פרסום ברשתות החברתיות

אינסטגרם, פייסבוק, טיקטוק וכל היתר
סמלי הרשתות
תמונה: freepik

ידוע שאנשים נמצאים בזירה האינטרנט לא מעט, אך בתקופה האחרונה ובמיוחד מאז שהקורונה פרצה, התדירות רק עולה – הרבה יותר אנשים רוכשים ברשת, מבצעים פעולות באינטרנט, קובעים תורים און ליין ואף אנשים רבים שעד כה בקושי צרכו את שירותי האינטרנט פתאום מגלים את הזירה לראשונה. כך למשל הציבור החרדי רשם עלייה משמעותית באחוזי הגלישה, ופה נציין שלרשתות החברתיות יש חלק מכריע במשיכה שאנשים חשים לעולם הדיגיטלי, וזאת כי רשת חברתית אינה רק מעניינת ומסייעת להעביר את הזמן, אלא היא גם מספקת מידע, מאפשרת מפגשים חברתיים, מסייעת לסגור חורים, למצוא עבודה וכדומה, ואת הנתון הספציפי הזה חברות השיווק מנצלות בחוכמה.

כאן לא מהמרים!

גם אתם מעוניינים לנצל נוכחות של רבים ברשת חברתית כזו או אחרת? ראשית עליכם להבין היכן להתמקד, ופה אינכם צרכים להמר, אלא פשוט לקבל החלטה מושכלת שמושתתת על מאפייני קהל היעד, וזאת כי אם רק תבדקו, תמצאו שלכל רשת חברתית קיים קהל יעד יחסית ייחודי, כך שבהתאם לגיל, מגדר, תחום עיסוק ומאפייני בית העסק עצמו ניתן להסיק היכן הכי נכון להשקיע.

מתנה לחג – מארז טיפים חגיגי

בחרתם את הרשת החברתית הרצויה? להלן מספר טיפים יעילים:

טיפים עבור פרסום באינסטגרם – פרסום באינסטגרם מצריך אסתטיקה ברמה מאוד גבוהה, ועל כן מוטב להכיר מגוון תכנות שמסייעות לשמור על צבעוניות אחידה ובו זמנית לבחור קונספט שמחבר בין התמונות. בנוסף, מוטב לעקוב אחר העוקבים (מניע לשתף תמונות), לנצל קישורים שמובילים לדף העסקי בפייסבוק ולאתר הבית, להשקיע מחשבה בבחירת האשטגים, להימנע מurl מקוצר, להשיג שיתופי פעולה של ידוענים, להשקיע בתיאור עמוד, להיעזר באופציית Embed, להיות יצירתיים עבור השגת לייקים ולהיעזר במודעות קרוסלה.

 

טיפים עבור פרסום בפייסבוקעבור פרסום בפייסבוק מומלץ לכלול סרטונים ולהשתמש בטקסט שאינו חורג מ20% משטח הפרסום. בנוסף, המודעה חייבת לתמוך במטרה ותמיד יש להעדיף תמונה על פני טקסט. מבקשים לפנות לאתר? הפנו לפוסט מסוים ואם המטרה "לדוג" לידים, הפנו לדף נחיתה חיצוני. כמו כן, לרוב מוטב לבחור בשיטת תשלום מבוססת מעורבות (על פני שיטת תשלום מבוססת חשיפה), אם כי אין זה כלל ברזל.

 

טיפים עבור פרסום בטיקטוקקהל היעד הוא נשים מתחת לגיל 30? טיקטוק מהווה פלטפורמה מובילה. פה מוטב להיעזר בדמויות מוכרות, להשקיע בקידום ממומן, לבנות ערוץ ייעודי לבית העסק וכמובן שרצוי להשקיע מחשבה יצירתית בסרטונים שערוכים היטב, וזאת בכדי לקדם אורגנית את העסק.

 

טיפים כלליים – באופן כללי תמיד חשוב לבצע אופטימיזציה, לנצל את היכולות הייחודיות של התוכנה, להיות ערים לטרנדים עכשוויים, להשקיע מחשבה, ליצור אתגרים המוניים (כאלו שמובילים לשיתופי פעולה), לערוך בדיקה מקדימה לפני שמפרסמים, לייצר תגובה, להיעזר בשיתופי פעולה עם נישות מקבילות וכמובן שכל הזמן הכרחי לנהל תהליך של ניסוי וטעייה – מהווה חלק קריטי מההצלחה.

היה טעים?

אז מה היה לנו פה? בעיקר טעימה כללית על קצה המזלג, וזאת כי כל פלטפורמה מצריכה למידה של תורה שלמה, ועל כן ברגע שבוחרים איזו רשת חברתית עדיפה יש לצלול פנימה ורק אז לפעול – שיהיה בהצלחה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר