שיח גלריה בתערוכה "ככל שיותיר לנו החוט…"

סטודיו - הפלך 6 , תל אביב
בתיה שני - קטע מתוך יצירה צילום: רן ארדה

עם האמנית בתיה שני והעיתונאית והאוצרת מירי קרימולובסקי

 

יום חמישי , 07.11.19 – בשעה 19:00 – הכניסה חופשית

מירי קרימולובסקי, עיתונאית האמנות הותיקה והאוצרת המוערכת שכבר שנים חוקרת את התהליכים האמנותיים שמתרחשים בארץ ובעולם תשוחח עם האמנית, בתיה שני, על מלאכת נשים, על הגבול הדק שעובר ומיטשטש מיום ליום בין אומנות לאמנות ועל החוטים שבתיה טווה ביניהם.

התערוכה של בתיה שני  "ככל שיותיר לנו החוט…"  המוצגת בסטודיו של האמנית בדרום תל אביב , מציגה עבודות של שני הרוקמת על בגדים משומשים דימויי גוף, צורות, מספרים  וטקסטים של שירה נשית

תערוכת היחיד של בתיה שני, מוצגת בסטודיו החדש שלה ברחוב הפלך 6 בדרום תל אביב – חלל תעשייתי ששימש בעבר כמפעל לאבזמים. התערוכה תחת הכותרת ככל שיותיר לנו החוט… מתמקדת בקשר בין טקסט, טקסטורה וטקסטיל (אוצרת: תמר דרזדנר).

שני עוסקת בנושאים שמאז קמפיין #ME TOO  נמצאים על סדר היום העולמי. נושא האלימות נגד נשים, מופיע בעבודות, לצד נושאים אחרים העוסקים בנשים ונשיות. חוטי הרקמה החודרניים מייצרים עולם פנימי וחיצוני משני צדי הבד, הצד האחורי והבלתי נשלט לעומת הצד החיצוני שכביכול ניתן לקריאה ולפיענוח, אך גם הוא כאוטי ואניגמטי. בגדים משומשים מהווים מצע לרקמה, טכניקה שבמשך מאות שנים זוהתה עם מלאכת נשים. השימוש בבגדים ישנים שספגו את חום הגוף, אוצרים בתוכם את זיכרונו ומהדהדים את היעדרותו. שני רוקמת טקסטים, ציטוטי שירה שנכתבה על ידי נשים, דימויי גוף, מספרים וצורות , ברצף רקמה עמוס ודחוס שאינו מותיר אויר לנשימה.

בתיה שני, נולדה בחיפה וגדלה במשפחה בה תפירה הייתה מקצוע. סבה היה חייט ודודתה תפרה תלבושות לתיאטרון. שני עוסקת במלאכות יד -גזירה והדבקה, תפירה, סריגה ורקמה – טכניקה בה היא התמקצעה כבוגרת האקדמיה המלכותית לרקמה בלונדון. שני היא גם בוגרת ביה"ס לעבודה סוציאלית ועבדה במשך שנים רבות כעובדת שיקום וטיפול במשפחות שכולות.

שעות פתיחה: שישי 11:00-15:00 ובתיאום מראש בטל' 052-6003664

www.batiashani.com

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן