בני הנוער של היום – הם קובעי הטרנדים של המחר

אסטרטגיות שיווק בעולם של דור ה-Z
תמונה של קארין
קארין בלאופרב

בני הנוער של היום הם לא בני הנוער של פעם. ההגחה אל העולם בשיא הדיגיטליזציה והחשיפה המוקדמת לאינטרנט הובילה לדור היפרקוגנטיבי וסקרן. משחקי הכדור הפכו למשחקי מחשב, סרטים מושכרים ב-DVD הפכו לאפליקציות סטרימינג והאנציקלופדיה הפכה למנועי חיפוש אינטרנטיים.

אך הפער הגדול ביותר בין הדורות וחוויות הנעורים שלהם הוא המעורבות של בני הנוער בתעשייה כיום. אפשרויות היכרות עם אנשים שונים וקהילות באינטרנט מובילות להפצת סיפורים ודעות על מגוון רחב של נושאים. כך גם לגבי מוצרים ועסקים – המשפיענים מפיצים את חוות דעתם במהרה בערוצים האינטרנטיים, וללקוחות פוטנציאליים יש גישה לתכנים וביקורות על המוצר שלא הייתה להם בעבר. יכולת זו משתלבת בצורה מושלמת עם דור שמאופיין בחיפוש אחר אמת. כל שאלה, פיסת מידע או בית עסק שמעניין אותם, במהרה הם יחפשו עליו באינטרנט.

כיום יש חברות שלא מנתבות נכונה, אם בכלל, את אסטרטגיית השיווק שלהם לבני נוער. יש לכך כמה סיבות אפשריות, בין שמדובר במגבלות משפטיות ובין שמדובר ברתיעה מהפלטפורמות שהם משתמשים בהם. כך או כך, אסטרטגיית שיווק שאינה משתמשת בפלטפורמות האינטרנטיות אינה עולה בקנה אחד עם הצורך בבניית קהל נאמן ומעורב מגיל צעיר.

דור ה-Z הוא קהל היעד החמקמק ביותר. ליצור נאמנות למוצר שתמשיך לחייו המבוגרים אינה משימה פשוטה – אך עליונה בחשיבותה.

אם הדרך היחידה לרכוש מוצר בעסק שלכם היא על ידי פתיחת מחשב נייד – אתם תאבדו לקוחות. עבור הדור שלמד להקליק ולעשות זום-אאוט עוד לפני שלמד לדבר, אין פלא שאת מרבית הרכישות הם מעדיפים לעשות מהטלפון הנייד. בנו אתר אינטרנטי המותאם למובייל והגדילו את החשיפה והמכירות שלכם. ודאו כי האתר במובייל מנוצל במלואו על ידי עיצוב מינימליסטי, מעבר נוח וחלק בין לשוניות ותכנים מושכים ויזואלית.

מדובר בדור ויזואלי והיפראקטיבי שמאבד עניין במהירות, ולכן לתוכן שאתם מעלים יש חשיבות מכרעת. השתדלו להעלות תוכן קצר או "תוכן נשנוש" – תוכן שמגרה ויזואלית, קל לעיכול וקצר. לנוכח ריבוי ערוצי המדיה והפרסומות, קהל היעד מקבל מסרים שיווקיים כמעט בכל דקה ביום, ולאיש מהם אין סבלנות לעכל מסרים שיווקיים ארוכים. שמרו על המסר קצר ופשוט, אך אל תבלבלו קצר ופשוט עם קל לעשייה.

לבסוף, התכנים המצליחים ביותר כיום הם תכנים שמעשירים את קהל היעד, תורמים לידע נוסף ומעודדים מעורבות גבוהה. בני דור ה-Z מעדיפים להיות חלק ממשהו על פני להיות בעלים של משהו, וכאן הטריק. אתם מעוניינים שדור ה-Z ירכשו את המוצרים שלכם ועל כן יהיו הבעלים של המוצר, אך הם לא ירכשו מוצר לשם סטאטוס ההחזקה בו. הם ירכשו את המוצר אם ירגישו שיש בו ערך מוסף שהם יכולים להזדהות איתו. דור ה-Z הוא דור מוסרי מאוד והוא עוסק הרבה בביטוי ובזהות, ולכן עצתי לנסות "להנפיש" את המותג שלכם. בנו למותג שלכם מוסר וערכים שקהל היעד יכול להזדהות איתם ולהתבטא באמצעותם.

שוק הצרכנים כבר נמצא במגמת שינוי, ומגמה זו תלך ותגבר, שכן דור ה-Z יתפוס נתח הולך וגדל מהשוק. מותגים וחברות יצטרכו להתאים את אסטרטגיית השיווק שלהם לצרכיו ולרצונותיו של דור ה-Z על מנת לשרוד בשוק החדש.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

9 תגובות

  1. נכון מאוד. אבל המדהים הוא שרוב האנשים המובילים שהנם מבוגרים יותר מנותקים מהמציאות המתרחשת כבר ולא מבינים בה כלום.

    1. את טועה לחלוטין. האנשים המבוגרים המובילים את הטרנד (כמובן שלא כולם) לא מנותקים מהמציאות. הם יוצרים את המציאות ומושכים אליה את הצעירים שמבזבזים הרבה כסף (דוגמה – מכנסי ג'ינס עם קרעים) כדי להיות "אין". לפי התגובה שלך אינך מבינה את מה שקורה.

  2. אם פעם פער מנטלי בין דורי נוצר כל 25 שנים הרי כיום זה רק 10 שנים ובעתיד הקרוב יהיה אפילו פחות.

  3. הבעמה שזה נכוח גם בפוליטיקה. הרי הסורות החדשים כלל לא יודעים דבר בקשר לפוליטיקה. וקל לסצוב אותם לכיוונים פופוליסטיים.

  4. תובנה מעניינת! בהחלט נראה שיש היפר אקטיביות שמאוד ברורה בעיני מי שמחולל אותה, אבל נראית כמו שלג בטלוויזיה לדור שמנסה למכור לו משהו.
    אם רואים את המאמר הקודם שלך, אפשר להבין למה חברות כל כך מחזרות אחרי מי שיכול "לדבר את השפה"

  5. אחרי שחשבתי על לנסח תגובה, הגעתי למסקנה שזה ביצה ותרנגולת. אי אפשר להכריע האם הצעירים נותנים את הטון או המבוגרים אחראים על מה שהצעירים חושבים שהם נותנים את הטון בקיצור ביצה ותרנגולת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

פשיטת רגל

נתון מחריד ומבשר רע בנוגע לילדינו