QR צובר פופולריות

פרסום בעזרת QR – ברקוד דו-ממדי
תמונה מאיר
מאיר פלג

מכיוון שמיליארדי אנשים מקבלים גישה לאינטרנט מהיר ולסמארטפונים, הטכנולוגיות מציעות קיצורי דרך. אחד מהם הוא QR – ברקוד דו-ממדי. במסעדות רבות התפריט העדכני נסרק בקלות על ידי כל מתארח ומתארחת באמצעות הטלפון הנייד, וכך המסעדה חוסכת גם את ההדפסה של תפריט מעודכן או אמירות מהסוג "אין לנו היום". קודים וסריקתם מאומצים על ידי תעשיות ושירותים רבים ומגוונים. חווית הקנייה משתנה בהתאם, כך גם הזמינות. אמנם קיים דור ביניים של משתמשים המתקשה בסריקה ובהבנת הטכניקה, אך כמו שמתרגלים (לפעמים בחוסר ברירה) לבנקאות דיגיטלית ולהזמנת תור לסניף דואר, כך מתרגלים לתרבות הסריקה. סריקת ברקוד של תפריט טובה יותר ממגע חוזר בתפריט מודפס, שהרי מי יודע מי נגע בו קודם. המידע מעודכן, כי בעליו משפר ומשנה את המקור בהתאם לצורך, בקלות ובזול.

כמובן הקוד יכול גם לגשר בין מרחבים פיזיים ודיגיטליים. ההוכחה היא ריבוי השימוש בברקוד כזה. כל סוג שימוש אפשרי כדי ללכוד תשומת לב – מודעות, פרסומות, מיילים שיווקיים וכל סוג קמפיין שניתן לסריקה, אפילו סריקה מפרסומת במסך טלוויזיה. פיזור הברקוד באמצעי מדיה שונים מאפשר למפרסם ניתוח נפלא של מקורות הגעת הלקוחות, כדי לגלות מהו המדיום המוצלח ביותר לפרסום נסרק כזה.

אפשר להגדיל תעבורה לאתר האינטרנט שלנו על ידי שתילת קוד במקומות שונים. בניית אתר היא צעד חיוני בכל אסטרטגיה שיווקית לעסק. ברגע שיש אתר, אפשר לנווט לקוחות אליו בעזרת ברקוד. קל לייצר ברקוד כזה, אפילו בחינם. כל עלון, כל פרסום ומודעה, כל מסר – אפשר ללוות בברקוד. כמובן חשוב להחליט לאיזה דף באתר רוצים להפנות את הגולש ומה הפעולה שרוצים שהגולש ינקוט בהגיעו לדף.

האם חשבתם על ברקוד וצירוף נגזרות של המילה "סודי"? על הסקרנות כבר נכתבו אין-ספור אמרות ואף נוצרו סרטים, אז למה לא להשתמש בה? כל פלייר, מייל שיווקי, פוסטר או פיסת תוכן מתאימים לצירוף הברקוד עם מסר שמעורר צורך ומדרבן לסרוק. החשש מהחמצה כלשהי יעורר הרבה מעבר למה שמשערים.

קוד קופון הוא תמריץ. הנחה, העדפה בהזמנה, קידום לחדר משודרג במלון, הכול יצלח למשימה בעזרת הברקוד. זו דרך טובה שתביא המרה למכירה. זהו עידוד לצריכה. ברקוד נסרק הוא דרבון למציאת בית העסק. אפילו על מפה אפשר ליישם זאת, או על שלטי רחוב. גם מדיה חברתית הנמצאת ברוב המכשירים הניידים אפשרית ככלי נושא ברקוד.

קוד ליצירת משוב או מוביל לדף תגובות יכול להיות אמצעי מעניין לסקירה וסריקת דעות. דף נחיתה חכם שמגיעים אליו דרך שעשוע, משחק או תחרות פרסים יכול להצליח מאוד. נסו ברקוד עם הגרלת רכב חינם למי שימלא טופס חוות דעת, ותראו את ההמון מגיע אליכם. גם אם מדובר ברכב משומש עם אחריות לשלוש שנים. אני מאמין שרבים יסתערו עליכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

  1. "קוֹדָר[ השם בעברית על פי החלטת האקדמיה ללשון עברית ב 2017 ] או קוד QR (באנגלית: Quick Response Code) הוא מעין ברקוד דו-ממדי, שבו מקודד מידע טקסטואלי בצורה גרפית. הקוד הומצא ביפן בשנת 1994 על ידי דנסו, חברה בת של קונצרן טויוטה, כקוד לפיענוח מהיר, ושימש תחילה לקידוד חלפים ולפענוח על ידי רובוטים בפסי ייצור. מאז נפוץ השימוש בקוד גם מעבר לתעשייה, בזכות היכולת המהירה להשגת מידע, והקיבולת הגדולה יחסית של נתונים שהוא יכול להכיל." (ויקיפדיה) . לא בושה לא לדעת כאשר אין תמונה במאמר או במקום שם המחבר אפילו, וזה עדיף כמובן. הקוד הזה זה אותו ציור שיש לאלה שהתחסנו נגד קורונה בתג הירוק שלהם, זה הקוד אותו אפשר לסרוק במסעדות מסוימות כדי לקרוא בטלפון הנייד את תפריט המסעדה. "חברות המפרסמות מוצר או אירוע נוהגות לכלול קוד QR בפרסומות המודפסות ברחוב או בעיתון. אפליקציות לאנדרואיד או לאייפון, המפורסמות באתרי אינטרנט ובלוגים כוללות קוד QR המאפשר התקנת האפליקציה בעזרת סריקה של מסך מחשב. אנשים נוהגים להדפיס קוד QR על כרטיסי ביקור המאפשר הזנה של כל נתוני כרטיס הביקור, כגון השם, הטלפון, וכתובת הדוא"ל ישירות לרשימת אנשי הקשר של עמיתיהם." בתגובה אחרת אביא עוד קישור ויזואלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך