רישוי עסק

צעד ראשון בדרך לפתיחת העסק שלכם
סמל היד של לייק

הוצאת רישוי עסק הינו צעד חיוני והכרחי עבור כל מקום שרוצה לפתוח את שעריו לפעילות עסקית כלשהי. התהליך על הנייר עשוי להיראות מבהיל ומאיים בשל ההתעסקות הבירוקרטית ובצדק. במידה ועושים זאת באופן עצמאי יש להתכונן ולהבין היטב בפני מה אתם עומדים. זהו ללא ספק אתגר בדרך לפתיחת העסק שלכם לכן סבלנות ואורך רוח נדרשים לכך. ניתן לעשות זאת בתור התחלה בקריאת צו רישוי עסקים בו מפורט כל המידע הנחוץ. אך אם אתם רוצים להקל על עצמכם בעניין זה, כדאי שתבחרו ביועץ מוסמך ומנוסה שיהפוך את כל התהליך לנוח ויעיל עבורכם. הרבה פעמים החלטה כזו מקלה באופן משמעותי על בעל עסק בדרך להגשמת העסק שלו.

 

מה כדאי לבדוק מראש כשעומדים בפני הוצאת רישוי עסק?

לפני שניגשים לפתיחת עסק, יש לברר האם העסק שלכם עומד בדרישות טרם הגשת בקשה לרישוי עסק. במקרים רבים בעלי עסק מתחילים את ההכנות לפני שבדקו האם השינויים אותם הם עומדים לבצע עומדים בתקנות, שינויים והכנות אלו לרוב כרוכים בעלויות גבוהות. במידה ושינויים אלה לא יעמדו בתקנים יתברר שההוצאות הכספיות היו לשווא. על מנת למנוע מצבים מסוג זה יש לבדוק בין היתר:

  • אישורי בנייה – האם המבנה שבו קיים העסק מחזיק באישורים ולא קיימות בו חריגות בנייה? רכישת עסק או הרחבתו ללא היתרים עשוייה להיות בעייתית ולהתבטא בעיכוב בבקשה לרישוי העסק.
  • בדיקת התאמת המבנה לאופי העסק – לכל עסק יש את הצרכים שלו ועל כן יש לבדוק את התאמתו של העסק לצרכיו במעוד מועד. כחלק מתהליך קבלת רישוי עסק יתבצעו בדיקות של משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה, משרד התשתיות, כיבוי אש ועוד.
  • בדיקה מוקדמת של הדרישות – רצוי שתדעו מהן הדרישות לקבלת רישיון לעסק שלכם ולהתכונן לכך מראש. לא תרצו להגיע למצב בו התחלתם את התהליך אך בקשתכם נדחתה. הכנה מוקדמת המתבטאת בבדיקת יציאות חירום, בנייה חוקית, בטיחות ותברואה תסייע לזרז את תהליך קבלת הרשיון.

 

כל אלו יהוו צעדים הכרחיים בדרך לפתיחתו ופעילותו החוקית של העסק שלכם, ומכאן גם קבלת רישוי עסק באופן הכי יעיל שאפשר. כדאי שתימנעו ממצב בו השקעתם ממיטב כספיכם על עסק שאינו פועל כחוק ואז לא רק שהעסק שלכם לא יתחיל את פעילותו השוטפת אלא גם שנפגעתם כלכלית.

בסופו של דבר, עסק צריך לפעול בצורה מוסרית ובטוחה אשר לא מסכנת את הביטחון, הבטיחות ובריאות הציבור. במידה והעסק שלכם יפעל באופן לא חוקי או במילים אחרות, ללא רישיון עסק, הרי שהדבר יחשב לעבירה פלילית לכל דבר ועניין. לכן אתם תרצו בכל דרך להבטיח את השמירה על עצמכם, על העובדים, הלקוחות, השותפים העסקיים אם קיימים, ובכלל, כל אדם שבא שנמצא בסביבת העסק שלכם.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

אזהרה לפני אסון

המסילה הרביעית של הרכבת וסכנת שיטפונות