מהם היתרונות של קרן השתלמות IRA?

ניהול קרן השתלמות באופן עצמאי
צילום: freepik

אתם מוכרחים תמיד להיות בשליטה? לא פעם ישראלים רבים מעדיפים לנהל את קרן ההשתלמות שלהם באופן עצמאי. לאפשרות הזאת קוראים IRA, והיא זמינה לציבור הרחב החל משנת 2009. ישראלים רבים מתחבטים בשאלה האם כדאי להם לבחור באפשרות הזאת או שמא מוטב להם לבחור באפשרויות אחרות. אנו ננסה להציג את היתרונות של קרן השתלמות IRA בהשוואה לקרן השתלמות בניהול מומחה. אולי דווקא האפשרות הזאת היא האפשרות שהכי מתאימה לכם, אפשרות שתרגישו איתה הכי בנוח ובשליטה מלאה.

 

שליטה מלאה על הכספים שחסכתם

יש כאלה שאין להם יכולות שליטה טובות, ולכן הם מעדיפים כי אדם חיצוני יהיה אחראי על הכספים שלהם. מנגד יש כאלה שסומכים אך ורק על עצמם, ולכן הם מעדיפים לבחור את המסלולים המתאימים להם. אם אתם רוצים שליטה מלאה על הכספים שאותם חסכתם יהיה עליכם ללכת על האפשרות של קרן השתלמות IRA. לאורך כל הדרך רק אתם תבחרו את המסלול שמתאים לכם כמו כפפה ליד. לא תצטרכו לסמוך על אנשים חיצוניים שהם אלה שידעו מה הכי נכון ומה הכי מתאים עבורכם.

 

תוכלו להגיב במהירות לבעיות שונות

השאיפה היא כמובן שאף פעם לא יתרחשו בעיות, כאלה שעלולות להגביל אתכם בראייה לטווח הרחוק. אך המציאות עשויה לעלות על כל דמיון, ואתם תמצאו את עצמכם מסתבכים לא מעט. ישנה חובה אמיתית להגיב לבעיות השונות במהירות על מנת שתוכלו להחזיר את המצב למסלול התקין. גופים גדולים המנהלים מספר תיקי השקעות שונות עשויים שלא להגיב לבעיות האלה במהירות. מנגד מי שהלך על האפשרות של קרן השתלמות IRA יצליח להגיב לכל בעיה במהירות – ולתקן אותה ללא פגיעה.

 

תשלום דמי ניהול מופחתים

חברות גדולות המנהלות קרנות השתלמות עשויות לקחת לא מעט כסף על השירות שהן מספקות. הרי החברות הללו בסופו של יום מתקיימות על סמך אותם דמי ניהול שהן גובות מהלקוחות שלהן. זה לא אומר שמדובר על עניין לא טוב, יש כאלה שמוכנים לשלם דמי ניהול על מנת להשיג ראש שקט. במקרה של קרן השתלמות IRA תוכלו לשלם דמי ניהול מופחתים, כי לא יהיה גוף גדול שמנהל את קרן ההשתלמות. יתרה מכך בחלק לא קטן מהמקרים אולי אפילו לא תצטרכו לשלם דמי ניהול בכלל.

 

גמישות שאין לה תחליף

בעת ניהול קרן השתלמות IRA אתם גמישים לעשות ככל העולה על רוחכם. אתם אלה שמתווים את הדרך, הרי אין אף אחד שיכול להגביל אתכם. היתרון במקרה הזה הוא שלא תרגישו כי חונקים אתכם או כופים עליכם לעשות דברים שלא נראים לכם לנכון. בסוף מדובר על הכספים שאותם אתם חוסכים, ומוטב כי תקבעו את הדרך הנראית לכם לנכון. אפילו תפסידו סכום כזה או אחר, לפחות תדעו כי הגמישות היא הפרמטר שעל פיו ניהלתם את הקרן כולה.

 

תמיד תוכלו לפנות לגוף ניהול גדול

זה שבחרתם באפשרות של קרן השתלמות IRA זה לא אומר שלא תוכלו להתחרט. תמיד תוכלו לפנות לחברה גדולה על מנת שהיא זאת שתנהל לכם את קרן ההשתלמות. המפתחות נמצאות בידיים שלכם לבחור את הנתיב שאתם מעדיפים אותו. אם אתם ישר תנהלו את קרן ההשתלות שלכם בחברה גדולה לא בטוח שיהיה לכם כל כך קל לצאת ממנה. מוטב כי אתם תקבעו מה נכון לכם ומה יגרום לכך שתוכלו להוציא את מירב התועלת מקרן ההשתלמות שלכם. קרן ההשתלמות יכולה להיות המקום שבו תחסכו את רוב הכסף לעתיד הקרוב או הרחוק.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן