חשיבותו של שיווק דיגיטלי לעסקים

אפיקי השיווק הכי עוצמתיים בתקופת הקורונה
אווירת דיגיטל
תמונה: Depositephoto

העולם משתנה באופן תדיר, והשינויים שחלים בו מתרחשים באופן מואץ יותר מתמיד. בין התחומים שחווים את השינוי הדרמטי ביותר נמנה עולם הדיגיטל, שמושפע כמובן מאינספור משתנים, ביניהם תרבות הצריכה שלנו, התלות שלנו בטכנולוגיה והמעבר לניהול כל אורחות חיינו דרך המסכים.

אם נבחן בזריזות את התחומים שעברו לפעילות בזירה הדיגיטלית נמצא את עולם ההיכרויות והרשתות החברתיות, את עולם הפרסום והשיווק לעסקים, את עולם המסחר והמכירות המקוונות ואפילו את הפן הפיננסי של חיינו שמנוהל ישירות מהנייד באמצעות אפליקציות תשלומים. כיום אנשים זקוקים רק לסמארטפון, על מנת לנהל את העסקים שלהם מכל מקום ובכל עת, לבצע עסקאות אונליין גם כשהעסק סגור ולהכניס כסף בעודם נופשים באי מבודד.

קצרה היריעה מלתאר את כל התמורות שחווינו במהלך העשורים האחרונים, אך אם נתמקד לרגע ב- 6 החודשים האחרונים (נכון לשנת 2020), נראה שהשינויים הדרמטיים ביותר אירעו במהלכם, ובעקבותיהם גם אחרוני הסקפטים, הספקנים והטכנופובים, הבינו שהעולם מוביל למקום אחד, ואם אתה לא שם, אתה לא קיים. קראו עוד על פגיעת הקורונה בעסקים כאן.

וירוס בשם קורונה בעולם שיצר מהפיכה גדולה בתחום שיווק דיגיטלי לעסקים

וירוס הקורונה חדר אל חיינו מבלי שהיינו מוכנים לכך, אך מכיוון שאנו יצורים סתגלתנים, החזקים השורדים בטבע הבינו מהר מאוד שהם צריכים לעשות שינויים. עסקים שהיו פעילים עד אז בדיגיטל הרחיבו במהרה את השירותים שהם מעניקים לקהל הלקוחות שלהם, ואף ניצלו את המצב כדי להרוויח ממנו, מה שהסתמן כצעד עסקי וכלכלי חכם.

בעוד מרבית בעלי העסקים האמינו שתכף זה יעבור, ונשוב לשגרה המבורכת אליה הורגלנו, אט אט התעוררו מי שהבינו שהדרך היחידה לשרוד היא להסתגל למצב ולבצע שינויים והתאמות תוך כדי תנועה.

כעת, כשאחרוני העסקים שהצליחו לשרוד מבינים, שאין ברירה אחרת, גם הם עושים את המעבר לזירה הדיגיטלית ופונים לשירותי שיווק דיגיטלי.

מה זה אומר לעבור לדיגיטל?

המעבר לדיגיטל למעשה מאפשר לכם לפעול עסקית דרך האינטרנט. בין שאתם עסק מקומי כמו מסעדה שמציעה משלוחים או שאתם חנות קמעונאית שמשווקת מוצרי אופנה ולייף- סטייל, נוכחות דיגיטלית היא מה שאתם צריכים כדי להמשיך את פעילותכם ולהבטיח לעסק שלכם לשרוד את התקופה.

למעשה, המעבר לדיגיטל יאפשר לכם לשרוד, אך הוא גם יבטיח את המשך פעילותכם בעתיד.

אז בואו נדבר ת'כלס, מה זה אומר שיווק דיגיטלי לעסקים?

  1. בניית אתר אינטרנט

הצעד הראשון שנדרש מכם כדי לעבור לזירה הדיגיטלית הוא בניית אתר אינטרנט.

אתר אינטרנט הוא הנכס הדיגיטלי החשוב והמניב ביותר שעליכם לבנות עבור העסק שלכם. את האתר יש להתאים לפעילות העסקית, למטרות העסק ולנישה שבה העסק פועל, ולשם כך יש לבחור את סוג האתר שמתאים לו ולאפיין אותו בהתאם.

נהוג לחשוב שאתר אינטרנט הוא כרטיס הביקור של העסק, אבל זה לא מדויק, מכיוון שיש לו עוד המון מטרות שהוא נועד לשרת. באמצעות אתר אינטרנט אתם יכולים ליצור נוכחות דיגיטלית יציבה לאורך זמן, להגיע אל קהלים שונים ולהגדיל את קהל הלקוחות שלכם. אתם יכולים לקבל חשיפה נרחבת, להגדיל את המודעות, להיות יותר נגישים וכמובן, להגדיל את המחזור העסקי שלכם.

כמו בכל מוצר, גם אתר אינטרנט מוגבל לתקציב שעומד לרשותכם, ובעזרת חברה מקצועית לבניית אתרי אינטרנט ניתן לבחור בסוג אתר שמתאים לעסק, לאופי והיקף הפעילות שלו ולתקציב.

  1. שיווק וקידום העסק והאתר בזירה הדיגיטלית

שיווק וקידום הן 2 מילים גדולות, שמסכמות את סך הפעולות שנדרשות על מנת שהעסק שלכם יעבוד ויכניס לכם כסף דרך האינטרנט. בואו נבחן את העיקריות והיעילות שביניהן:

  • קידום אורגני בגוגל: אתר אינטרנט שאינו מקודם ברשת טובע בין אינספור האתרים שקיימים בזירה הדיגיטלית. יפה ומקצועי ככל שיהיה, על מנת שהאתר שלכם ייחשף לקהל ויאפשר לכם לבצע פעילות עסקית שתאפשר לעסק שלכם לשרוד ולשגשג צריך לעזור לו להתקדם במנוע החיפוש למקומות שבהם הקהל שלכם יראה אותו. קידום אתרים אורגני הוא אוסף פעולות שמבצעים על מנת להביא את האתר אל תוצאות החיפוש הראשונות במנוע החיפוש, כך שכאשר לקוח פוטנציאלי מחפש אחר השירותים או המוצרים שאתם מציעים, הוא יגיע ישירות אליכם.
  • פרסום ממומן בגוגל: מכיוון שתוצאותיו של הקידום האורגני אינן מתרחשות בין רגע, גוגל מציעה לקדם את העסק באמצעות מודעות פרסום ממומנות, שמוצגות בראש תוצאות החיפוש, לצידן או בשטחי פרסום ייעודיים באתרים גדולים עם חשיפה נרחבת. הפרסום הממומן אומנם מניב תוצאות מידיות, אך ללא הקידום האורגני אתם עלולים להיות תלויים בו, ובטווח הארוך הוא עלול לדרוש מכם תקציבי פרסום גבוהים. לכן השילוב שבין הקידום הממומן והאורגני הוא האידאלי עבור אתר אינטרנט חדש בזירה הדיגיטלית. עם זאת, מודעות ממומנות יעילות גם כשעסקים מעוניינים לפרסם מכירות חיסול/ סוף עונה, מבצעים עונתיים וכדו'.
  • קידום בפייסבוק ובאינסטגרם: אף על פי שרבים מכירים בחשיבות הקידום של העסק ברשתות החברתיות, לא כולם מודעים לכך, שפרסום בפייסבוק ובאינסטגרם נועד לפני ואחרי הכול לסייע לקידום האתר של העסק. נכון, ניתן לפתוח עמוד פייסבוק עסקי או חשבון אינסטגרם גם ללא אתר אינטרנט, אך ככלי קידום הם הרבה יותר יעילים ומניבים תוצאות עוצמתיות הרבה יותר, כשהם מרכיבים את תמהיל השיווק של העסק שלכם לצד אתר אינטרנט. זה המקום לציין שקיימות סכנות בניהול דף פייסבוק או חשבון אינסטגרם בצורה לא מקצועית ובנפרד מאתר אינטרנט, שכן התלות בפלטפורמה עלולה לגרום לעסק שלכם לאבד הרבה מאוד מהכוח שהוא צובר בזירה הדיגיטלית. פרט לכך, עסק שמנהל מספר נכסים דיגיטליים לצד אתר אינטרנט שמקודם ומתוחזק היטב בונה לעצמו תדמית מקצועית ועסקית הרבה יותר יציבה ואיכותית. כמו כן באמצעות הפיקסל וכלי פרימיום אחרים שפייסבוק מציעה ניתן לטרגע את הקהל שלנו בצורה מאוד מדוייקת, לקבל תוצאות גבוהות בעלות נמוכה.

ניהול מוניטין דיגיטלי

עסקים בימינו זקוקים לשירותי ניהול מוניטין באינטרנט. אם בעבר שמועות רצו במהרה, הרי שהיום הן מתפשטות מהר יותר מאש בשדה קוצים, וכל ביקורת, חוות דעת או אמירה שולית יכולים להפוך מהר מאוד לחדשות החמות של היום ולהופיע בכל מקום ברחבי הרשת.

אין ספק שזה יכול לשחק לטובתכם, שכן ביקורת חיובית של לקוח מרוצה משרתת את העסק שלכם ובונה לו מוניטין חיובי. הבעיה היא, שדווקא המידע שעלול להזיק לכם (בין שהוא נכון ובין שלאו), מטבע הדברים, הוא זה שיקבל הרבה יותר חשיפה.

מכיוון שבניית מוניטין עסקי היא עבודה שאינה נגמרת ואורכת זמן, וכל בעל עסק יודע שמאוד קשה לבנות וקל להרוס, כדאי שלעסק שלכם יהיו שירותי ניהול מוניטין מקצועיים. רבים נוטים לחשוב שניתן להתעלם מביקורת שלילית או להגיב לאמירה של לקוח מאוכזב, אלא שדווקא תגובתו של בעל העסק, שנוטה לבוא ממקום רגשי ופעמים רבות אינסטינקטיבי, עלולה לגרום ליותר נזק מתועלת.

ניהול מוניטין כולל בתוכו מגוון פעולות שנעשות במטרה להרחיק אזכורים שליליים מעין הגולשים ולהקטין חשיפה במידת האפשר על מנת למזער נזקים.

חשיבותו של ניהול המוניטין בעידן הדיגיטלי עלתה מאוד בשנים האחרונות, עד שחברות שמתמחות בשיווק דיגיטלי מקצות לתחום זה מחלקה מיוחדת, שכוללת גם ניהול משברים בדיגיטל.

האם ניתן ללמוד לשווק את העסק בדיגיטל באופן עצמאי?

שיווק דיגיטלי לעסקים דורש ידע מקצועי, ניסיון רב והשקעת זמן. לא כל עסק יכול להשקיע משאבים כלכליים בשיווק דיגיטלי, ולכן כדאי לפנות לחברה מקצועית ומנוסה, שזהו תחום עיסוקה והתמחותה, כמו Digitwow שמתמחה בליווי אישי לקורס שיווק דיגיטלי אונליין עם הכוונה קונקרטית למטרה. לא מעט בעלי עסקים ודורשי ידע או הסבת מקצוע רוצים ללמוד שיווק דיגיטלי באמצעות קורס מקצועי וממצה ע"מ לקדם את העסק שלהם באופן עצמאי, לרכוש כלים, ידע, וליווי אישי ולעשות זאת בצורה חכמה, נכונה ומקצועית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן