איך הופכים את המשבר הכלכלי להזדמנות דיגיטלית?

כלים להגברת הנוכחות הדיגיטלית ולקידום המותג ברשת
תמונה של בר
בר מנור

בימים שהמובייל הוא חלק מהיד, ה-WIFI הפך לאוויר לנשימה ובכל בית שוכן לו משרד – השיווק הדיגיטלי מעולם לא היה עוצמתי יותר. אז רגע לפני שאתם ממהרים לפרנס סוכנות שיווק דיגיטלית או לשכור את שירותיו של מנהל קמפיינים, הנה לכם מספר טיפים וכלים מקוריים להגברת הנוכחות הדיגיטלית וקידום המותג שלכם ברחבי הרשת.

בלוג או מגזין אינטרנטי: כלי יעיל עבור אתר העסק ומאבקו במנועי החיפוש

אתר העסק נחשב לבעל משקל רב בתהליך החלטת רכישה. הצגת מקצועיות, שיפור ה-UX וגלריה מרשימה של משלח ידכם יכולים ללחוץ על המתג הנכון בראשו של הלקוח ולהניב עוד ליד מסקרן. אחת השיטות המרכזיות לשיפור המודעות היא שילובו של מגזין אינטרנטי או בלוג ענייני, נגיש לקוראים ובעל ערך עבורם.

זה לא סוד שכל מנועי החיפוש, ובראשם גוגל, מבוססים על אלגוריתמים העוסקים יום וליל בדירוג האתרים הרלוונטיים ביותר למשתמש. שימוש חכם הכולל העלאת סרטוני וידאו, הענקת במה למשפיעני התחום ופרסום רציף של התכנים הדוברים את שפת הלקוח יסייעו למגזין לסמן את האתר כמועמד ראוי עבור המשימה, ועם הטיפוח הנכון – להוות מפתח לשלב הבא במשפך השיווק. מאמרים מונחי SEO, שימוש במילות מפתח קבועות ואפילו שיתופי פעולה עסקיים – כל אלו הופכים את הבלוג או המגזין העתידי שלכם לכלי המושלם למאבק על המקומות הנחשקים בדפי התוצאות הראשונים בגוגל.

אלו מכם המצויים בתחילת דרכם וטרם הפנימו את השינוי הדיגיטלי המתבקש בעסק, ישמחו  להכיר גם את  Google for Small Business– ממשק ידידותי מבית ענקית הטכנולוגיה המציע מידע פרקטי לעסקים קטנים ביצירת נוכחות בסיסית ברשת ותכנון הצעדים הראשונים באסטרטגיה דיגיטלית. כלי יעיל נוסף הוא Google My Business, המאפשר לעסקים להציג מידע עדכני כמו פרטי התקשרות, שעות פתיחה והוראות הגעה באופן סדור המזכיר "כרטיסיה דיגיטלית" – בחינם.

פיתוח קהילה דיגיטלית: שימוש אפקטיבי ומתוחכם בפייסבוק

על פי נתוני סוכנות "Zephoria", פייסבוק מונה כ-2.7 ביליוני משתמשים פעילים בכל חודש. אין פלא אם כך שגם ב-2020 פייסבוק עדיין נחשב למלך הבלתי מעורער של עולם המדיה החברתית. עם זאת, בעולם שבו קידום ממומן ודף עסקי הפכו לבנאליים, נוצר הצורך בכלי שיווקי מקורי ויעיל עבור משיכת לקוחות חדשים ונאמנים. פיתוח קהילה דיגיטלית הוא תהליך עוצמתי הדורש זמן, השקעה ולעיתים אף פיתוח של מותג חדש לקהילה עצמה, אך אלו אשר ישכילו להוביל קהילה כזאת יזכו ביתרון תחרותי שאין שני לו.

בשורה התחתונה, מדובר על התהליך שבו בעל העסק פותח קבוצת פייסבוק המאגדת חברים המעוניינים לקבל מידע על עולם תוכן מסוים שסקרן אותם – עולם שבו בית העסק פועל. העלאת פוסטים חיוביים הקושרים את הקשר בין השניים יוביל את העסק למעמד חדש ויוקרתי במוחו של הלקוח הפוטנציאלי וימצב אותו בתור "הגורו של התעשייה" – מעמד שהלקוח יזכור ברגע שיתעורר צורך אשר בית העסק יוכל לענות עליו.

עבור הלקוחות הפוטנציאליים, הקהילה הדיגיטלית שנוצרת מקנה תחושת "שבטיות" ומספקת להם ערך רב המגולם במידע רלוונטי או הנחות שונות, מקום נוח ליצירת קשרים חברתיים, להתייעצויות ולשיח פתוח. חשוב לזכור שלא אחת החברים בקבוצה הם אנשים אשר עברו את שלב ההתעניינות וכעת שוקלים התנסות ממשית, לכן חשוב להעביר את המידע באופן שלא יורגש כפרסומת כפויה אלא באופן שמשאיר מקום ללקוח "לבחור" בעסק הפותח כמענה לבעייתו.

דוגמה נפלאה לפיתוח קהילה מוצלח היא "Ravers of Israel" – קהילת אוהבי מוזיקה אלקטרונית ישראליים בת מעל ל-6,500 חברים שיצר איש השיווק וחיי הלילה שחר שמואלי. שבע שנים לאחר פתיחתה פעילותו של שחר מתרכזת באיזון שבין הכרזת אמנים השבים להופעות בישראל והובלת דיונים סוערים, לצד הצעות לשירותי הדרכת אמנים בתשלום ומכירת כרטיסים להפקותיו. עבור הקהילה הוא יצר מותג חדש, אירועים אקסקלוסיביים ומבצעים ייחודיים לחברים.

כפי שניתן לראות באין ספור מקרים, ניהול נכון של קבוצת פייסבוק, הכרוך במשיכת קהל היעד הרלוונטי, סבלנות ויצירת תוכן ענייני המספק ערך – הן בצורת פוסט והן בצורת קישור למאמר באתר החברה – מוביל לתוצאות מדהימות: נסיקה במכירות, שיפור תודעת המותג ואפילו יצירה של קהל שבוי של בית העסק.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

18 תגובות

 1. איזו כתבה מעניינת.
  פשוט מצוינת.
  בר, כתבת נפלא.

  תודה רבה על המידע הרב.

 2. בימים בהם אנשים לא יכולים להגיע פיזית לחנויות, שיווק און ליין רלוונטי מאי פעם. מאמר מדויק

 3. מאמר מצוין.. כל הכבוד על המאמץ והתרומה לבתי העסק שמתקשים להתמודד עם התקופה. גאה בך.

 4. טיפים וכלים שימושיים בהחלט בימינו ובתקופה הנוכחית.

 5. רב תודות על מאמר מצוין מאיר עיניים. אנו – בני הדור שקדם למהפכה הדיגיטלית צמאים לכל מידע בעניין זה. מקווה שתמשיך בכתיבה החשובה. כל הכבוד.

 6. חשובה התרומה לבעלי עסקים קטנים . כל הכבוד על ההשקעה והרעיונות -אפיץ הלאה

 7. וכדאי להבין אותו הרבה לעומק. מה עוד שהרשימה היא חלקית ויש עוד הרבה במו באינטרנט עליהן צריך ללמוד להשתלט.

 8. המהפכה האמיתית מתחילה עם מנהלי קהילות(קבוצות) רציניים.

 9. מאמר מצוין אלא ש…להקים בלוג או קבוצה, סביב נושא מרכזי- זו איננה בעיה. אלא שיש עודף חוכמולוגים המגדירים עצמם מומחים ומסמיכים עצמם למלכי הנושא. מעט הם ברי סמכא(מי שמם כך?) אך הם בדרך כלל שתקנים. כאשר עבודת דוקטוראט מסתכמת במסקנה כי "אלה שלא למדו לקרוא – מסתבר שאינם יודעים לקרוא" מה לנו שנלין על האקדמיה???

 10. מהפך דיגיטאלי? האם בכל העיסוקים אפשרי? האם המערכת תאשר מאמר על אפשרויות ההסבה הדיגיטאלית במקצועות שונים? האם כל אחד באמת יכול? האם יתפתח מקצוע חדש של "סייען דיגיטאלי" למהפך עולמות מפיזי לוירטואלי? הנה רעיון עסקי. מישהו מוכן להצטרף אלי? logitmp @gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך