לצאת מאזור הנוחות ולא להסס

חשיבותם של נטוורקינג ומינגלינג נכון בהרצאות וכנסים
מכאל בשחור לבן
מיכאל ירדני

רבים מאיתנו מגיעים להרצאות ולכנסים כדי להרחיב את הידע שלנו ובין היתר כדי להכיר משקיעים, שותפים וגם עובדים. תמיד יהיו כאלו שיעמדו בצד, עסוקים בטלפונים שלהם, כלומר נשארים באזור הנוחות שלהם.

אתם אומרים לעצמכם – לנו זה לא יקרה, ומציבים לעצמכם מטרות, הרי באתם כדי להיחשף, הן למשקיעים והן לשותפים עסקיים, באתם כדי לחפש עובדים או למצוא עבודה.

אבל יש כאלו שמגיעים לבר, מתיישבים ופותחים מחשב, מזמינים בירה ופיצה. נראים עסוקים, בודקים כמה מיילים, מנהלים שיחות טלפון, או שולחים מסרונים. אם אתם כאלו, הרי אתם נשארים באזור הנוחות שלכם.

ואז אתם רואים את מארגן הכנס מדבר עם כולם, נהנה להכיר אנשים, להקשיב להם. ואתם אומרים לעצמכם, בוודאי הוא מכיר משקיעים או יודע על הזדמנות עסקית מעולה, אולי ניגש אליו ?

לא, אין מצב, הוא עסוק… למה שיקשיב לנו?

בסיום ההרצאה מגיע שלב השאלות. אתם לא מרימים את היד, אתם נבוכים לשאול, למרות שיש לכם שאלה שמטרידה אתכם כבר המון זמן ואין לכם למי לפנות.

לאחר שלב השאלות מגיע רגע האמת: המשקיע שואל מי רוצה לעלות לבמה ולהציג את המיזם שלו? ואתם כל כך רוצים, יש לכם מה לומר ולחדש, אבל אתם קופאים. אומרים לעצמכם בלב: לא, אנחנו לא מוכנים. אין מצב שאנחנו עומדים מול קהל. אתם מפחדים מהתגובות.

בהמשך הערב מארגן ההרצאה אומר שהמשקיעים יישארו וישוחחו עם כולם, וזאת במטרה ליצור קשרים ולפתוח הזדמנויות חדשות.

אבל אתם מזמינים חשבון, חותכים מהמקום, בורחים מההזדמנות לנסות ולדבר עם המשקיע. ובינתיים חושבים על הכסף ששילמתם על החניה, ועל המשימות שנשארו לכם לעשות.

הייתם בטוחים שהמשקיעים יגיעו אליכם. מהצד שלכם עשיתם את כל המאמצים, אתם משדרים מקצועיות ורצינות ופתוחים להצעות ולשיחה. הרי אתם לא אשמים שאף אחד לא ניגש אליכם. חבל, שכן אתם אנשי שיחה שיודעים להתנהל ולמשקיעים אין מושג מה הם מפסידים!

תתארו לכם מצב שבו הייתם מדברים עם כל האנשים בהרצאה, מכירים את כולם, וגם את המארגן שתמיד חלמתם לדבר איתו.

ובהרצאה אחרת הייתם ניגשים למשקיע, שבדיוק הזמין את הבירה שלו אחרי יום עבודה עמוס, ורק מחכה "לעשות לחיים" ולהכיר אתכם ואת האישיות שלכם, לפני המיזם שלכם, נמאס לו לראות מסכות של אנשים. וכשבאמת ייווצר חיבור, אפשר יהיה לדבר על עסקים.

ייתכן שהוא ייתן לכם את כרטיס הביקור שלו, עוד בכלל לפני שהסברתם לו מה אתם עושים. וזה הזמן לדבר על המיזם שלכם. גם אם אתם מאוד נרגשים – ספרו לו קצת על עצמכם, איך הגעתם לעסק שלכם. תשאלו אותו באילו חברות הוא מחפש להשקיע, באילו טכנולוגיות וכו'. תנסו למצוא מכנה משותף על מנת לרתום אותו למיזם שלכם.

ומכאן – השמיים הם הגבול.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. כן טורחים להגיע ולא מנצלים את האופציות. סתם בזבוז זמן.

  2. פנטסטי. כנסים מסוג זה תמיד מביאים רווח (צנוע) למי שמארגן אותם, לבתי המלון ולמסעדות. אפשר בכנסים אלו גם להכיר בני או בנות זוג מעניינים.
    משקיעים, ובכלל קשרים עסקיים ניזומים בסביבה אחרת לגמרי. בוודאי לא בכנסים ציבוריים. מי שמחפש משקיעים בכנסים כאלו כנראה אין לו זכות קיום כיזם או בעל עסק.

    1. נראה אותך מצליח לקבוע פגישה באמצעות שיחת טלפון למשרד
      בשיחה בכנס הסיכויים הרבה יותר גבוהים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך