תמנע מוסט – תערוכת יחיד, לקראת נעילה

גלריית סינמטק תל-אביב
תמנע מוסט - בצהרי היום

הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכת היחיד של האמנית תמנע מוסט, בגלריית סינימטק בת"א, רחוב שפרינצק 2, תל-אביב. התערוכה תנעל ב-5.9.17. התערוכה כוללת 15 ציורים שלי ונושאת את השם: "גוונים של צבע ותנועה".

ציור הכותרת כאן, "בצהרי היום", הנו חלק מהתערוכה ובמידה רבה מאפיין אותה. זהו ציור בצבעי דיו צבעוני. מדובר בטכניקה מיוחדת שרק מעטים משתמשים בה. הדיו הצבעוני מאפשר לי שקיפות וזרימה. הוספתי הדגשים של צבעי אקריליק בכל מה שצבוע בצהוב ובטורקיז. בציור אנו רואים מספר דמויות הנטועות בנוף פסטורלי. במרכז אם רוכנת לעבר בנה, מושיטה לו יד ומובילה אותו לתוך כעין מערה. במרחק לא רב מהם, ישנה דמות יושבת על אדמה צהובה ומעליה פוסע בנחת עלם צעיר המתרחק מהמקום.

האווירה בציור רוויה בשקט של שעת צהרים חמה. השמים ואף האדמה צבועים בחלקם בצהוב בוהק. גם הפירות האדומים על שני העצים מוסיפים לתחושת הקיץ. מיושם כאן המוטיב התנכי של "איש תחת גפנו, ותחת תאנתו", ביחד עם מוטיב לא פחות מוכר "אם ובנה". כל זה מבליט את המוטיבים התנכיים של הציור, ומדגיש את תחושת הקדמוניות, הראשוניות. של ימים פשוטים של פעם, ללא כל ההוויה הטכנולוגית המוטרפת של ימינו אנו. למרות הצבעים העזים בציור, ישנה תחושת שלווה ושקט עילאיים.

אשמח לזכות בביקור שלכם

תמנע מוסט

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

2 תגובות

  1. התמונות של תמנע הן נהדרות ! מקסימות, בתוך כל יצירה אפשר לראות סיפור, ויש המון רגש,
    והדמויות שהיא מציירת אכן רוצות לספר משהו… הצבעים הם מקסימים ומעודנים. אני הייתי בכמה תערוכות של תמנע, ותמיד נדהמתי מחדש מיופי יצירותיה. ממליצה בחום לכל אחד ואחת לבקר בתערוכה בסינמטק ת"א. היום הוא יום האחרון לתערוכה.
    לינדה כהן

  2. תערוכת הציורים היתה מרשימה, ציורים מלאי תנועה תוך שימוש בצבעים עזים היוצרים הרמוניה נפלאה. אהבתי במיוחד את ציור הכותל בו האבנים בצבעים העזים מבטאים את עולמם הפנימי המגוון של המתפללים. שלמות של צורה ותוכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן