נוף נשי

תערוכת יחיד מרתקת של האמנית אושרית מינץ
ציור
יצירה של אושרית מינץ

פתיחה: יום שלישי, ה- 1.5.2018 בשעה 20:00

בגלריית "הציפור הכחולה"

רח' רוטשילד75, פתח תקוה

אוצרת: שרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה

 

מפגש עם האמנית אושרית מינץ הוא חוויה מיוחדת.

בביתה החדש המשקיף על נוף פתוח אל הים, נראה שניתנת התייחסות וחשיבות רבה ליצירה. במרכז החדר שולחן אותו עיצב בנה מעץ והיא כל כך גאה בו. יש לה לאושרית סטודיו בקומה עליונה מואר ומלא עבודות, ואתה חש את הגאווה ההנאה ושמחת היצירה שלה. אושרית היא אמנית רב תחומית, סופרת, משוררת, ציירת והיא מקשרת בין כישרונותיה :כותבת שיר על כל יצירה ומציירת ומאיירת את מילותיה. חיפוש הקשר בין הרוחני והאמנותי מתקשר ללימודיה – ספרות ופילוסופיה, ואמנות התיאטרון .

האמנות של אושרית אינה מתעכבת על טכניקה מעולה אלא על תקשורת עם הצופה. היא משפיעה עליו ומעבירה לו מסרים. היצירות של אושרית מעניינות מעוררות חשיבה ואינך יכול לחלוף על פניהן מבלי להתרשם.

ניכר עליה על אושרית המשדרת נשיות, רכות, חכמה, וכישרון כי חשוב לה להעמיד את הנשים במקום ראוי ביצירותיה.

בתערוכה זו הושם דגש על נוף נשי. היא מעמידה את עצמה בסיטואציות שונות. תמונות דיוקן שלה מאחור כשהיא מביטה במראה ובכל פעם מביעה את רגשותיה, כשהיא מביטה על מראה ומשם נשקפת פרשנות שלה לדמות .

אושרית מעידה על עצמה כי בציוריה הסוריאליסטיים נוצרים דימויים אבסורדיים ולעתים מורכבים, הקשורים לחייה כאישה ולחיי נשים בכלל. סגנון הציור ריאליסטי, אך הדימוי האבסורדי מקנה להם אימפקט רגשי עז. ברבים מהציורים היא משתמשת בגופה כאובייקט, או בדימויים נשיים שונים גם בשילובים עם נופים קמאיים. נושא חיי אישה קרוב לליבה מבחינה רעיונית ורגשית.

במסעותיה בעולם אושרית מביטה בנוף ומיד מקשרת אותו עם השתקפות נשית: במרחבים, בין הסלעים, בין שמיים וארץ, מציצה, חולפת אך משאירה לנו מזכרת מתחושותיה.

אמנים היום מתקשים להיות מקוריים לאחר היסטוריה כה ארוכה של יצירה אמנותית, ורבים מהם חוזרים אל סגנונות ידועים. אושרית התרשמה מציוריו של מאגריט מזדהה איתו ומשתמשת בטכניקה דומה לשלו, במספר עבודות המוצגות בתערוכה זו.

ראוי להתעכב על השירים המלווים את הציורים .

 

נעילה : 5.6.2018

שעות פתיחת הגלריה:

שעות פתיחה: ימים שני שישי ושבת 11.00-13.00

ימים שלישי וחמישי 17.00-19.00

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. את אושרית אני מכירה עוד מאז היינו אמהות צעירות ,שנים שלא נפגשנו ,אבל את שראתה העוצרת בביתה של אושרית ראיתי אני בעיניי רוחי .
    אושרית ציירת מיוחדת ,הציורים שאני ראיתי הם מראות הנפש ולא רק הגוף של אושרית וכל מילה המתלווה לציוריה משקפות את הגיגהה .
    בהצלחה בתערוכה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן