלו הוא מהווה הזדמנות מצוינת עבור XLMedia להגביר את נוכחותה בצפון אמריקה ולקבל גישה לשוק השירותים הפיננסיים.

מגזר השירותים הפיננסיים מציע הזדמנויות משמעותיות, ואנו מאמינים כי רכישה זו תהווה זרז לפעילות שלנו במגזר זה, שבעתיד עשוי להוות מנוע צמיחה משמעותי עבור הקבוצה."

אודות חברת XLMedia

XLMedia עוסקת בשיווק ופרסום דיגיטלי ונסחרת בבורסה המשנית של בריטניה AIM בשווי של כ-250 מיליון דולר. הקבוצה משתמשת בערוצי שיווק שונים לאסוף תנועת משתמשים כגון ע"י פרסום והצבת מודעות או הפעלת אתרי תוכן, ומפנה את אותם משתמשים אל אתרי הלקוחות.

קבוצת וובפאלס החזקות שבבעלות XLMedia מפעילה את חטיבות הפבלישינג והמדיה של XLmedia ומפתחת את המערכות הטכנולוגיות של הקבוצה. היא מחזיקה בשלוש חברות בתחום ה- online traffic monetization: Webpals, , DAUUP ו- Marmar Media ומעסיקה כ- 300 עובדים במשרדיה ברמת החייל.

בברכה,

רן רהב

דובר קבוצת אקסלמדיה

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך