עיר בתנועה מתמדת

בתים בתל-אביב
תמונה של אופניים
יצירה של עופר עוז

גלריה בן-עמי, רח' החשמל 12, תל אביב

אוצר התערוכה: יוחנן הרסון
פתיחה חגיגית: יום חמישי, 30.3.2018 בשעה 20:00

התערוכה נוצרה בעקבות סדרה יפיפייה של רישומי דיו, פרי ידיו של סרג'יו לרמן, מאדריכליה הראשיים של העיר תל-אביב. רישומיו של סרג'יו מתארים את מתחם החשמל בו נמצאת גלריה בן-עמי, על בתיו השונים, המהווים אבן שואבת לסיורים רבים.

האיורים המיניאטוריים האלו של בתים ישנים, חדשים ומתחדשים, מביאים את העבר ואת ההווה של העיר הנפלאה בה אנו חיים; עיר דינמית, צומחת, מרכז קוסמופוליטי של מה שאנו מכנים "מדינת תל אביב".

חמישה אמנים נוספים במדיות שונות יוצרים את הבתים שלהם בתל-אביב:

עומרי מריאן מציג סדרה של דימויים אורבניים מלאי הומור בעבודות חימר צבוע המשלבות חומרים שמצא סביבו. הדימויים מחברים דחיסות מול כמיהה למרחבים ואתמול מול חיי המחר. ת"א שלו היא וריאציה על המציאות.

ציורי השמן של ליאה טולצ'ינסקי מתארים רגעים נוגעים ללב מתוך החיים האורבניים. בפינות מוצנעות בתוך תל אביב עדיין ניתן לראות את ההיסטוריה של המאה האחרונה, על יופיה ועל התנוונותה. שני הצדדים האלו קיימים בעיר בו זמנית ומייצגים את הגיוון באוכלוסייה המתחדשת ובאופייה של השכונה.

שלמה ישראלי הוא צלם של תל-אביב, התופס במצלמתו את הרוח והתנועה של העיר. הדימויים הינם הפשטה מרגשת של הדינמיקה האורבנית כשהתוכן האוניברסלי שבעבודות האלו הוא דוגמה מופתית לאופייה הקוסמופוליטי של תל-אביב.

ציורי האקוורל של רחל אלקלעי מתעדים ביופי רב קיוסקים בתל-אביב, אחד מהסמלים היפים והאהובים של העיר. הציורים מביאם חוויה, רגש וזיכרון – עדות חיה לתרבות האורבנית של העיר.

עופר עוז, בסדרה חדשה שמשלבת מספר מדיות משתמש בתצלומים של אופניים על מנת להדגיש את הרוח של הג'ונגל האורבני. עירוב הטכניקות והדימויים מחצין את האבסורד שבחיי היום-יום העירוניים.

התערוכה היא הזדמנות להסתכל על העיר דרך מספר מדיות וביטויים אמנותיים. היא מפנה את תשומת ליבנו למבט מעמיק ואחר בעיר תל-אביב ומהווה התמודדות יצירתית עם הצורך לבנות תרבות המבוססת על כבוד, קבלה, וחופש לכל אחד ואחת.

נעילת התערוכה :2.10.2018

שעות ביקור בתערוכה: רביעי: 18:00 – 10:00
חמישי: 10:00-18:00
שישי: 10:00 – 14:00

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

פרה בשדה

חץ בענף רפת החלב

השפעת נזקי המבצע והחלטות האוצר על ענף רפת החלב

תמונה של נוח

לא רק מכות

מבט אל אירועים שבהם נהרגו ערבים

צילום של יוסי

גזירה משמים?

איך לרתום תהליכי שינוי שכבר קורים בחברה החרדית