האמנית רחל אמיר בקרוב בתערוכה מוזיאלית בברלין

עם סדרת עבודות מפתיעה בסגנון סיני עדין
מיצירות רחל אמיר
יצירה של רחל אמיר

האמנית הרב תחומית רחל אמיר, ציירת ציורי הנוף, שבה ומפתיעה עם סדרת עבודות בסגנון סיני עדין אותן היא תציג בקרוב בתערוכה מוזיאלית בברלין.

בציורים המעודנים שלה, המבוססים על צילומים שהיא מצלמת בעצמה, ניתן לפגוש נופים קלאסיים מן המזרח. רחל אמיר, אחות במקצועה שעבדה שנים רבות  בביה"ח שיבא, היא בוגרת מכון אבני לאמנויות ולמדה במשך השנים אצל שטרייכמן, וקסלר, קיווה, גבי בן ז'אנו ואחרים, וכן התמחתה בציור סיני בהדרכת האמנית איילת זהר. היא הציגה תערוכות בסטודיו של זהר, בגלריה הקטנה בקרית אונו ובמוזיאון לאמנות המזרח ברמת גן. ולאחרונה הציגה ובפולדה שבגרמניה.

רחל אמיר משתמשת בטכניקה מעורבת – מכחול, דיו, עיפרון וצבע סיני, שהוא מדולל יותר מאשר אקוורל רגיל, ומציירת על גבי נייר דק ועדין, המכונה במקומותינו "נייר אורז".בתערוכה מספר עבודות שצוירו לפי מיטב המסורת הסינית, אך גם עבודות המשלבות את התפישה הסינית והמערבית כאחד, וניכרות בהן "נגיעות" של התפישה הסינית כגון המינימליזם בתיאור השמיים או בתיאור המבנים בחלק מן המקרים. "בשיטת הלימוד הסינית, למדים לדייק" אומרת רחל אמיר "הנחת המכחול והחומרים הם סיניים אולם החשיבה מערבית".עבודותיה אכן מצטיינות בהקפדה ובדיוק, כאשר הטקסטורה של כל אבן, מרצפת, גזע או עלה מתוארת בדייקנות רבה, לגווני גוונים ולפרטי פרטים. בחלק מהמקרים, המבנים מתוארים לפרטי פרטים, כל סורג בגדר, וכל לבנה, ובחלק מהמקרים, המבנים דומים יותר לשרטוט אדריכלי בסיסי. לעתים, נכנסת המציאות היומיומית, ה"חילונית" אל תוך התמונה בצורת דוד שמש, ארגזים, עמוד או מכונית (עם חתימת האמנית במקום בו בדרך כלל נמצא המספר).האמנית אילת זהר כותבת על עבודותיה של רחל אמיר: "המוטיב המרכזי הוא ניסיון לעמת בין שפה של שרטוט אדריכלי וציור חופשי של צמחייה, כמעין העמדה המבקשת למדוד את היחסים שבין סביבה אורבנית וטבע. עבודותיה של רחל אמיר חושפות ממד חדש המעיד על העימות המתמשך בין התיישבות וטבע. עבודות אלה מעוררות למחשבה חדשה על המהות וההישגים של בנייה חסרת מעוף בתוך הסביבה המיידית של הנוף האורבני שסביבנו".

רחל אמיר בפייסבוק:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010915518311

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מי ישלם את מחיר?

בעקבות הימלטות האסירים ולקראת התייעלות מערכתית