חיזוק המותג במדיה החברתית

עצות הלכה למעשה
תמונה מאיר
מאיר פלג

המדיה החברתית הפכה לפן רב-עוצמה של אסטרטגיית שיווק מוצלחת, במיוחד ביצירת מודעות למותג, טיפוח קשרים משמעותיים עם קהל היעד ויצירת מכירות באמצעות אסטרטגיות של מיקוד מחדש. לכן פוסטים ברשת חברתית חייבים להיראות טוב, להציג תוכן מעניין ולהמיר את התוכן לקניות.

כלל ידוע הוא שהלקוח יראה את המותג שבע פעמים עד שיחליט. מותג זכיר ומושך, שהעוקבים ממתינים לפוסט הבא כדי לראות מה עוד "ימציא", זה מותג מנצח. מותג שמגוון את דרכו יכול תמיד לעניין. פרסום ממים ובדיחות, אירוניה וסאטירה – תמיד טוב. הצרכן רוצה גם בידור וגם ערך בפרסום. הצרכן רוצה אינטראקציה וגם תוכן. פרסום בתשלום מקדם את המותג רק אם הוא מטורגט כראוי, ובדרך כלל המפרסמים לא יודעים לעשות זאת.

רוב האנשים חושבים על טוויטר, פייסבוק, לינקדאין, יוטיוב ואינסטגרם כעל הערוצים העיקריים לקידום המותג שלהם, אבל כיום יש גם Snapchat, TikTok, Pinterest, Tumblr ו-Reddit. עם זאת, קיימת תפיסה שגויה שמנהלי מדיה חברתית צריכים להיות בכל פלטפורמת מדיה חברתית כדי להישאר רלוונטיים ולהגדיל את הקהל שלהם. זה פשוט לא נכון ולא ניתן לניהול. המותג צריך למצוא את דרכו אל הפלטפורמות והמדיות שמעניינות את הלקוחות האופייניים שלו. צריך להקדיש זמן ללמוד את קהלי היעד ולמצוא היכן הם נוכחים ברובם. אליהם פונים ראשונים. לכן בית אבות למשל ימעיט בפרסום בטיקטוק אבל יהיה נוכח בפייסבוק.

צריך להעשיר את הדף עם פוסטים "מבחוץ". שיתוף תכנים, שאלות ומענה, ציטוטים ומראי מקום חשובים מאוד. כדאי לאפשר שיתוף, כי אז העוקבים כבר עושים את העבודה ומעשירים את הדף בעצמם. תיוג משפיענים לרוב מסייע למותג.

קבוצות פייסבוק נמצאות בשיא הפופולריות שלהן כיום. כדאי לייצר כאלה כדי לנצל צמיחה אורגנית המקודמת על ידי אלגוריתמים של גוגל וגם של פייסבוק. דוגמאות מעניינות מהשנה השוטפת הן קבוצות של "אושר עד" ושל "הכרויות…", המפולחות לפי גילים. אלה גדלות מהר מאוד. כמו כן הקמת קבוצות פייסבוק לתעשייה שהמותג משויך אליה – בוודאי לא תזיק. והנה עוד רעיון: מוצרים חינם תמורת פוסטים.

האינטרנט מכיל מכרה זהב של טיפים, טריקים וכלים שימושיים שיעזרו לכם לנצל את מלוא היתרונות של העולם המטורף של שיווק במדיה חברתית. אמנם אין דרך "נכונה" או "לא נכונה" לטפל בחשבונות החברתיים של הארגון, אבל העצה הטובה ביותר היא לא לפחד לעשות משהו שונה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

  1. כתבת: צמיחה אורגנית מקודמת על ידי אלגוריתמים של גוגל
    מה זה אלגוריתם, היכן הוא נמצא, מי ואיך מייצרים אותו?

  2. מאחר ויש לי הנחת יסוד מי השאל העלום, היה לי רצון ראשוני לענות תשובה פשוטה – לך תחפש תשובה בגוגל. אם השואל היה מעולמות המתמטיקה – הייתי שולח אותו להסבר הפשוט בויקיפדיה(בתגובות לא ראוי/רצוי/מותר להכניס קישורים ישירים ארוכים). מאחר והשאלה היא מעניינת בניסוחה התמוה(מה זה, היכן הוא ואיך מייצרים אותו) אענה בפשטות ובמרוכז- אלגוריתם זו נוסחה המיוצרת על ידי נסיון ולמידה מתמשכת ומצויה בנבכי קוד הבסיס של התוכנה. אני מצפה כעת לשאלת הבהרה ובקשת הרחבה. אני מציע לשואל לעשות חיפוש"אלגוריתם בגוגל", לתהות לעומק התשובות ב 6 עמודי תשובות ראשונות(אכן שיעורי בית) ולחזור בשאלה. רמיזות ותשובות נוספות יכול השואל למצוא גם בקישורי תמונות באותן מילות חיפוש, על ידי קריאת הבהרות כמו של עמי סלנט ואחרים, שאחדים מהם גם כתבו וכותבים מאמרים באתר זה. אני ממליץ גם לחפש לעומקו של הרעיון "עדכוני-האלגוריתם-של-גוגל-הטובים-ביותר" , כדי להתעמק יותר בהסטוריה של הנושא. בהצלחה.

  3. האלגוריטם של חיפוש הרכב ממשלה לא פחות מורכב וכל מחשבי הגושים ממציאים לנו תאוריות. חבל רק שהפרמטרים שלהם שונים לעניין קבלת ההחלטות לפי ובהתאם לערוץ החדשות שהם נהנים ממנו – 11 12 13 14, ואתם תבחרו את ניסוח האלגוריטם בהתאם לגימטריה של הדברנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך