יונתן בן אלי בתערוכת יחיד

בסינמטק תל אביב
חלק מציור
מתוך יצירה של יונתן בן אלי

פתיחה חגיגית: יום חמישי 21.6.2018 בשעה 19:30

אוצרת התערוכה: אילנה כרמלי-לנר

בסינמטק תל אביב רח' שפרינצק 2 תל אביב

יונתן בן-אלי צייר ישראלי בינלאומי נולד ב 1942- בתוניסיה, עלה לארץ לבדו ב 1960- . לאחר שירותו הצבאי התגורר מספר שנים בקיבוץ צרעה. שלושה ימים לפני מלחמת ששת הימים נקרא למילואים ונלחם לשחרור ירושלים שבמהלכה חווה טראומה נפשית ומוסרית. מספר חודשים לאחר סוף המלחמה בעקבות היכרות עם בחורה שוויצרית (שלעתיד תהיה אשתו) הוא עזב את ישראל לשוויץ בכדי להחזיר לעצמו את בריאותו הנפשית ולשכוח את הטראומות של המלחמה. לעצתו של הפסיכולוג החל יונתן לצייר כדרך טיפולית לרפא את חרדותיו הפוסט-טראומטיות.

עד מהרה גילה את אהבתו לציור והחל ללמוד בבתי ספר לאומנות בשוויץ ובגרמניה ובמקביל צייר ללא הפסקה. יונתן בן-אלי התחבט דרך הציור בשאלות קיומיות שעליהן ניסה למצוא תשובה כל חייו. דרכו הצליח לבטא את רגשותיו, את ההנאות והדרמות של חייו.

במהלך כל שנות חייו בשוויץ הציג יונתן בגלריות נחשבות ובתערוכות בכל אירופה ובשוויץ בנוסף פתח את הסטודיו שלו בג'נבה לתלמידים רבים מבית הספר לאמנות אשר ביקרו ועבדו אתו בסטודיו תקופות ארוכות וקצרות. פעמיים בשנה נפתח הסטודיו גם למבקרים.

בשנת 2014 עלה לארץ עם אשתו כריסטין למושב גבעת נילי שבו הוא ממשיך ומצייר יום יום בסטודיו שלו. בתחילת דרכו של יונתן כצייר, סגנונו היה פיגורטיבי, נרטיבי. במהלך שנות הלימוד והיצירה שלו סגנונו השתנה והפך לאבסטרקטי, לירי. כיום יונתן אינו רוצה להגדיר את סגנונו אלא מציין שאין סגנון קבוע ביצירותיו והצבעים הבהירים (ככל הנראה מזיכרונות ילדות) ונושאי הציורים מדברים בעד עצמם ונותנים לצופה לבחור את הנרטיב שלו.

אוצרת: אילנה כרמלי לנר

ליצירת קשר עם האמן: 055-8872850 בפייסבוק:

Painter-Jonathan ben eli

נעילה:7.7.2018

שעות ביקור בתערוכה: כל היום

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן