5 תערוכות יחיד תחת קורת גג אחת

בגלריית "החלונות המוזיאליים" בקניון רמת אביב
יצירה של ליאת לומברוזו

קניון רמת אביב גאה להציג

תערוכה קבוצתית חדשה בגלריית "החלונות המוזיאליים" בקניון רמת אביב

5 תערוכות יחיד תחת קורת גג אחת:

הצלמת ליאת לומברוזו העוסקת במחול ותנועה וארבעה ציירים העוסקים בתנועה מהיבט של הציור המופשט, צבע, אכספרסיביות וציור אינטואטיבי:

אתי אסא-ק., ענבר צור, איריס בולקינד ויוסי גורודונסקי אוצרת : איילת אמוראי-בירן בלב הגוש העירוני של רמת אביב, מסתתרת לה פינת חמד ירוקה המשלבת בריכות דגים, צמחיה טרופית עשירה, אמנות טובה ובתי קפה. כל זאת ברחבה החיצונית של קניון רמת אביב הפונה לרחוב איינשטיין.

בחודש יולי, יציגו 5 אמנים בתערוכה חדשה, כאשר כל אחד מהם יציג את עבודותיו בסגנון האופייני לו ליאת לומברוזו, מציגה בתערוכה זו שתי סדרות של צילומים העוסקים בהעצמה נשית דרך המחול והתנועה. לומברוזו , צלמת אמנותית , מקדישה את אמנותה למטרות קהילה וחברה. התערוכה הראשונה שלה UP1 למען ילדי תסמונת דאון, שהוצגה במרכז עינב בתל אביב, התמקדה בחשיפת השמחה וה- UP בילדים אלו ובמשפחותיהם, בניגוד לחשיבה הרווחת.

תערוכתה השניה שעסקה בדו קיום : "50 גוונים של דת", שהוצגה באוניברסיטת תל אביב, העלתה מסר עוצמתי של קירוב לבבות ושל דו קיום. הפרוייקט האחרון שלה, עליו זכתה למכתב הוקרה מנשיא המדינה על פועלה למען הקהילה, הציגה והפיקה את צילומיו של החייל דניאל מרש ז"ל, שנהרג ב"צוק איתן". התערוכה הוצגה במרכז רבין בתל אביב. צילומיה של לובמרוזו מוצגים ונמכרים בגלריות בארץ וברחבי העולם.

איריס בולקינד, מציגה ציורים אכספרסיביים, חומריים ומלאי צבע ותנועה.בוגרת ביה"ס לציור אינטואיטיבי המנוהל ע"י ד"ר פינקי-פיינשטיין, פסיכיאטר, ממציא השיטה. מדריכה מוסמכת לקבוצות לימוד לציור זה. מאמינה בשיטה  ובדרך ההבעה בציור זה, אשר מיועד לכולם, ככלי להתפתחות רוחנית ולתהליך פנימי עמוק בעל פוטנציאל לחולל שינוי ממשי בחיים. בנוסף מציירת על פורצלן, לומדת שנה שלישית צ'י קונג במכללת ברושים, מעצבת פנים, מטפלת בפרחי באך,לומדת את תורת הקבלה ורוקדת ריקוד אימפרוביזציה מזה 15 שנה.

אתי אסא-ק., בוגרת לימודי אמנות בבית הספר "בסיס", מציגה בתערוכה זו ציורים העוסקים בשפת הציור המופשט בטכניקות מעורבות: צבעי שמן, אקריליק, פחם, עפרונות פסטלים, קולאז'ים. הצבעוניות עזה, מטחי הצבע מגוונים וללא חוקיות קבועה. הקומפוזיציות שהיא יוצרת מלאות תנועה, חיים, ופראיות מפתיעה. היא מביעה בציורים נשיות עזה ועוצמתית, אשה-אלה המחוברת לאדמה ולשורשים ובריקוד שלה יש חושניות ייצרית פורצת גבולות.

ענבר צור, מטפלת מוסמכת במוסיקה, מדריכה ומנחת קבוצות, מציגה מבחר ציורים מופשטים המביעים יופי, רגש, הרמוניה וזרימה דרך כתם, צבע, חומריות עשירה וטכסטורות מגוונות. חיה ויוצרת בהוד השרון. מנגנת, מניעה את הגוף ולאחרונה נחשפה לעולם הציור האינטואיטיבי, ונשביתה בקסמיו. באמצעות הציור היא עוברת תהליכים של התפתחות אישית וצמיחה. דרך מפגש עם עצמה, עם עולמה הפנימי. "כשאני מציירת, הנני נמצאת ב "מינדפולנס", קשיבות ונוכחות מלאה לתהליך. אינני מתכננת וחושבת מה לצייר. הציור נעשה מעצמו, כמו עוקף את הקוגניציה ומגיע מהאינטואיציה, מהבטן. בתהליך משולבים המישורים של גוף, נפש ורוח. בשנים האחרונות נחשפתי לפילוסופיות ותורות מהמזרח, בעיקר זן בודהיזם. למדתי מהו "כוחו של הרגע", עצירה, התבוננות, הקשבה, סבלנות וסובלנות. בציור באים לידי ביטוי אהבותיי, תשוקותיי, פחדיי, עוצמותיי וכישוריי. למדתי לקבל באהבה את היצירה, ללא שיפוט וללא ביקורת. כפי שהיא. הציור בא מהלב, מרחיב ופותח אותו. לעיתים אני מציירת את המוסיקה, ולעיתים נעה את ועם הציור."

יוסי גורודינסקי, חי ויוצר בתל אביב, רואה חשבון במקצועו הראשי, מצייר בשנים האחרונות בהדרכת האמנית חנה אמריליו ברמת השרון, אקריליק על בד, קומפוזיציות מופשטות משולבות בצילומים , בקולאז'. הציורים החומריים ומלאי ההבעה, נותנים הצצה לנבכי נפשו של היוצר.

התערוכה היא מארג של חמש תערוכות יחיד, כשכל אחד מהאמנים, מביא את הסגנון האופייני לו.

התערוכה תתקיים בקניון רמת אביב בתל אביב, גלריית "החלונות המוזיאליים", על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, בין "ארקפה" ל"סופרפארם", איינשטיין 40 רמת אביב.

בין התאריכים 5.7.16 – 1.8.16

אירוע ההשקה יתקיים ביום רביעי, 13.7.16 בשעה 19.30 ברחבת הקניון אחרי "ארקפה"

אודות החלונות המוזיאליים של קניון רמת אביב :

על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, ממוקמים 16 חלונות ראווה גדולים, ובהם מוצגת כל חודש תערוכת אמנות חדשה, של מיטב אמני ישראל. בחלל הייחודי הזה מציגים צלמים, ציירים, פסלים ומעצבים. הקהל העובר במהלך 24 שעות היממה מתחלף מאנשים הצועדים/רצים בשעות הבוקר, הורים המביאים את ילדיהם לגן, אמהות עם עגלות התינוקות, תלמידי בתי הספר החוזרים מלימודיהם, וכולם למעשה נחשפים לתערוכות מדהימות ואמנות איכותית ללא תשלום וללא מאמץ.

הויטרינות השקועות בקיר וסגורות בזכוכית מהוות מעין מסגרת גדולה של תמונה והצופה יכול לראות את העבודות מקרוב או מרחוק , ובערב בזמן שהתאורה דולקת, גם מהכביש. המקום כולו מזכיר בעיצוב שלו את המנזרים באירופה, שכן בקדמת הקיר, יש אכסדרת עמודים המחלקת את המתחם ונותנת מיקצב אחיד אשר בינהם ניתן לראות את הויטרינות ולצפות באמנות.

לפרטים נוספים אנא פנו למנהלת תיק קניון רמת אביב במשרדי יעל ריפל-רובין, במשרדי רני רהב.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גבי

מעשה שהיה

איש מכירות טוב צריך ניסיון ויכולת לזהות סכנות