ברידג' בימי קורונה

ממשיכים לשחק גם בבידוד ובריחוק
קלפים
צילום: Marie-Lan Nguyen ommons.wikimedia.org

פעילות הברידג' בישראל צומצמה ככל שהחמירו הנחיות משרד הבריאות בגין מגפת הקורונה. זה התחיל בבידוד ונמשך באיסור על התכנסויות של יותר ממאה אנשים, איסור שמנע קיום תחרויות חשובות כמו שלבים מוקדמים של אליפות הארץ.

הפסקת הפעילות המוחלטת התרחשה כאשר נדרשנו לשמור מרחק של 2 מטר מאדם לאדם. בברידג' יושבים ארבעה שחקנים סביב שולחן, והמרחק ביניהם קטן הרבה יותר משני מטר. הפסקת כל פעילויות הפנאי ללא ריחוק חברתי באה לאחר מכן, ובהקשר של ברידג' לא גרמה נזק נוסף.

אז איך בכל זאת משחקים ברידג' בימי קורונה? אפשר לשחק ברידג' באינטרנט. האינטרנט עונה על הדרישות לריחוק חברתי. האתר המוביל בעולם הוא Bridge Base Online, בראשי תיבות BBO. באתר הזה הייתה תמיד פעילות ברידג' עשירה ומגוונת. פעילויות עיקריות שהוא מציע:

  1. לשחק בתחרויות
  2. לשחק משחק לא תחרותי נינוח בשולחן וירטואלי
  3. ללמוד ברידג'
  4. ללמד ברידג'
  5. לצפות במשחקי ברידג' בתחרויות ברמה גבוהה במיוחד, כמו אליפויות עולם, אליפויות אירופה, אליפויות צפון אמריקה, תחרויות בין-לאומיות חשובות וגמר משחקי ליגה במדינות שונות, כולל ישראל.

הצפייה אינה בשחקנים אלא במהלך ההכרזה ובקלפים במהלך המשחק. כמו כן שחקנים ברמה גבוהה מאוד נותנים פרשנות שאפשר להקשיב לה במהלך משחקים כאלה.

באתר חברים שחקנים מרוב מדינות העולם, ילדים, צעירים, מבוגרים וקשישים, בכל הרמות, ממתחילים ועד שחקנים ברמה הגבוהה ביותר בעולם. כל הפעילויות שמניתי הן ללא תשלום. יש גם פעילויות שדורשות תשלום.

לאחר ההלם הראשוני של הפסקת התחרויות והקורסים ללימוד ברידג', ה-BBO הופך בהדרגה לזירת התחרויות העיקרית, וכך יהיה עד להפסקת מגבלות הקורונה. במקביל יש מורים לברידג' שמנצלים את הפלטפורמה של BBO בצירוף עזרים אחרים על מנת ללמד שם ברידג' מרחוק.

את התופעה של פעילות מרחוק באמצעות כלים אינטרנטיים אנחנו מכירים גם מתחומים אחרים: עבודה מרחוק מבתי העובדים במקום מהמשרד, אינטראקציות חברתיות באמצעות רשתות חברתיות, וואטסאפ ושיחות טלפון, פגישות עבודה, שיעורים והרצאות באמצעות כלים כמו "זום" ועוד מגוון רחב של פעילויות מרחוק.

מעניין אם לאחר הקורונה נחזור לעולם האינטראקציות הישירות או שהשינויים כבר אינם הפיכים ויהיה שינוי תרבותי?

נדמה לי שלפחות בחלק מהתחומים האלה אין כבר דרך חזרה. הדוגמה הבולטת היא עבודה מהבית במקום המשרד. עוד לפני הקורונה הייתה מגמה של עבודה מהבית במקום מהמשרד, לפחות חלקית. עכשיו כשבכורח הנסיבות הוכח שזה אפשרי המגמה הזו תתעצם גם לאחר הקורונה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן