לחשוב מחוץ לקופסה בימי קורונה

לאחרונה, בימי מגפת הקורונה שפוקדת אותנו, אנו עדים לתופעה של מיתוג על מסיכות-פנים. כמו כן, בהפגנות שמתקיימות ברחבי הארץ אנו רואים שרבים מהמפגינים לובשים חולצות נושאות מסרים. ואני שואל, מדוע לא נשתמש במיתוג על מסיכות-פנים ועל פרטי לבוש לצורך שיווק אגרסיבי? לא רק לוגו של מוצרי ספורט, אלא כיתוב נמרץ, בולט, חצוף ואפילו בוטה. לא רק בהפגנות, […]
תמונה של מאיר

לאחרונה, בימי מגפת הקורונה שפוקדת אותנו, אנו עדים לתופעה של מיתוג על מסיכות-פנים. כמו כן, בהפגנות שמתקיימות ברחבי הארץ אנו רואים שרבים מהמפגינים לובשים חולצות נושאות מסרים. ואני שואל, מדוע לא נשתמש במיתוג על מסיכות-פנים ועל פרטי לבוש לצורך שיווק אגרסיבי? לא רק לוגו של מוצרי ספורט, אלא כיתוב נמרץ, בולט, חצוף ואפילו בוטה. לא רק בהפגנות, אלא גם כפרסום לעסקים. וזה לא ממש יקר.

נדרש כמובן שהעיצוב יהיה מיוחד, ושימשוך את תשומת הלב. צריך ליצור באזז שיווקי, שיעורר את האנשים לדבר על המוצר/עסק שרוצים לפרסם. למשל, מיתוג על כובעים (אף שאין בכך חידוש) יכול להיות אטרקטיבי בהפגנות למיניהן. אפשר למכור "כובע מפגין" בדוכנים בסמוך להפגנות ולמתג אותו על ידי רשת שיווק כלשהי "בחסות…", כאלה שלא חוששים מפוליטיקה ועומדים איתן בכל תעלול פוליטי. "הכובעים הצהובים" יכולה להיות תנועה לא פחות בולטת מ"הדגלים השחורים", שאף אחד אפילו לא יודע מי עומד מאחוריה.

תחרות בין מעצבים יכולה ליצור תהודה גדולה, אפשר לבצע סקר בקרב הגולשים ברשתות החברתיות לבחירת העיצוב המנצח. יוקצב זמן למתן תשובות ואולי אף יובטחו פרסים, למשל חולצת "הפגנת הקורונה", או "אנחנו העצמאים הכועסים".

אפשר לפרסם באופן מקוון שילוב של שני עסקים או יותר. מעין "שיווק שותפים". עסקים שנמצאים באותו מיקום, עסקים המשלימים זה את זה. מתי ראיתם חולצות שעליהן כיתוב של אתר אינטרנט או שניים יחד? חולצה של רשת ספרים יחד עם רשת מזון? פרסום מקוון איננו פוסל פרסום פיזי, אלא פונה לתחום נוסף.

רעיון נוסף לפרסום הוא שימוש במילת קוד ייחודית – אפשר להדפיס אותה על בגד, על כובע או על מדבקת חלון לרכב. לדוגמה, "חמשושלייקס", בלי כל תוספת או הסבר, הסקרנים ימהרו לחפש בגוגל, ומאחר שזו מילה ייחודית – הם ימצאו שם את הפרסום.

דרך נוספת היא לעודד משווקי משנה למכור ביגוד נושא מסרים גם ברשתות חברתיות, אולם הסחורה תישלח ישירות מהיצרן לצרכן בלי מלאי אצל משווקי משנה.

ככל שהלוגו יהיה מינימליסטי, כך יגדל הסיכוי שילבשו את הבגד גם מחוץ לבית. ככל שהלוגו יהיה הומוריסטי, יגדל הסיכוי שיהיה חלק מלבוש קבוצתי. משכך, ראוי לשלב סוגי קידום ופרסום שונים יחד, כי העוצמה היא בשיתוף הלחץ הפרסומי על קהלי יעד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

3 תגובות

  1. https ://www.refinery29.com/en-us/2020/09/9987092/fashion-face-mask-covid-style-trend?utm_medium=10today.media.20200901.436.1&utm_source=email&utm_content=article&utm_campaign=10-for-today—4.0-styling

  2. קפסולה ממתגים בשם, בצבע ובספרה או ספרות. האם יש דרך נוספת למתג? בצבע של המסיכות של באי הקפסולה? בדרכים אחרות? הנה פינת היצירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

הדגל הסיני האדום

שחקנים חדשים

האם יש מקום לסין כשחקנית בהסכם הגרעין?

תמונת דוד

הענקים

חמשיר על מנהיגים ומהלכיהם