אגרונומיה וחשיבותה

אגרונום מכוון את עבודת החקלאים לעמוד באתגרים
פירות על עץ
he.wikipedia.org

כאשר מחליטים לצאת לדרך עם פרויקט חקלאי, אחד הגורמים החשובים ביותר בהצלחתו הוא הליווי האגרונומי המקצועי. משמעות האגרונומיה, היא הידע ליצירת תנאי הגידול האופטימליים וכן סנכרון מדויק בין כל המערכות, לאורך כל שלבי הגידול, עד לתוצאה מושלמת. אם גם אתם עומדים בפני פרויקט שכזה, רוזנברג אגרונום מומלץ הוא הגורם אליו תרצו לפנות, על מנת לוודא כי כל שלב ושלב מתבצע על הצד הטוב ביותר.

רוזנברג אגרונום מומלץ לתהליך ליווי מקצועי

כיצד מתנהל תהליך הייעוץ והליווי האגרונומיים? ובכן, רוזנברג אגרונום מומלץ עובד בתהליך מסודר ומאורגן, הכולל מספר שלבים:

  • סקר תכן – במסגרת שלב זה, המומחה מגיע לאתר הפרויקט למספר הימים במטרה ללמוד ולאסוף נתונים החשובים לאפיון סוג הגידולים המדובר. למשל, נתוני האקלים, מקורות מים ואנרגיה, מהן מידות השטח, בדיקת דגימות קרקע ומים, השוק המקומי, ביקושים ועוד.
  • יצירת פרוטוקולים – בהסתמך על הנתונים שיאסוף, ייצור האגרונום פרוטוקול גידול הכולל את המידע הנחוץ למחזור הגידול המדובר, בהתאם לסוגים השונים, זמני השתילה, אופן הטיפול ועוד. בנוסף, ייצור פרוטוקול השקייה ודישון, הכולל את המידע הנחוץ לכל מחזורי הגידול השונים בהקשר של השקיה, ריסוס, סוגי חומרי הדישון המתאימים ועוד.

לכל אדם העוסק בחקלאות, מומלץ לקבל ליווי וייעוץ באופן המתאים לו. למשל, עבור חקלאי מתחיל, מומלץ לא להתפשר על פחות מביקורים תכופים לצרכי ביקורת ודיוק העבודה כולה. במידה ומדובר בחקלאי בעל ניסיון, ההמלצה היא להקפיד על ביקורת שכזו מידי מספר חודשים (או פעם בחצי שנה) רק ליתר ביטחון, לקראת חילופי עונות או לקראת תוספת של זנים חדשים לגידולים עצמם. ניתן גם למנות אגרונום כמנהל מקצועי לכל דבר, במקביל למנהל העבודה. לאורך כל משך מחזור הגידול, האגרונום יהיה חלק בלתי נפרד מהתהליך ויהיה מעורב בפעילויות השונות, ובתהליך קבלת ההחלטות.

לא מוותרים על הליווי המקצועי

חקלאים בכל העולם ובישראל בפרט, מתמודדים לאורך עונות הגידול עם אתגרים שונים ותנאים של אי ודאות. הסיבה לכך היא, שענף החקלאות מושפע רבות מגורמים חיצוניים אשר אין לו שליטה עליהם; ווירוסים, תנאי מזג האוויר, ואף מדיניות ממשלתית בכל הנוגע לחקלאות. כך, היכולת לשלוט על איכות הגידולים כמעט בלתי אפשרית, ודורשת לא רק היכרות רבה עם הגידולים, אלא גם בנושאים אחרים הקשורים לנושא.

בדיוק כאן נכנס לתמונה רוזנברג אגרונום מומלץ אשר נחשף לאורך הקריירה שלו למידע רב בתחומים החשובים להצלחת החקלאים בעבודתם. ידע קריטי הכולל היכרות מעמיקה עם מערכות השקיה, סוגי דשנים, זנים, אקלים וסוגי קרקעות; כל אלו מסייעים לו להכווין ולדייק את עבודת החקלאים ולעמוד באתגרים העולים במהלך תקופת הגידול, לצמצום אי הוודאות והגברת השליטה ככל האפשר. בשל כל אלו, אין לוותר על הליווי המקצועי, אשר ביכולתו לשדרג לחלוטין את מהלך העבודה שלכם כחקלאים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך