ייעוץ עסקי לכל עסק

חיוני לכל סוגי העסקים
צילום: bpsusf en.wikipedia.org

הרבה חוכמה הצטברה בעולם, אך החוכמה של ניהול עסק משגשג היא דבר גמיש, משתנה, וחיוני לכל מי שרוצה להצליח. מי שטורח לבדוק ייגלה שהסטטיסטיקות לא זוהרות במיוחד, ונדמה כי סיכויי ההצלחה של עסק חדש נמוכים עד בלתי קיימים. אחת הסיבות העיקריות היא שאנשים, שהם מומחים בתחומם, אך אינם מומחים בניהול עסקים, מקימים עסק ללא ייעוץ עסקי נאות, ומוצאים את עצמם שקועים הרבה מעבר ליכולתם.

נכון, יכול להיות שאתם הטובים ביותר בתחום בו אתם רוצים להתעסק. יכול להיות שאתם אפילו מלמדים את התחום. ובכל זאת, אם ניהול עסק אינו חלק מהמומחיות שלכם, הרי שללא יועץ מומחה לעסקים אתם בעצם קופצים למים לא מוכרים, בלי מציל, בלי מצופים, ואפילו בלי בגד ים.

ייעוץ עסקי חיוני לכל סוגי העסקים:

  1. עסקים קטנים – הבעיות הנפוצות ביותר לעסקים קטנים נולדות כמעט תמיד מתקציב לא גבוה, שמהווה מחסום, אמיתי ופסיכולוגי כאחד, שמונע מהם לצמוח ולשגשג. ייעוץ לעסקים קטנים אומר פריצת תקרת הזכוכית, יציאה מהמחשבות המגבילות, הבנת התקציב האופטימאלי, בחירה בנתיב הנכון מול התחרות, והגדלת שורת הרווח כדי שהעסק הקטן יגדל, כי מי שלא גדל, נופל.
  2. חברות – מחברות משפחתיות קטנות ועד תאגידי ענק, ההבדל בין מי שעובד עם יועץ חיצוני לעסק לבין מי שהולך על המזל הוא כמובן הבדל משמעותי. לא מדובר במותרות, חברה שרוצה לגדול חייבת ליווי של אדם אובייקטיבי שאינו חלק מהחברה, ויכול להבין את המכלול – המחלקות כולן, שתוף הפעולה ביניהן, חלוקת התקציבים וכיו"ב, ולייעץ לטובת העסק כולו.

ייעוץ עסקי למסעדות

לא לחינם בחרנו בדוגמא זו כדי להבהיר עד כמה הייעוץ חיוני לעסקים. אם יש עסק אחד שאנשים פותחים מתוך אהבה לתחום ולא מתוך הכרות עם עולם העסקים, הרי שזה מסעדה. עסקי המסעדנות תובעניים, מאתגרים, ויכולים להתיש אפילו את השף המוצלח ביותר. שוב, מדובר במקרה הקלאסי בו אדם שמומחה בתחומו, וגם מאוד אוהב לעסוק בתחום זה, מוצא עצמו מתנהל בעולם העסקי, שהקשר בינו לבין אומנות הבישול נשען אולי על חדות הסכין והחום האדיר של התנור.

ייעוץ עסקי למסעדות הוא תחום בפני עצמו, אומנות שדורשת הכרות עם שוק המסעדנות הישראלי הקשוח. בעוד שהרבה ישראלים אוהבים לבשל, והאוכל הישראלי, תערובת מהממת של מזרח עם מערב, הוא באמת אחד הטובים והמגוונים שיש לעולם הקולינריה להציע, הרי שמרבית הטבחים והשפים לא יודעים יותר מדי על ניתוח המתחרים, סקרי שוק מקדימים, בחירת מיתוג נכון, ניהול השיווק, ואפילו ניהול המסעדה עצמה ברמת העובדים.

אם אתם מתכננים להקים עסק, או שכבר הקמתם עסק שרץ מזה זמן מה, והבנתם שהגיע הזמן לשנס מותניים ולהפוך את העסק שלכם לעסק רווחי שלא רק מפרנס אתכם, אלא גם תואם יותר את החזון שהיה לכם מלכתחילה, ומאפשר לכם לעשות את מה שאתם באמת רוצים לעשות, בעסק כמו גם מחוצה לו, ייעוץ עסקי זה הצעד הבא שלכם, ויפה שעה אחת קודם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך