גרסא דינקותא

מיהי ילדת הפלא של הברידג'?
צילום בני הזוג טרסקוט
אלן ודורותי טרסקוט צילום: Shireenm commons.wikimedia.org

לא אחדש לכם דבר אם אגיד לכם שכשלומדים בגיל צעיר קל יותר להגיע להישגים. כשמדובר בהישגים בצמרת העולמית נדיר למצוא שם כאלה שלא התחילו את דרכם בגיל צעיר מאוד.

הסיפור הזה הוא על בני הזוג ג'ונסון, שחיו בעבר בניו יורק והיו חובבי ברידג' נלהבים. ולמעשה יתמקד הסיפור בבִּתם דורותי. דורותי הקטנה נהגה לצפות בהוריה משחקים בביתם ברידג' עם חברים. בהגיעה לגיל שבע לימדו אותה הוריה לשחק ברידג'. כשאחד מההורים הלך להכין משהו במטבח עבור האורחים, ביקשו ממנה להכריז במקומו. יום אחד איחר אחד האורחים בשעה. דורותי הקטנה שיחקה באותה שעה במקומו.

כשגדלה עסקה בהוראת מתמטיקה ואחר כך גם באקטואריה. במשך כל הזמן תפס הברידג', שלמדה בגיל שבע, מקום מרכזי בחייה. היו לה גם הישגים, בין השאר שלוש זכיות ב-Venice Cup בשנים 1974, 1976 ו-1978 וזכייה במקום השני ב-Bermuda Bowl בשנת 1965. בכל המקרים זכתה בהם כשחקנית נבחרת ארצות הברית.

למי שאינו בקיא, הזכיות ב- Venice Cupמפתיעות פחות מהמקום השני ב-Bermuda Bowl. Venice Cup היא אליפות העולם לנבחרות נשים. ארצות הברית היא מעצמת ברידג' וכל שחקנית בנבחרתה נמצאת בצמרת העולמית. זכייה של נבחרת ארצות הברית ב-Venice Cup היא אירוע שכיח. לעומת זאת, Bermuda Bowl היא אליפות העולם לנבחרות לאומיות לקבוצות פתוחות, והיא נחשבת לתחרות החזקה ביותר בעולם לנבחרות לאומיות. זכייה של נבחרת ארצות הברית במקום שני, אפילו במקום ראשון – אינה מפתיעה כלל. ההפתעה האמתית היא שאישה שיחקה בנבחרת הפתוחה. בנבחרת הפתוחה יכול לשחק כל אחד ללא קשר למינו: גבר או אישה עם שותף או עם שותפה. השותף של דורותי ג'ונסון באותה תחרות נקרא בי ג'יי בקר. נדיר לראות נשים המשחקות בנבחרות פתוחות. במדור זה סיפרתי לכם על אחת כזו: סבין אוקן מנבחרת גרמניה. גם לה יש שותף בנבחרת: רוי ולנד (Roy Welland).

לא פירטתי הישגים בולטים אחרים של ג'ונסון באולימפיאדה ובאליפויות ארצות הברית וצפון אמריקה. בכל זאת אזכיר משהו נוסף: במשך שנים רבות היא דורגה במקום הראשון בעולם בין הנשים.

להתחיל בגיל מוקדם – זהו תנאי תומך, אפילו תנאי הכרחי, אבל בשביל להגיע להישגים בקנה מידה עולמי נדרשים גם כישרון רב והשקעת מאמץ רב בלימוד ובתרגול. בברידג' נדרשת גם זוגיות טובה. נראה שלגברת הזאת היה כל מה שנדרש בשביל להגיע להישגים מרשימים.

ובכן, מי זו? גם קוראים הבקיאים בעולם הברידג' ישאלו בוודאי: "ג'ונסון? מי זו הגברת הזאת?" בעצם חדתי לכם חידה: מיהי הגברת שעליה כתבתי את הפוסט?

הרמז הראשון לפתרון הוא שהזוגיות שלה בחיים לא הייתה מוצלחת כמו הזוגיות בברידג'. היא התגרשה שלוש פעמים ורק הנישואין בפעם הרביעית החזיקו מעמד. אלה שמכירים אותה לא מכירים אותה בשם נעוריה. היא מוכרת יותר כדורותי היידן או כדורותי היידן-טרסקוט. על בעלה הרביעי אלן טרסקוט כבר כתבתי במדור זה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

3 תגובות

  1. לא רצוי
    עלול לפגוע בזוגיות בחיים וזה הרי העיקר
    גם בתוך זוגיות כל צד צריך פינות משלו

  2. לשני בני זוג שעוסקים באותו תחום יש בסיס משותף הרבה יותר טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

צילום של גדעון

דילמת "המחיר"

הלכידות החברתית היא המפתח להישרדותנו בארץ הזאת

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

דילוג לתוכן