המלצות לבמאי ולמפיק

דעה אישית על הסרט "פוקסטרוט"
תמונת ראש של יואל
יואל אמת

לסרט "פוקסטרוט" אני מחובר אישית מאחר שנכדי היקר, יונתן שיראי, מככב בו כבנם של גיבורי הסרט. ראיתי את "פוקסטרוט" בהצגת הבכורה, סרט לא קל לצפייה. השפה הצילומית מרתקת, אך אין ספק כי המעמדים מדכאים.

אכן, ילדינו נזרקים למשימות ביזאריות של שיטור אוכלוסייה אזרחית בשטח לא לנו ומחוסר ברירה. ברור לכולנו כי שהייתנו בשטחים היא מצב גרוע, אך גם לצאת מהם בנסיבות הנוכחיות יהיה גרוע באותה מידה או אף יותר. המלכודת היא של כולנו, המצדדים והמתנגדים למצב.

המצבים המטפוריים המוצגים בסרט משכנעים: מכולה שוקעת, בוץ מכל עבר, התעללות לא מכוונת באזרחים תמימים, גיחוך של גמל עובר. הסצנה המזעזעת של קטילת נוסעים ברכב פרטי עקב חשש מפיגוע וקבורתם על רכבם, היא אכן סמל כביר להדחקה שאנו עושים למה שקורה בשטחים, אבל זוהי גם תעמולה קשה שמשחקת לידי אויבי מדינתנו!

עבור האוכלוסייה הענקית של העולם המוסלמי ותומכיה, אשר שוכנעו במשך דורות שישראל היא מדינה כובשת, מדינת אפרטהייד וכו', הסצנה הקשה הזאת בסרט היא בבחינת דלק למדורת התעמולה. רבים ותמימים יטעו לחשוב שמדובר בהודאה באשמה ובאחריות למעשים כאלו. כך רק תגבר האיבה ויתחזק הצידוק לפעולות נגד ישראל ואולי אף לפיגועי נקם ושפיכות דמים. לדעתי, יש למנוע זאת במעמד הקרנת הסרט עצמו.

אני ממליץ לבמאי ולמפיק כי ישלבו בפתיח לסרט וגם בסיומו, פסקת הבהרה האומרת שהמעשה המתואר בסרט אינו אמת, לא קרה והם אינם מאמינים שיקרה. זהו רק תמרור אזהרה לכך שהמצב עלול להידרדר למעשה כזה בלי כוונה, מתוקף הנסיבות שבהן ישראל מותקפת לעתים על ידי מפגעים תמימים לכאורה, שקוטלים בלי אבחנה אזרחים וחיילים, נשים וטף בשם מלחמת חופש וג'יהאד. מפגעים שמטרתם היא הכחדת מדינת ישראל. הבהרה כזאת תשרת את האמת ואת הסנגוריה שאזרחי מדינת ישראל זכאים לה, כמי שחיים יום יום את הסכנות והתופת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

9 תגובות

 1. אתה, ותסלח לי על הישירות, ממש נאיבי. הרי הסרט נעשה על ידי גורמים אשר ביקשו להוציא את דיבתה של ישראל רעה אל הגויים. על כן הצעתך להוסיף קטעי הסבר היא בלתי ישימה. מה אתה מציע – לתועמלנים לפעול נגד מטרת תעמולתם?
  האינך שם לב מי הם אלה שרואים את הסרט כסרט מצוין?
  אני חוזר על מה שכבר כתבתי באתר – מי שרוצה לעשות סרטים מסוג זה – שיעשה על חשבונו ויבוסם לו. אבל לא על חשבון המדינה.

 2. לא בעד קיצוני
  לא נגד קיצוני
  בעד עם תיקונים
  אל תיבהל אם יהיו מתנפלים
  ככה זה אצלנו כיום

 3. יחד עם זאת חופש הדעה וההבעה הנו חשוב ביותר
  יחליט כל אחד מה הוא כותב ואיך הוא מביים
  וכן הלאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של נוח

לא רק מכות

מבט אל אירועים שבהם נהרגו ערבים

צילום של יוסי

גזירה משמים?

איך לרתום תהליכי שינוי שכבר קורים בחברה החרדית