חרדה בצבעים

תערוכת עבודות של האמן פיליפ ט'לין בגלריה בן עמי
חלק מציור של האמן
מתוך יצירה של פיליפ ט'לין

בגלריה בן עמי' רח' החשמל 12, תל אביב

אוצר: יוחנן הרסון

פתיחה חגיגית :מוצ"ש 14.10.2017 בשעה :20:00

תערוכת עבודות של האמן פיליפ ט'לין

שווייץ היא מקום מושבו של האמן פיליפ ט'לין אשר החל לצייר בשנות ה-90 המוקדמות, אך עבודותיו הוצגו לציבור לראשונה רק בשנת 2012,מאז הוא לקח חלק בתערוכות קבוצתיות רבות, לצד מספר תערוכות יחיד.  עבודותיו הוצגו בשנים האחרונות ברחבי העולם במילנו, פריז וניו-יורק, וזוהי למעשה התערוכה הראשונה שלו בישראל.

האמן עושה שימוש בצבעי שמן, אקריליק מים פנדה ופחם, ואינו חוסך מעצמו אתגרים.  הוא חותר לבטא בצורה המיטבית את עולמו הפנימי על מגוון  הרגשות והקונפליקטים הקיימים בתוכו.

עבודותיו מתארות וחושפות קול פנימי שאינו מבחין בין האשליות, הגחמות והתכתיבים החיצוניים של הסביבה והחיים המודרניים ככלל.  מדובר בצייר של ציירים במובן הקלאסי של ההגדרה,  אינדיווידואליסט אמיתי.

ציוריו משחררים תשוקה ועוצמות שעל גבול האלימות, דבר הבא לידי ביטוי במשיחות המכחול העבות, הקווים המיוחדים לצד הטקסטורות, והשימוש באצבעות לצד המכחול. אנחנו פוגשים בעבודות רבדים של רגש לא מעובד לצד הבזקים אינטליגנטים של מודעות עצמית. האמן מתאר את תהליך היצירה שלו כ"גירוש שדים מ"אתמול\אשתקד".

התערוכה הזו מציגה מספר עבודות עדכניות, בהן בולטת השליטה הטבעית של האמן בצבע.   ציורי הדומם מדגישים יופי מובנה אך יחד עם זאת מלאים בעוצמות ותשוקה. העבודות מזכירות את הבהירות והצלילות של מאטיס ואינן מוכנות להתפשר עם נקודת המבט השנונה והביקורתית (של האמן).

עבודותיו של ט'לין הינן תוצר וביטוי של מסע האדם המודרני המתמודד לבדו בקרב מול עצמו ומול האמביוולנטיות ביחס לאלימות שבעולמנו, וביחס למסיכות החברתיות שאנו עוטים על עצמינו. האינטליגנציה של ט'לין כמו חותכת דרך כל הסממנים של החברה המודרנית, בעוד שהעוצמות והצבעוניות שלו מחיות אותה, והופכות את עבודותיו מלאות הראשוניות למרהיבות.

שעות פתיחה:

ימים ד'-ה' 10:00-18:00

שישי ושבת 10:00-14:00

נעילת התערוכה:31.10.2017

גלריה בן עמי , הממוקמת בלב ה"סוהו" התל אביבי השוקק ברחוב החשמל, היא פנינה של גן עדן ובצידה בית קפה ביתי וחמים .

הגלריה מהווה במה אותנטית של שיח ציבורי ,אמנותי אינטלקטואלי אמיתי ומחבר בין כל קצות הציבור.  הגלריה מציגה סגנונות שונים של אמנות מקורית בתחומי פיסול, ציור צילום ופרפורמנס, ומחברת בין מגוון זרמיה של החברה הישראלית העכשווית.

אתר הגלריה :  http://bagallerycoil.wixsite.com/bagallery

הגלריה בפייסבוק:  https://www.facebook.com/benamigallery/

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אהרון

בין בוגי לטיבי

לאור האירועים האחרונים – הייתכן דו-קיום בישראל?

צילום של אייזנברג

נורת אזהרה

הפסד העלבון בליסבון

תמונה של אבי

מגדלור של תקווה

הנאום המכונן של הגנרל הצרפתי שארל דה גול