עיצוב דלפק קבלה למשרד

מה חשוב לדעת?
דלפק מעוגל
צילום: Opera Cadet from PARIS, FRANCE commons.wikimedia.org

הנה הגיע הרגע המיוחל שבו העסק שלכם מתחיל לגדול ולהתרחב וסוף סוף יש לכם משרד משלכם.

כל בעל עסק שהשכיר משרדים יודע שאחד האלמנטים הכי חשובים במשרד הוא דלפק קבלה.

דלפק הקבלה הוא למעשה בעל חשיבות רבה היות והוא משמש כפנים של המשרד שלכם, הדבר הראשון שאנשים רואים כאשר הם מגיעים לעסק שלכם.

כמובן שאנו מתייחסים במאמר זה למשרדים של חברות ופחות לחנויות, ויש מספר עקרונות שחשוב לזכור בעת עיצוב משרד שכדאי להתייחס אליהם.

 

  1. דלפק קבלה צריך להיות בחזית של המשרדים. יש למקם אותו באזור שהכי קרוב לדלת הכניסה לחברה, על מנת שפקידת הקבלה תוכל לקבל את פניו, לכוון אותו למקום הנכון, וגם למנוע מאנשים זרים שלא צריכים להיות בסביבה, מלהסתובב במשרד.
    בנוסף, פקידת קבלה היא הפנים של החברה ועצם נוכחותה, מבשר לאורחים על כך שהגיעו לחברה רצינית, כשיש עמדה עם דלפק קבלה, כסא מנהלים ונוכחות מקצועית של עובדים.
  2. עיצוב דלפק קבלה – מומלץ לבחור בריהוט משרדי בעיצוב נקי. צבעים בהירים יתנו תחושה של מרחב בחלל, ושימוש בצבע לבן תמיד נראה הכי קלאסי ואלגנטי. ניתן לרענן אותו עם שילוב של אלמנטים בצבע מסוים, אולי בצבעי הלוגו של החברה, בין אם באמצעות הדבקת מדבקה עם הלוגו, או צביעה של חלק ממנו.
  3. גובה דלפק קבלה – מומלץ לתכנן את דלפק הקבלה שיהיה גבוה מהצד שאותו רואים אורחי המשרד, כשמאחוריו הפקידה או פקידות, יושבות על כסא מנהלים כדי שיהיה להן נוח לאורך שעות היום, מול שולחן שמהצד הפנימי הוא בגובה של שולחן משרדי רגיל. הפרשי הגובה נועדו למנוע מהנכנסים למשרד לראות במה פקידת הקבלה מתעסקת, או את המסך שלה, היות ולעיתים רבות פקידת הקבלה היא גם מזכירה בכירה בחברה שמתעסקת בחומר רגיש ולכן יש לייצר הפרדה כלשהי בין האורחים לבין מסך המחשב שלה.
  4. בחרו חלוקה נוחה לתאים בחלק הפנימי של עמדת הקבלה במשרד – דלפק קבלה שמנוצל בצורה טובה, יכיל בחלק הפנימי שלו חלוקה למדפים, לתאים וקוביות שיאפשרו לפקידת הקבלה אחסון מסודר של ניירת, כלי כתיבה, ציוד משרדי כגון מדפסת, מחשב, פקס וכיו"ב. מומלץ לתכנן את דלפק הקבלה שיהיה ארוך ככל האפשר, לפחות באורך של 1.5 מ' ואם יש לכם מקום כדאי להתפרש אפילו על פני רוחב של כ-2 מ', על מנת לאפשר אפילו ל-2 פקידות לשבת שם בעתיד, ולארגן לפקידת הקבלה עמדה מרווחת, נוחה ומסודרת, כאשר הגובה של הדלפק מהצד החיצוני יוצר למעשה סוג של חציצה כמו מעין פינת עבודה אינטימית עם פרטיות.
  5. תוכלו לנצל את השטח שמאחורי פקידת הקבלה לטובת ארונות משרדיים שבהם תוכלו לאחסן דברים רבים, באמצעות שימוש בארונות בצבע בהיר שישתלבו עם הקירות ויחסכו לכם מקום אחסון במשרד. כך גם לפקידת הקבלה שבדרך כלל מתעסקת בעניינים מנהלתיים בחברה, תהיה גישה נוחה לכל הניירת והחומרים שהיא זקוקה להם במהלך עבודתה השוטפת.

 

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים או אדריכל על מנת לתכנן את המשרדים ועמדת הקבלה על מנת שתשרת את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך