קר וחכם

דואר אלקטרוני כמסר ראשון
תמונה של מאיר
מאיר פלג

פיתוח רשימת תפוצה היא אחת השיטות היעילות ביותר להגברת הצמיחה עבור העסק הקטן. דואר אלקטרוני הוא עדיין אחד הכלים היעילים ביותר ליצירת לידים עם שיעור הצלחה גבוה. דוא"ל הוא ערוץ נפלא לכל העסקים, מכיוון שהוא חסכוני, ניתן להרחבה ואפקטיבי. יתרונות אלו אף גוברים במקרה של עסקים קטנים.

דוא"ל ראשון, המכונה "מייל קר", הוא הודעת מייל הנשלחת כדי להעניק הטבה, לגלות רצון טוב, להביא לקנייה או ליצור הזדמנות לבניית מערכת יחסים ולצרף את הנמען לרשימת הלקוחות. אשת מכירות יכולה לשלוח מיילים המוניים כאלה לאנשים שאינה מכירה כדי לקדם את הסחורה שלה. אימיילים קרים יכולים להיות יעילים מכיוון שהם כרוכים בפחות השקעת זמן מצורות שיווק אחרות, כמו מדיה חברתית ופרסום מודפס, וגם אפשר להרחיב אותם ולהוסיף עליהם, להוסיף קישורים ועוד.

אימייל קר חיוני לחברה ממספר סיבות:

חשיפה – הרעיון של אימייל קר הוא לפנות לאנשים שאולי אינם מכירים את המוצר או העסק. יכול להיות שהם זקוקים למוצר או לשירות, אבל אינם יודעים שהוא כבר קיים ונגיש. מייל קר אמור ליידע אותם ביעילות על קיומו של המוצר והעסק.

יצירת לידים – מיילים קרים שימושיים גם ליצירת לידים. התהליך של אימייל קר עוזר לאסוף מידע על לקוחות פוטנציאליים. ניתן להשתמש במידע זה כדי ליצור רשימה של אנשים ממוקדים שיכולים להשתמש במוצר או בשירות מסוים. כך עסקים מוצאים את הלקוחות הראשונים שלהם וכך הם גדלים מיום ליום.

יעילות – מדובר בשיווק מהיר וקל שנותן תוצאות מהירות לחברה. מיילים קרים מסייעים בבניית המותג והגדלת בסיס הלקוחות, והם חסכוניים מכיוון שלא צריך להשקיע במודעות.

כדי להשתמש במסע פרסום דוא"ל קר לטובת הגדלת העסק, ראשית יש להגדיר את הדמות הצרכנית האידיאלית למוצר או לשירות – דמות כזאת חיונית לצורך זיהוי הלקוחות הפוטנציאליים המתאימים על מנת להרחיב את מאגר הלקוחות. כשיש תמונה ברורה של קהל היעד, יהיה פשוט יותר לבנות את הדימוי של המוצר בסביבתו. כדי לבנות דמות של לקוחות פוטנציאליים בודקים איך המוצר או השירות משתלבים באופן ספציפי בחייהם, ומהם הצרכים והאתגרים הספציפיים שעומדים בפניהם. צריך לדמיין אילו בעיות המוצר פותר ללקוח. זיהוי הצורך זה הצעד הראשון.

לאחר מכן יש ליצור רשימה של לקוחות פוטנציאליים – ברגע שיש מושג ברור כיצד נראה הלקוח האידיאלי, הגיע הזמן לחשוב על אפשרות ליצירת קשר אימייל קר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להעלות כמה שיותר רעיונות, שחלקם אולי יגיעו מלקוחות עבר. לאחר מכן ראוי לצמצם את הרשימה באמצעות קריטריונים מותאמים הקשורים הן למוצר והן ללקוח. זה יעזור לקבל את התוצאות הטובות ביותר ממסעות הפרסום הקרים בדוא"ל. בין הלקוחות הפוטנציאליים כדאי לכלול לקוחות קודמים, אנשי קשר קיימים ברשת, אנשים שביקרו באתר או בבלוג בעבר אך עדיין לא ביצעו רכישה, לקוחות פוטנציאליים של המתחרים.

כעת יש לנסח את הדוא"ל שיישלח ללקוחות. כבר בראשית המייל עלייך להוכיח את הערך שלך ללקוחות, ולכן כדאי להתחיל את המכתב בחדשות הטובות עבורם. כיצד המוצר או השירות שלך משפרים את אורחות החיים וההרגלים, עד כמה הזמינות והאיכות טובה מהמקבילים, מה התועלת במוצר, החיסכון שהוא מאפשר, הקטנת הוצאות ומשאבים. תמיד צריך לתת סיבה טובה להמשיך לקרוא את כל תוכן דבר הדואר, ולשם כך חובה לשכנע כבר בהתחלה.

במהלך המייל יש לבסס את האמינות – אמינות היא המפתח לשימוש במיילים קרים. אם הלקוח הפוטנציאלי משתכנע שהכותב מצוי בתחום המדובר, סביר יותר שיאמין בתועלת המוצעת לו. סיפורי לקוחות מרוצים כהמלצות תמיד מסייעים בכך.

לבסוף, יש להקפיד על מעקב – לא לוותר על מעקב, גם אחרי לקוח שטרם הגיב. יש להקפיד לעקוב אחר תגובת הלקוחות מבלי לפגוע בחוקי הפרטיות והספאם, ובמקרים מסוימים כדאי לחשוב על פנייה טלפונית.

דיוור יעיל מביא תוצאות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

 1. מה שאותי מענין הוא איך לבלום את שטף המיילים הקרים המטרידים האלה שמנסים למכור לי מה שאני לא רוצה ולא צריך

  1. קל- העבר ודווח על ספאם. רוב מערכות הדואר ירחיקו אותך מהמטרידים. גם בפייסבוק…

    1. https ://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%95%D7%90%D7%A8_%D7%96%D7%91%D7%9C_%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99 דואר זבל אלקטרוני (באנגלית "spam") הוא ביטוי לתוכן הנשלח לנמען בניגוד לרצונו ומהווה בכך מטרד. עיקר השימוש במונח דואר זבל מתייחס לתוכן הנשלח באמצעים אלקטרונים בעיקר בדואר אלקטרוני אך גם בהודעות באחת מהאפלקציות למסריים מיידים כגון וואטצאפ, במסרונים, בשיחות טלפון אוטמטיות ובפקס.

     בישראל ובמדינות נוספות החוק אוסר על שליחת דואר זבל באמצעים אלקטרוניים כדוגמת דואר אלקטרוני או מסרונים, החוק האוסר זאת בישראל מכונה 'חוק הספאם' ובו אף נקבע פיצוי כספי ללא הוכחת נזק לנמען שקיבל 'דבר פרסומת' בלא שהסכים לכך.

     כמו כן ספקיות הדואר האלקטרוני וחברות האפלקציות למסריים מיידים פועלות כל העת באמצעיים מגוונים על מנת לנטר את דואר הזבל ולמנוע ממנו להטריד את המשתמשים.

 2. לשאלה לגבי דיווח ספאם – כמעט בכל תוכנת דואר וגם ברשתות חברתיות יש אלמנט דיווח. צריך למצוא בתוכנה הספציפית את המיקום ולדווח בהתאם. ספאם הוא כל דואר שמטריד את המשתמש, אם לא ביקש אותו, ואף אם נמאס לו לקבל והשולח מתמיד במאמציו. סימון ספאם וסימון בקשה להפסקת החתימה לקבלת דיוור מסייעים אם מתמידים. ככל שיותר שולחים מסמנים ספאם לגבי שולח מסוים הוא גם נכנס לרשימות שחורות, עד כדי פסילת השרת ממנו יוצא הדואר כשרת דואר קביל. יש רשימות שחורות, קשה לצאת מהם, קשה להכשיר מחדש שולח מסוים. דומה מאד להתקפה מתמת של DDOS כאשר הרבה תוקפים פונים לכתובת אחת וסותמים אותה. כך הרבה מתלוננים ישביתו הליך דיוור של ספאמר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גבי

מעשה שהיה

איש מכירות טוב צריך ניסיון ויכולת לזהות סכנות