שלוש תערוכות יחיד חדשות בקניון רמת אביב

שרה מלכי, רחל פרוכסד ורחלי מרטי
חלק מתמונה
קטע מיצירה של שרה מלכי

קניון רמת אביב גאה להציג שלוש תערוכות יחיד חדשות, של האמניות שרה מלכי, רחל פרוכסד ורחלי מרטי שיציגו כל אחד מהם תערוכות בציור, פיסול ותבליט בגלריית האמנים בקניון רמת אביב. שילוב מופלא בין ציור, פיסול ותבליט והפכו לתערוכה אחת.

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן

שילוב מופלא בין ציור, פיסול ותבליט והפכו לתערוכה אחת, שאצרה איילת אמוראי בירן.

שרה מלכי: "הציור בשבילי הוא תחום מופלא, בחזקת נס." מציינת. "זוהי התחושה שלי בכל תהליך יצירה שאני נכנסת אליו וזאת משום שהשכלתי הפורמלית הראשונה היא בתחום ההוראה והחינוך והמעבר לציור הוא לא מובן מאיליו. התחלתי לצייר כשגרתי בלונדון ונסחפתי לצייר כל יום כ-12 שעות ברציפות. בנוסף נהגתי ללכת לחנויות לציור ולחקור על חומרים מתוך סקרנות. עם חזרתי לארץ המשכתי בלימודים פורמליים במדרשה לאמנות ואצל מורים פרטיים כמו מוטי מזרחי, אריה למדן  ועוד. לאחר מס' שנים הצגתי ברחובות של ניו יורק.". מוסיפה. כשחזרה לארץ שרה הגשימה את החלום ובנתה בית שבו שבו אח בוער על גזעים. ההתבוננות בתהליך השרפה הביאה אותה לנושא של מעגל החיים והפיכת החומר לעפר ואפר. לאחר מכן תצא איתה לתערוכת יחיד גדולה. בעבודותיה, העצים והענפים יוצאים במחול ובתנועה ומכאן נכנסתי לחוויה חדשה בתהליך היצירה.

בתערוכה הנוכחית מציגה בתערוכה שתי סדרות של ציורים, האחת בנושא העץ ומחזור החיים והשניה: דיוקן עצמי בתנועה, נושא שהחלה לעסוק בו בעת האחרונה.

רחל פרוכסאד: ילידת חולון, תושבת ראשל"צ ,עוסקת מעל 25 שנה בתחום הפיסול והיצירה.

בעלת סטודיו לפיסול בחומר המשלב לימוד טכניקות שונות מהעולם האבסטרקטי ועד לדמויות פיגורטיביות. מתמחה  בפיסול פיגורטיבי תוך שילוב בצבעים אקריליים וגלזורות המפיחות חיות בדמויות. ההשראות ליצירות שלה מגיעות בעיקר מהמסעות שלה בעולם ובעיקר אל המזרח הרחוק.

הדמויות האקזוטיות אותן היא מפסלת הן דמויות אותנטיות ,שהיא מדגישה את ההבעות וחרושת הקמטים על כל אחת מהדמויות המפוסלות. אלו מהוות עבורה דרך להציג את התרבות שלהם, את קשיי היום ,השמחה והעצבות שמשולבים יחדיו.

בתערוכה מציגה רחל לצד הפסלים המרהיבים גם ציורי שמן, גם הן של הדמויות אותן היא פוגשת במסעותיה בעולם והם  מהוים השלמה של חקירתה לעומק והתבוננותה כאנתרופולוגית החוקרת תרבויות וצורות חיים במקומות שונים בעולם. ציוריה מלאי הצבע והחומריות מביעים את אהבתה ותשוקתה לחקר בני אדם ועולמותיהם הגלויים והנסתרים כאחד.

רחל מרטי: אומנית רב תחומית, ילידת כפר עין כרם העתיק. בוגרת חוג רישום וציור בבצלאל. ההחלטה שלה הייתה להעתיק את אהבתה לאומנות הציור, מהקנבס למשטחים גדולים יותר- לבתיהם של אנשים. היא מכנה את העשייה הזו אמנות פרקטית. לאחר לימודים כ"מורשת לעבודות הנדסה בנאיות ", תוך שימת דגש לשחזור מבנים עתיקים ולעשות בתים אומנותיים משולבים בוויטרזים ופסיפסים מעשי ידיה כמו גם מראות אומנותיות ותבליטי אבן מיוחדים. גם במהלך השנים שהיא עבדה בשטח המשיכה לצייר וליצור אומנות. רישומי פחם ציורי שמן ואקוורלים. בשנים אחרונות החלה לצייר ולפסל על ציוריה בחומר דבר שנותן אפשרות למשש אלמנטים כמו פרחים, בדים ואלמנטים נוספים, היוצרים אפקט של תלת מימד. ציוריה נעשים על משטחי עץ המהווים בסיס סולידי לשילוב עם החמר. את ציוריה היא צובעת בצבעי אקריל ומצפה בלכה. בימים אלה רחלי מציגה את עבודותיה, בהיכל שלמה בירושלים, כחלק מקבוצת "סטודיה", קבוצת נשים אומניות, המייצגות חתך של פסיפס הנשים הירושלמי והישראלי בכלל: חילוניות, דתיות חרדיות, וערביות..

התערוכה תתקיים בקניון רמת אביב בתל אביב, גלריית האמנים,  על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, בין "ארקפה" ל"גרנד קפה", איינשטיין 40 רמת אביב.

בין התאריכים 1-27.8.2017

אירוע חגיגי בתערוכה ומפגש עם האמניות יתקיים ביום שלישי, 15.8.2017 בשעה 19.30

בברכה,

עינב כהן

רן רהב תקשורת ויחסי ציבור

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גבי

מעשה שהיה

איש מכירות טוב צריך ניסיון ויכולת לזהות סכנות