מיסוי אמריקאי

כל מה שחשוב לדעת
דרכון על רקע הדגל
תמונה: cytis, Pixabay

כל אזרח ארה"ב או כל אדם שמנהל בארה"ב פעילות עסקית כזאת או אחרת, בין אם הוא מתגורר בארה"ב ובין אם איננו מתגורר בארה"ב, מחויב בהגשת דוחות מס לרשות המיסים הפדרלית ולא פעם גם לרשות המיסים של מדינה ספציפית בארה"ב. אם יש לכם עסק כלשהו בארה"ב או אם אתם מתחילים בתהליך הגשת ויזה לארה"ב על מנת לפתוח עסק בארה"ב, חשוב מאוד שתכירו את כל מה שחשוב אודות תחום המיסוי האמריקאי.

מיסוי אמריקאי- מה צריך לדעת?

חשוב מאוד להבין כי מדיניות המיסוי האמריקאית שונה ממדיניות המיסוי הישראלית באופן מהותי מאוד. על האזרח האמריקאי חלה חובת דיווח על הכנסותיו בכל העולם. כלומר, הוא צריך לדווח גם על ההכנסות שלו בישראל וגם על ההכנסות שלו בארה"ב גם אם הוא לא מתגורר בפועל בארה"ב. על כל ההכנסות הוא ידווח באמצעות דוח מס אמריקאי

אם אתם תוהים מי בעצם חייב בהגשת דוח מס אמריקאי חשוב שתדעו שלשכירים קיימים קריטריונים שונים על פי הגיל שלהם ועל פי המצב המשפחתי שלהם אשר קובעים את רמת ההכנסה שחייבת בדיווח לרשויות המס האמריקאיות. חובת הדיווח על ההכנסה לא בהכרח אומרת שיוטל חיוב מס. יתכן מאוד שלא יוטל חיוב מס על אף הצורך לדווח על ההכנסה. חשוב לדווח במועד המתאים.

לא פעם אזרחים אמריקאים שחיים בישראל לא מודעים כי אפילו אם הם לא משלמים מיסים לרשויות האמריקאיות לעולם עדיין יתכן שהם זכאים להחזרי מס על פי קריטריונים שונים. בין ישראל לארה"ב קיימת אמנה שמונעת מיסוי כפול כך שכל מס שמשלמים בישראל מקוזז מול מיסים בהם אזרח ארה"ב חייב לממשלה האמריקאית.

ומה לגבי ישראלי שמקים עסק בארה"ב?

גם ישראלי אשר קיבל ויזה שמאשרת לו לעבוד בארה"ב תקופה כזאת או אחרת, יידרש לדווח למס הכנסה באמריקה אודות ההכנסות שלו. אין ספק כי לא פעם ניהול דוחות המס מול רשויות המס האמריקאיות הם דבר מורכב הן לאזרחים ישראלים שעובדים בארה"ב והן לאזרחים אמריקאים המתגוררים במדינת ישראל ומרוויחים את כספם במדינת ישראל. על כן, כיום כדאי לבחור בעורכי דין או חברות העוסקים בתחום של ליווי וסיוע בכל הנוגע להגשת הדוחות הרלוונטיים לרשויות המס באמריקה בצורה הטובה ביותר. שירות יועץ מס מיסוי אמריקאי הוא נחוץ מאוד  לכל אדם שלא מצליח להסתדר עם כל מה שנוגע למיסוי האמריקאי. בכדי שלא להסתבך עם החוק, כדאי לבחור בשירות זה כמה שיותר מהר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן