תערוכת אוסף השלום בגלריית zoa בבית ציוני אמריקה

מוקדשת ליצירות אמנות חדשות

התערוכה החדשה בחלל גלריה ZOA על שמה של דבורה פישר מוקדשת ליצירות אמנות חדשות שנשלחו לאוסף השלום מרחבי העולם. האוסף הוקם לפני למעלה מעשרים שנה על ידי דבורה פישר ז"ל, אישה רבת פעלים, תעשיינית, אשת חינוך ואם מסורה ובעלה ד"ר אלי פישר יבדל לחיי ארוכים. אוסף נדיר זה כולל עשרות עבודות אמנות של יוצרים מישראל ומרחבי העולם, המביעים את ערגתם ודאגתם לשלום המיוחל כאן וברחבי העולם.

האוסף החל בראשית שנות השמונים באמצעות רכישת מאות מעטפות דואר מצוירות, שעסקו בחוזה השלום עם מצרים אחרי חתימת חוזה השלום. בהמשך, הוזמנו מאות אמנים נוספים ליצור אמנות על גבי המעטפות אחרי החוזה עם ירדן. ספר האוסף חולק למנהיגים בכל רחבי תבל. האוסף הוצג בעשרות גלריות ומוזאונים ברחבי העולם. בכל מקום בו הוצגה התערוכה נערכו מפגשים עם שגרירי ישראל ושגרירי ארצות ערב והרשות הפלסטינית.

לאוסף זה הצטרף אוסף ציורי ילדים מכל העולם באותו נושא, כיום רבים מהם תלויים במחלקות ילדים בבתי חולים. כמו כן הצטרפו לאוסף השלום במשך השנים יצירות אמנות, ציורים, צילומים ופסלים כולם עוסקים בנושא השלום והמלחמה. תערוכות אלה מוצגות לקהל הרחב בארץ ובחו"ל וכולן מסייעות להסברה ולצורך החינוכי להבנה וסובלנות בין העמים.

בתערוכה החדשה כלולות שתי קבוצות של עבודות חדשות באוסף. קבוצה ראשונה היא יצירות שלנשות דיפלומטים שציירו למען השלום על גבי מעטפות בסנטייגו צי'לה, עת הוצגה שם התערוכה :"אמנים שולחים שלום" בשנה החולפת כחלק מאירועי פתיחת המכביה. קבוצה שנייה של יצירות הינה של כמאה מבכירי האמנים בהודו, ששלחו את עבודותיהם לתערוכה, שנפתחה השנה במוזיאון לאמנות בגואה ומשם המשיכה והוצגה באוניברסיטה אחמדאבד. עוד בתערוכה תוצגנה יצירות מוקדמות מהאוסף.

קבוצה נוספת של יצירות אמנות מוצגת בתערוכה וכוללת עבודות העוסקות במלחמה ושלום במיוחד ובדמותו של החייל בפרט. יצירות אלה הנן של אמנים ישראליים המציגים את עבודותיהם בפעם הראשונה במסגרת האוסף. בין אלה עבודתו המיתולוגית של האמן חגי ארגוב, דמות חייל הבדיל של האמן יהושע גריפית, פורטרט אישי לצד שרידי אנדרטה של הצלם אבישי פינקלשטיין ודמות החייל של הציירת איסה מרקוביץ.

דורון פולק / אוצר התערוכה

למתעניינים ביצירות האמנות המתארחות בתערוכת האוסף טל. 0522-589149

בקרו אותנו באתר – http://www.zoatlv.co.il/

ובפייסבוק –  https://www.facebook.com/zoahouse

שעות פתיחת הגלריה: כל ימות השבוע בין השעות 22:00 – 08:00, ימי שישי  14:00- 08:00, ובמוצ"ש.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שאול אייזנברג

רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב

תמונה של שי

יום הדין

ישראל זקוקה לחזון מדיני אמיץ ולאסטרטגיה לאומית

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן