סכנות תעסוקתיות

על סכנות אפשריות במקומות העבודה ואחריותו של המעסיק
תמונה של מאיר
מאיר פלג

המוסד לביטוח לאומי מכיר בקומץ סכנות במקום העבודה שעלולות לאיים על בטיחותם, ואפילו על חייהם של העובדים. המוסד לביטוח לאומי ומשרד העבודה קובעים מגבלות וסטנדרטים של חשיפת עובדים לסכנות ולתאונות במקומות עבודה, לדוגמה הימצאותם של חומרים רעילים וגורמים סביבתיים מסוכנים שעלולים להוביל לפציעות, למצבים בריאותיים מחלישים, למחלות כרוניות או אפילו למוות. מנהלים של מפעלים, ארגונים וחברות צריכים להיות מודעים למגוון הסכנות הקיימות במקום העבודה, ולדאוג לבטיחות העובדים. להלן כמה קטגוריות של סכנות אפשריות:

סכנות ארגונומיות: נזקים ופציעה של מערכת השלד והשרירים העלולים להיגרם בגלל תאורה חלשה, יציבה נמוכה בשולחן העבודה, עבודת מחשב אינטנסיבית, ותנועות חוזרות בחללי משרדים.

סכנות פיזיות: סכנות אלה משותפות לכל הענפים והעסקים והן גם השכיחות ביותר. לדוגמה: החלקות ונפילות, חשיפה לרעשים חזקים, עבודה עם מכונות כבדות, עבודה בגובה, רעידות אדמה, שריפות, פציעות הקשורות לחשמל ועוד.

סכנות כימיות: חשיפה של עובדים לחומרים מזיקים (כמו אזבסט), לאדים רעילים, לחלקיקי סיבים וסיבים, לגזים ולמזהמים אחרים, עלולה לגרום לבעיות בריאותיות קשות לעובדים, כמו גם לאובדן חיים.

סכנות ביולוגיות: סכנות כאלה נפוצות בעיקר בענף הבריאות, והן נובעות מחשיפה למזהמים מסוכנים המגיעים מאנשים, מבעלי חיים או מצמחים. הדוגמאות המוכרות ביותר הן מגע עם נוזלי דם, חיידקים, נגיפים, עקיצות של בעלי חיים, חרקים ועוד. דוגמה מימים אלה ממש – עבודה במעבדות קורונה.

סכנות אחרות במקום העבודה: מדובר בסכנות הקשורות למצבים שאינם שגרתיים. לדוגמה קריסות מבניות, שריפות ופיצוצים, דליפות מקריות של חומרים מסוכנים, מצבי חירום עקב מזג אוויר קיצוני ואסונות טבע, מצבי חירום רפואיים, אלימות במקום העבודה (למשל תוקפנות כלפי עובדים סוציאליים), התפרצויות של מחלות ועוד.

על המעסיק לדעת שעומדים לרשותו אמצעים רבים כדי לשמור על בטיחות עובדיו, ושזו כמובן גם אחריותו לעשות כן. החוק מחייב את כל העסקים לשאת בביטוח פיצוי עובדים. הסיבה לכך היא שהסכנות הפוטנציאליות שהוזכרו לעיל עלולות לייצר תביעות מצד העובדים, מה שעלול להשפיע על כל חברה בכל סדר גודל. ראוי שכל מעסיק אחראי, ישקול את האפשרויות הקיימות לשמירת ביטחונם של כל עובדיו.

ביטוח פיצוי עובדים אפשרי גם באמצעות המוסד לביטוח לאומי. אם עובדים תובעים בגין נזקים בשל פציעתם באמצעות המוסד לביטוח לאומי, הם אינם יכולים לתבוע את המעסיק. הסיבה לכך היא שביטוח פיצוי עובדים מגן על הבעלים מאחריות נזיקית, למעט במקרי רשלנות המעביד.

במילים אחרות, מעסיק יכול להשתמש בביטוח הלאומי של העובדים שלו לא כמגן, אלא כאמצעי הגיוני והגון. אפשר לעזור לעובד שהחליק, נפל ועקב כך נאלץ לשהות כמה ימים בבית חולים. מעטים האנשים שיתבעו את המעסיק שלהם בגלל כאבי גב שנגרמו להם עקב עבודה מול מחשב, בתנאי כמובן שהמעסיק סיפק את כל תנאי הבטיחות הנדרשים על פי החוק.

אף על פי כן, במצבים מסוימים העובד יכול לתבוע את המעסיק וזכותו לעשות זאת, לעיתים יש עילה לתביעה פרטנית או ייצוגית (כאמור, במצב זה תיתכן פגיעה בתביעות דרך הביטוח הלאומי). מקרים כאלה קשורים למחלות המופיעות עקב חשיפת העובדים למפגעים תעסוקתיים, דבר שמותנה בהגדרת מחלות מקצוע, לדוגמה: סרטן תעסוקתי עקב חשיפה לחומרים מסרטנים במקום העבודה; מחלות ריאה עקב חשיפה לרעלים מזיקים, כימיקלים וחומרים אחרים; אובדן שמיעה או ראייה עקב התעלמות המעביד מסטנדרטים של בטיחות; מוגבלות פיזית או נפשית אחרת הנגרמת על ידי סביבות עבודה לא בטוחות.

מה אפשר לעשות כדי למזער את הסכנות במקום העבודה? המעסיק חייב לבצע זיהוי והערכה של מפגעים במקום העבודה לעיתים קרובות ולדאוג לסביבת עבודה בטוחה לכל עובדיו. חשוב לפקח באופן קבוע על כל המרכיבים המסוכנים במקום העבודה. יש לגבש תוכנית לזיהוי מפגעים, להימנעות מתאונות, ושליטה במקרה של מפגע או תאונה. כדאי גם לתכנן אסטרטגיות להגנה על העובדים במקרה חירום ופעילויות לא שגרתיות.

לסיכום, הדבר החשוב הוא להיות כנים ולא להכחיש את קיומן של סכנות במקום העבודה, ולהעמיד את רווחתם וחייהם של העובדים לפני הרווחים הכלכליים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

3 תגובות

  1. ולביוחרגיל ואמצעי בטיחות יכול בלי הרבה בעיות וסיבוכים לפתור הבעיה

    1. אני תמה אם עצם הביטוח צריך למנוע דאגה מהמעביד עם הטיעון הידוע"יש ביטוח" אז אפשר להפחית באבטחת העובדים כדי לחסוך….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יונתן

מסתכלים קדימה

כיצד להגדיל את הסיכוי לבחירת מסלול מקצועי מיטבי