איך בוחרים עגלת משטחים

התאמה לצרכים של העסק
עגלת משטחים
צילום: canva

עגלות משטחים מהוות כיום אמצעי חשוב ויעיל מאוד לצורך שינוע סחורה ממקום למקום, כאשר מדובר על מרחקים קצרים וסחורה כבדה. ניתן למצוא את העגלות הללו בסופרים שונים, בחנויות שבהן יש סחורה כבדה שיש להעביר ועוד. אם אתם מחפשים עגלת משטחים, חשוב מאוד שתבחרו אותה בצורה הטובה ביותר בהתאם לפרמטרים שונים שיש לתת עליהם את הדעת.

מהי עגלת משטחים?

עגלות משטחים מהוות חלק ממגוון אמצעים הרלוונטיים לצורך הרמה ושינוע. מדובר למעשה על מכונה או מתקן שמטרתו היא לשנע משטחי עבודה טעונים במשא על פני מחרקים קצרים. לרוב, לעגלות משטחים יש מזלג בין שתי זרועות שבנוי באופן שיתאים להיכנס למשטחי העמסה מעץ, אשר מיועדים לנשיאה על ידי מלגזות. מתחת לכל אחת משיני המזלג מצוי גלגל אחד או לעיתים שני גלילים וכן יש צמד גלגלים נוסף מתחת למבנה העגלה אשר מחובר לזרוע ומאפשר לכוון את הנסיעה. הזרוע היא בעלת יכולת היגוי והיא משמשת כמעין כידון או ידית הפעלה. באמצעות המזלג של עגלת המשטחים ניתן להגביה את משטח העץ מהקרקע וכן להניע את העגלה בקלות על פני מרחקים קצרים. העומס המקסימלי של העגלות הללו מגיע עד כמה טונות, בהתאם לסוג העגלה. טרם בוחרים עגלה מעין זאת, חשוב מאוד לבחון את המטרה שלשמה היא תשמש, את מאפייני העבודה ועוד.

כיצד בוחרים עגלת משטחים?

כאמור, כיום ניתן למצוא סוגים שונים של עגלות משטחים ועל כן, חשוב מאוד לבחור עגלת משטחים בצורה הטובה והמתאימה ביותר לצרכים. טרם בוחרים את העגלה יש לשים דגש על כמה דברים חשובים: ראשית כל, סוג המשטחים שיש לשאת באמצעות העגלה, הגובה המינימלי של המשטחים, הצורה שלהם, המפרט, הרוחב הפנימי והגודל שלהם. כמו כן, יש לבדוק מהו המשקל שיש להרים ומהם תנאי השטח: האם עובדים על אספלט, בטון, על אבנים משתלבות, על חרסינה ועוד. כמו כן, חשוב לבדוק האם קיימים שיפועים שונים. כמובן שחשוב מאוד להתייחס לתנאי עבודה מיוחדים כגון: עבודה עם חומצות, עבודה בסביבה רטובה וכן הלאה.

חשוב מאוד גם לבדוק את מאפייני העגלה עצמה. מהו הגודל שלה, מהו משקל ההרמה המקסימלי שלה שכן, משקל ההקמה משתנה בין עגלות שונות. לעגלות מעין אלה יש סוגי שונים של גלגלים כגון: גלגלי פלדה מצופים בפוליאוריתן שהם גלגלים חזקים אבל כבדים והם פחות מתאימים למשאות כבדים, גלגלים מניילון מוקשח בעלי משקל קל באופן יחסי. הם חזקים ומתאימים למשקל כבד אך הם רועשים יותר ולא פעם עלולים להשאיר סימנים על רצפה מסוג פי וי סי. ישנם גם גלגלי אלומיניום שמצופים בגומי שהם שקטים, לא גורמים נזק לרצפות, אך הם לא מתאימים למשקל כבד. גם סוג הגלגלים הוא דבר שיש לבחון טרם בוחרים עגלת משטח מומלצת.

היכן כדאי לרכוש עגלת משטחים?

ניתן לומר כי יש להתאים עגלות משטחים בצורה המדויקת ביותר בהתאם לצרכים של העסק שכן, אם לא תתבצע התאמה מדויקת ומוחלטת של העגלות הללו לצרכים של העסק, העגלה לא תענה על הייעוד והמטרות שלה בצורה הטובה ביותר. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי את העגלות המדוברות לא כדאי לרכוש בכל מקום וחשוב מאוד לבחור בחברה המציעה עגלות איכותיות, שיענו על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר ויחזיקו מעמד באופן האידאלי לאורך שנים רבות. עגלות משטחים רלוונטיות עבור עסקים רבים ועל כן, כל עסק המעוניין לרכוש את העגלות הללו חייב לרכוש אותן אצל הטובים ביותר בתחום.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן