גביית חובות בארגונים

תהליכי עבודה סיסטמתיים
כמה שטרות
צילום: GNU Free Documentation License

בשביל לנהל עסק, בצורה טובה ומיטבית לטווח ארוך, צריך ליצור את תזרים המזומנים המאוזן, כבר מהימים הראשונים להקמת העסק. יחד עם זאת, כאשר אתם עובדים עם לקוחות קשה מאוד לעקוב אחרי כל דרישות התשלום, בוודאי ובוודאי כאשר הלקוחות אינם מעוניינים לשלם. בעיות גבייה, הן אחת מהבעיות הכי קשות של כל בית עסק בישראל, והן יכולות ליצור אתגרים משמעותיים בכל רמות הפעילות של העסק. אם חשוב לכם להגיע למצב שבו יש איזון בתהליך גביית החובות, אתם חייבים להקים מחלקת גביית חובות חיצונית המבוססת על אנשי מקצוע מיומנים בתחום המסוגלים לתת מענה לצרכים שלכם.

מה היא המשמעות של גביית חובות מאורגנת?

ההשפעה של שירותי גביית חובות על העסק, יכולה לבוא לידי ביטוי ב:

  1. ניהול מלאי – יש לכם מספיק כסף לבצע רכישות נוספות וחדשות של מוצרים שירחיבו את סל השירותים ללקוחות שלכם, ובהתאמה גם את מחזור הרווחים של החברה.
  2. יצירת רף מקצועי – שירותי גביית חובות חיצוניים, משוחחים עם הלקוח ברמה מקצועית גבוהה, ו"מרחיקים" מהחברה דיונים שלא קשורים להתנהלות מקצועית בין שני הצדדים. כך שאתם שומרים על רף גבוה מאוד והלקוחות נשארים מרוצים.
  3. עבודה לאורך זמן עם לקוחות – עבודה נכונה וממוקדת מטרה אל מול לקוחות שלא עומדים בתנאי התשלום, יכולה ליצור שיתופי פעולה לטווח הארוך. מחלקת הגבייה פועלת במיומנות ובנחישות, אך גם ברמה מקצועית גבוהה, ולכן מבצעת שימור לקוח אפקטיבי במיוחד.

הוגנות והגינות – הם הערכים החשובים בתהליך

בכדי להצליח בתהליך גביית חובות, צריך לפני הכל להבין מה היא המצוקה הקשה ביותר של הלקוח ומה היא הסיבה שבגללה הוא לא יכול לשלם. בתור אנשי מקצוע שצריכים לנהל עסק שלם, אין לכם את הזמן לבצע את המשימה המורכבת הזו, ולכן אתם חייבים להציל את הסמכות זה אנשי מקצוע שיודעים איך לבצע את העבודה בשבילכם. חשוב להיות הוגנים מול הלקוח ולנסות לבצע את תהליך הגביה, ברגישות המתבקשת, אבל בה בעת גם להבטיח את האינטרסים של העסק שלכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן