ממדע בדיוני למציאות

הבינה המלאכותית מחוללת מהפכה בעולם הקופירייטינג
תמונה מאיר
מאיר פלג

בינה מלאכותית (AI) היא טכנולוגיה מתקדמת שמשנה את העולם שלנו בצורה דרמטית. היא כבר משמשת בתחומי חיים רבים כמו בריאות, כלכלה, תחבורה, מחקר ועוד, ואף תורמת לפתרון בעיות מעשיות שונות. גם בעולם הפרסום הולך וגובר השימוש בבינה המלאכותית. השפעתה של הבינה המלאכותית ניכרת מאוד בתחום הקופירייטינג (רעיונאות). קופירייטינג הוא אומנות פיתוח וכתיבת חומר פרסומי שיוצר קשר עם קהל היעד ומניע אותו לפעולה. זהו תחום חשוב בכל עסק, קטן כגדול.

בעבר, קופירייטינג היה נתון בידי כותבים אנושיים בלבד. אולם כעת, כשהולך וגובר השימוש בבינה מלאכותית, חברות הפרסום נוכחות לדעת שהבינה המלאכותית מסוגלת ליצור טקסטים באיכות גבוהה, שאינם נבדלים מאלה שכותבים אנשים, וזאת בזכות היותה מחוברת לקורפוס עצום של מגוון טקסטים מכל תחומי החיים. הבינה המלאכותית מסוגלת ללמוד מהטקסטים שבהם היא שולטת ולהשתמש בידע הזה כדי ליצור טקסטים חדשים. הטקסטים האלה הם ייחודיים, מעניינים ומניעים לפעולה. הם גם מותאמים אישית לקהל היעד, מה שמגדיל את הסיכוי שהם יניבו תוצאות רצויות.

כאמור, הבינה המלאכותית היא כלי רב עוצמה שיכול לשפר מאוד את התוצרים של תחום הקופירייטינג. עם זאת, חשוב להשתמש בה בצורה נכונה. להלן שלוש עצות מעשיות לניצול מרבי של הפוטנציאל הטמון בבינה המלאכותית:

ראשית, השתמשו בבינה המלאכותית כדי ליצור רעיונות חדשים. היא יכולה לעזור לכם לחשוב מחוץ לקופסה ולהעלות רעיונות קופירייטינג חדשים ומקוריים.

שנית, השתמשו בבינה המלאכותית כדי לכתוב טקסטים יעילים. היא יכולה לעזור לכם לכתוב טקסטים קצרים, ברורים וקולעים.

שלישית, השתמשו בבינה המלאכותית כדי לבדוק את הטקסט שלכם. היא יכולה לעזור לכם לזהות שגיאות כתיב, שגיאות דקדוק ובעיות אחרות בטקסט.

הבינה המלאכותית מחוללת מהפכה בתעשיית הקופירייטינג. היא מאפשרת לעסקים ליצור טקסטים איכותיים, יעילים וממוקדים במהירות ובקלות, וכך העסקים יכולים לחסוך כסף, להגיע לקהל יעד רחב יותר ולהגדיל את המכירות. נוסף על כך, הבינה המלאכותית מאפשרת לעסקים לקבל תובנות חדשות על קהל היעד שלהם. היא יכולה לעזור בהבנת מה שמעניין את הקהל, וכן מה הלקוחות הפוטנציאליים צריכים ובמה הם מעוניינים. מדובר בטכנולוגיה בעלת השפעה משמעותית על עולמנו. היא כבר משנה את עולם הפרסום, וזאת רק שאלה של זמן עד שהיא תשנה את העולם כולו בצורה דרמטית עוד יותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

 1. לשם העולם הולך. אבל לאף אחד אין באמת יכולת לדעת לאן זה יוביל אותנו

 2. זה יוביל אותנו בדיוק לאותו מקום שבו אנו נמצאים היום. השאלה היא כמה זה יעלה לנו. הרי הבינה המלאכותית מתוכננת על ידי בני אדם. בהחלט יכול להיות שבעזרת בינה מלאכותית נוכל לאגום יותר נתונים אבל לא בטוח שיכולת זו תתרום להגדלת המכירות. ראו הוזהרתם.

  1. מכירות רבות הן תוצאה של מסרים משופרים. שיפור המסרים זו עבודה של בינה מלאכותית המבוססת על "נסיון" רב יותר מכל אדם בודד. לכן לא רק יותר מכירות, אלא הרבה יותר בהרבה תחומים. מי שזר לו עולם AI כיום – לא יכיר מה קורה מחר.

 3. מצטער מאיר,
  נפלת בפח של כמה אמונות לא כל כך רציונליות. מכל מקום גם מחר יהיו מאמינים שוטים רבים שיאמינו בכוחה של "הטכנולוגיה" ושל הבועה התורנית, בועת "הבינה המלאכותית"…זה "מה שקורה מחר".
  מעניין שבחרת לנפנף בעולם הפרסום כדי לטעון ש"מדובר בטכנולוגיה בעלת השפעה משמעותית על עולמנו. היא כבר משנה את עולם הפרסום" – וואוו!!
  אם אתה מתעניין באמת בנושא הזה, הצץ באתר של גארי מרכוס https://garymarcus.substack.com/ או במאמרים שאני מעלה בעזרתו של יונתן קרופל באתר הנוכחי.

  1. הצדק אתך. מכירות והרחבתן תלויות בראש וראשונה באיכות ובמחיר. ה- AI עדיין בחיתוליה ועוד לא ברור מה התועלת שתוכנת מחשב זו תשפיע על מכירות מוצר זה או אחר אם בכלל. יש לנהוג בזהירות רבה בפרסום ולא רק בשל אשליה אפשרית של "מאמינים שוטים" כפי שטענת.

  2. אכן היו כאלו בועות בעולם הטכנולוגי. ההצהרה שנפח האכסון יוכפל כל שנה וחצי עד שנתיים, התגברו יכולת החישוב בכל שנה או שנתיים, מינהור קוואנטי, שזירה קוואנטית וכו' היו התקדמויות בסדרי גודל ששינו את העולם. תמיד היו אלו שיצאו נגד ואמרו ש"האחרים נפלו בפח של אמונות לא כל כך רציונליות".
   הבינה המלאכותית, או כפי שאני מעדיף ךקרוא לה הבינה העל אנושית, עדיין אינה בחיתולים. כרגע היא לומדת כיצד שלא לטעות ועדיין גם בשלב ראשוני זה, היא משנה סדרי למידה, עבודה וחינוך. כאשר הבינה תלמד לשגות ולתקן, זה יהיה יום הסינגולריות והאדם יאבד את יתרונוו.
   לבינתיים, היא עושה הבדל עצום וכל אחד רואה זאת בתחומו. למה הדוגמא של מאיר פלג, צריכה להיות זו שמתאימה לך ולא זו שמתאימה לו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שאול אייזנברג

רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב

תמונה של שי

יום הדין

ישראל זקוקה לחזון מדיני אמיץ ולאסטרטגיה לאומית

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן