פסגות חוברת לבלנדר בשיתוף פעולה אסטרטגי

תרכוש 20% מפעילות ה-P2P בישראל
ד"ר גל אביב צילום: סיון פרג'

חיזוק נוסף לתחום האשראי הצרכני החוץ בנקאי. פסגות חוברת לבלנדר בשיתוף פעולה אסטרטגי: תרכוש 20% מפעילות ה-P2P בישראל. שני הגופים יפעלו יחדיו למינוף היצע השירותים ללקוחותיהם וחיזוק התחרות בשוק האשראי הצרכני.

בית ההשקעות פסגות וחברת בלנדר, פלטפורמת ההלוואות בין אנשים, סיכמו על עסקה במסגרתה ירכוש פסגות כ-20% מפעילותה של בלנדר ישראל. כחלק מההסכם, יצרף פסגות נציג מטעמו לדירקטוריון החברה. קיום העסקה מותנה באישורים רגולטוריים.

העסקה מהווה צעד אסטרטגי עבור פסגות שהכריז בעבר על כוונתו להיכנס לתחום האשראי הצרכני. ההשקעה בבלנדר מאפשרת לבית ההשקעות לבצע את המהלך באופן מהיר באמצעות השקעה בפלטפורמה קיימת. צעד זה מגוון את מקורות הרווח של פסגות ומרחיב את מגוון השירותים שהוא מציע ללקוחותיו.

תחום האשראי הצרכני בישראל מאופיין בריכוזיות גבוהה כאשר כ-95% מהאשראי נשלט על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי שבבעלותם. ריכוזיות זו גורמת לכך שפערי הריבית ללקוחות גבוהים ואינם תחרותיים. פעילותה של בלנדר מייצרת בשורה צרכנית אמיתית לציבור בישראל ומפחיתה את עלויות התיווך ופערי הריביות.

פסגות הינו בית ההשקעות הגדול בישראל המנהל נכסים עבור כמיליון לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים בהיקף של כ-190 מיליארד שקלים. בית ההשקעות פועל כבר היום בתחום האשראי העסקי, וההחלטה להיכנס לאשראי צרכני באמצעות ההשקעה בבלנדר מצביעה על אמונו בקטגורית ה-P2P הצומחת, אשר מהווה חלופה עדכנית ואטרקטיבית להלוואות צרכנים.

בחירת פסגות בבלנדר, נעשתה לאחר בחינה מעמיקה ומקיפה של התחום, בזכות הטכנולוגיה הייחודית של בלנדר המאפשרת בדיקה קפדנית ויסודית של כל הלווים. המערכת מבצעת התאמה מקסימלית בין בקשות הלווים לבין ציפיותיהם של נותני ההלוואה ומבוססת על אלגוריתמים מתמטיים ייחודיים, פרי פיתוח החברה.

חגי בדש, מנכ"ל פסגות אמר: "בשנים האחרונות לאור כניסת הגופים המוסדיים לתחום האשראי העסקי אנו עדים לתחרותיות גוברת וירידה במרווחים. זאת לעומת שוק האשראי הצרכני אשר נשלט באופן דומיננטי ע"י הבנקים ומרווחי האשראי בו נותרו גבוהים. בתי ההשקעות הם מחוללי התחרות בתעשייה הפיננסית ויכולים להביא לבשורה צרכנית אמיתית גם בתחום זה. השילוב בין פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, לבין הטכנולוגיה המובילה של בלנדר הוא צעד אסטרטגי נוסף לשיפור מצבו של הצרכן."

ד"ר גל אביב, מנכ"ל בלנדר הוסיף: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם פסגות, זהו צעד נוסף למיצובה של בלנדר כחוד החנית בתחום האשראי הצרכני בישראל. הטכנולוגיה שפיתחנו מגשרת ופותרת בעיה של היעדר מידע על לווים בישראל, ובפסגות זיהו את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה ובבלנדר עצמה. אנו מציעים פתרון מהיר, אטרקטיבי וטכנולוגי המהווה אלטרנטיבה אמיתית לאשראי היקר הניתן על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי".

אודות בלנדר

בלנדר מבצע את החיבור בין אנשים המעוניינים לקבל ריבית אטרקטיבית על הכסף הפנוי שלהם, לבין אנשים הזקוקים להלוואה זמינה בקלות ובמהירות. המערכת עושה את החיבור ביניהם, מאמתת את היכולות שלהם, מתאמת בין הציפיות שלהם וגורמת לזה לקרות. התוצאה: ריבית גבוהה יותר לנותני ההלוואה, וריבית נמוכה יותר ללווים.

בראש החברה עומדים היזמים – ד"ר גל אביב, בועז אביב, וברק גור. בין חברי הדירקטוריון דורון אביב, גיורא עופר, דב קוטלר, ד"ר משה אולשבסקי ואלון ליפשיץ, כולם בעלי ניסיון ומוניטין רב. משרדי החברה ממוקמים ברמת גן והיא מעסיקה כ-30 עובדים בישראל ומחוץ לה. בלנדר ישראל הינה חברת בת של בלנדר, המרכזת את פעילות הP2P בישראל.

מיום השקת הפעילות בנובמבר 2014 ועד עתה, מדווחת החברה על מתן הלוואות בהיקף של כ-35 מיליון שקלים על ידי אלפי מלווים. החברה מציעה גם את ReBlendTM, טכנולוגיה ייחודית המאפשרת ללקוחות המלווים את כספם לבצע מכירה של תיקי ההלוואות ובכך מציע אפשרות לחסכון נזיל.

בשנה שעברה סיימה החברה בהצלחה גיוס הון בהיקף של 5 מיליון דולר, בהובלת קרן ההון סיכון בלמברג קפילטל. כספי ההשקעה נועדו לממן התרחבותה של בלנדר במדינות מערב אירופה ואמריקה הלטינית. כחלק מאסטרטגיית הצמיחה הבינלאומית של החברה, בלנדר סימנה לה למטרה לפעול במדינות הסובלות מריכוזיות אשראי ומחסור בכלים לדירוג אשראי צרכני.

לאחרונה נבחרה החברה לאחת מחברות הפינטק המבטיחות לשנת 2015 על ידי לשכת המסחר הבריטית וארגון KPMG . בנוסף,  נבחרה בלנדר להשתתף בתכנית האקסקלוסיבית ELITE של הבורסה בלונדון, המאתרת ומטפחת חברות בעלות פוטנציאל להנפקה.  במסגרת התכנית תזכה בלנדר בליווי של מומחי התכנית במשך שנתיים, אשר יסייעו בקידום פעילות החברה.

בברכה,

רן רהב

דובר בלנדר

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן