תואר שני בהוראה – מה זה מוסיף לנו?

תפקידי ניהול בבית הספר
שיעור בכיתה
תמונה: pexels

התואר הראשון ותעודת ההוראה הנלווית אפשרו לנו להתחיל ללמד במוסדות החינוך. כעת, אחרי שאנו חלק מהמערכת, קיימת אפשרות קורצת – לימודים לתואר נוסף שיעניק מגוון רחב של זכויות ויתרונות. במאמר זה נעסוק בהרחבה בסיבות השונות ללימוד תואר זה.

נושאים חדשים בתקופה קצרה יותר

תקופת הלימודים לתואר נוסף קצרה יותר מאשר תקופת הלימודים לתואר הראשון. אתם כבר מכירים את שיטות המחקר ואינכם זקוקים עוד לקורסי המבוא. כעת, אתם יכולים להתמקד בנושאים חדשים שיעזרו לכם למצב את עצמכם במוסדות החינוך.

למשל, קיים תואר הממוקד ב"מנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך" שפותח צוהר למגוון משרות נוספות בעולם החינוך. תואר אחר ממוקד בטכנולוגיות שונות בתחום החינוך, ומאפשר להתמקד בטכנולוגיות ומערכות למידה. נושאים אלה ניתנים ליישום הן בתוך בית הספר והן בתפקידים בכירים יותר ברשויות העירוניות ובמשרדי ממשל.

מעבר להיבט המעשי של רכישת השכלה נוספת קיימת גם "חדוות הידע", זוהי תחושה נפלאה לאתגר את עצמכם ולחזור לספסל הלימודים כדי להעשיר את ידיעתכם.

שכר גבוה יותר

יתרון נוסף שיש ללימודי תואר שני הוא היכולת להשתכר שכר גבוה יותר מייד עם סיום התואר. כיום, מדובר ב-5% נוספים לשכר הברוטו, הפרשה גבוהה יותר לקרן הפנסיה ואפילו תוספת לפעילויות נוספות בבית הספר כמו תפקידים נוספים שתקבלו עליכם. לאורך מספר שנים הסכום הזה מצטבר ומתקזז עם ההשקעה הכספית הקטנה שתוציאו על שכר הלימוד. בהחלט משתלם.

קיימת דרך לקבל חלק ניכר משכר הלימוד ממשרד החינוך ומגופים נוספים

המורים הוותיקים במערכת זוכים למענק נוסף – עד 80% מעלות הלימודים לתואר שני, וכן שעות זכות נוספות על פי הוותק והמצב הכלכלי. מעבר לכך, כל מורה יכול גם לבחון עם ארגון המורים האם הוא זכאי למלגת לימודים בהתאם למקום מגוריו וכן מצבו הכלכלי. בנוסף, אם הועסקתם במסגרת רפורמת "עוז לתמורה" תוכלו להשתמש בתקופת התואר גם לצורך קבלת "גמול השתלמות". כדאי מאד לברר את זכאותכם לכל הסיוע הזה שיכול להפוך את התשלום עבור התואר למינימלי במיוחד עבורכם, ובהחלט להצדיק את ההשקעה.

מעבר לתפקידי ניהול בבית הספר

חולמים להיות מנהלי בית־ספר? תואר שני בחינוך יאפשר לכם להגיש מועמדות לתפקידי ניהול. זוהי הדרך הסלולה לתפקיד שבו תוכלו להשקיע כמות שעות נמוכה יותר בתמורה לשכר גבוה באופן משמעותי. תפקידי ניהול סוללים את הדרך גם למשרות ניהוליות נוספות בעתיד בתחום החינוך, ומאפשרים לכם להוות נדבך משמעותי בקהילה העירונית שבה אתם נמצאים. חלק מממנהלי בית הספר גם ממשיכים מתפקיד זה לתפקידים בתחום החינוך במגזר הציבורי וברשויות המקומיות.

קבלת נקודות זיכוי במס הכנסה

מרגישים שאתם משלמים מס הכנסה גבוה מדי? אל דאגה. התואר השני יעניק לכם חצי נקודת זיכוי נוספת במס שמשמעותה כיום מעל 1,300 ש"ח נוספים בשנה לשכר הנטו שלכם. הזיכוי הזה יהיה תקף כל שנה ויהפוך את הלימודים לתואר למשתלמים אף יותר.

תואר שני ניתן ללמוד בשעות הפנאי

בהתאם למוסד הלימודי שבו תבחרו, תגלו את הגמישות הגבוהה בשעות הלימודים המאפשרות איזון עבודה־משפחה. אפשר ללמוד בשעות הערב או הבוקר ואפילו להשתתף בחלק מהשיעורים בצורה מקוונת. כך, תוכלו להשלים את התואר במקביל למשרה מלאה.

לסיכום, תואר שני מעניק לכם מגוון רחב של אפשרויות להתפתחות הקריירה בעתיד, זיכוי מס ותשלום שכר גבוה יותר. הוא מאפשר להיפתח לתחומי ידע חדשים ולאתגר את עצמכם. בחרו מוסד לימודי המעניק לכם את האפשרות ללמוד בשעות גמישות, ובדקו את אפשרויות המימון והמלגות הזמינות לכם באופן אישי. בתוך זמן קצר תוכלו לשדרג את עצמכם ולממש את הפוטנציאל הטמון בכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן