"ברכת הנהר"

דניאלה פז אורה בסטודיו שוקי קוק
דך מהספר
"מתוך ברכת הנהר" דניאלה פז אורה

סיפור חיים מסתורי של עידית וולף שהפכה בעקבות תהליך מורכב וקשה ומאיר לדניאלה פז אורה. מאשת אופנה שהסתובבה עשרות בשנים בכל העולם עם עבודה מרתקת איפור בגדים מסעדות, מחוזרת מתוקשרת – לשינוי עמוק ומשמעותי בחייה. הרוח גברה על החיצוניות והחומר. היום היא מייצגת את היופי ללא איפור ללא פירכוס ועם הרבה הרבה מהאמת שלה. עכשיו ב"ברכת הנהר" הספר שהיא מוציאה ותערוכת אמנות במתחם נגה.

כשדניאלה ביקשה מהאוצר שוקי קוק חוות דעת על ציוריה, ועל טקסטים שכתבה, הוא לא ידע על כך דבר. הטקסט, שנמסר לעיונו של קוק, סיפר, במילים ספורות על המסע, שעוברת דניאלה בשנים האחרונות. והנה דעתו כפי שבאה לידי ביטוי בדברים הבאים:

ציוריה, רגישים, נשיים, ומושפעים בחלקם מאמנות יפאנית, חשפו בפני סערות נפש ורוגע כאחד.

מסעה של דניאלה, מצא את ביטויו בסדרת ציורים, מביעי תחושותיה, וטקסט קצר, בהשראת שירת ה"הייקו",המצמצמת מילים בהעצמת רעיון, המשגר מחשבה מטאפורית או ממשית , ומכוון אותנו המתבוננים אל דניאלה ורגשותיה.

בחרנו , דניאלה ואני, ליצור כפולות עמודים, המציגות את החוויה כפי שצוירה, ולצידה, דימוי ה"מצמצם" את הציור למינימום מאזכר מקור ומגיש את המסר הטקסטואלי.

כפולות הספר, מגישות לצופה שני ערוצים של חשיפה אישית מרגשת, רגע מסוים, על ציר מסעה.

דניאלה, בחשיפה אישית נדירה, מאפשרת לנו להיכנס אל חייה, לחבור אל חלקם תוך אמפטיה הערכה והבנת המסע שעברה.

חלפו בדרכנו סיפורים שנוצרו מעצם היותנו, בעטנו, רצינו אחרת, יצרנו, ובעיקר, למדנו והעצמנו, כסוללים לעצמנו מסלול, על ציר הזמן, לקראת נקודת התפקחות אפשרית בעתיד…

זה קרה, לה-אי שם, בבגרותה אולי בנקודת משבר, בה השאלות, שנשאלו בתוך ליבה, היו מייסרות, וגם, מצביעות על אור בקצה המנהרה… הגיעה דניאלה אל אמת, מתוך דרך קשה… כל אחד שבחר לשנות, להשתנות, מצא לעצמו נתיב, והלך בו, מספר, או לא, את סיפור חייו….

דניאלה, נפגשת עם דמות בספרו של יורם יובל, דרכה היא מאפיינת את שגיאותיה שלה. מתחברת אל שאלותיה הפנימיות, מקבלת סדרה של החלטות המוליכות אותה אל יצירתה המחודשת של ה"דניאלה" שבעצם רצתה להיות. מתחברות אל סימבול ה"נהר", יושבת על גדת הנהר מביטה בזרימת חייה קדימה, לא מביטה לאחור.

לעונג היה לי לחוות תקופת עבודה משותפת, בעיצוב, שיעתוק ופיתוח הרעיונות שבספר זה, שיתוף הפעולה עם בת דורי, אשר "יומן המסע" שלה מונח לפניכם, היה מרתק ומעצים עבורי, והמפגש עם אישה, אשר תובנותיה בבגרותה דומות לשלי, זה כבר עונג צרוף.

תודה, דניאלה, על הזכות

שוקי קוק

 

סטודיו שוקי קוק, רח' רוחמה 11, מתחם נגה

שעות ביקור בתערוכה:

ימים א'-ה' 10:00-17:00

אתר האמנית:

http://www.colouryourlife.co.il

האמנית בפייסבוק:

https://www.facebook.com/profile.php?id=1830458565&hc_ref=ARTfDsskj-g2MmfXz1FeUAwsznwZEwUNzR-2iIMxjAca5Q2NHZAFDNhf1Qq8Zjm9xpg

אתר סטודיו שוקי קוק:

http://www.kook.co.il/

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן