תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית

כל מה שצריך לדעת
כיתת סטודנטים
צילום: shutterstock

תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית נחשב כיום לאחד התחומים המבוקשים והינו ייחודי למכללה האקדמית ספיר. תכנית זו מקבילה ללימודי ממשל וניהול בסקטור הציבורי ומיועדת לאנשים אשר שואפים לשיפור פני החברה בישראל. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לאופן שבו מתנהלים ארגונים ציבוריים ופרטיים שונים, וכן, חושף אותם לאפשרויות התעסוקה המגוונות בתחום זה. בנוסף, מכירים הסטודנטים במהלך התואר את הסביבה הפוליטית בארץ ובעולם, וחשופים לסביבה האירגונית, מארגונים קטנים ועד לארגוני ענק.

מגוון הזדמנויות בסיום התואר

בוגרי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית, יכולים להשתלב בתפקידי מפתח ניהוליים שונים, הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי. בעלי המסלול מתברגים גם בתפקידים ניהוליים בפוליטיקה המקומית (עיריות וכדומה) וגם בפוליטיקה הארצית. הם משתלבים במגוון תפקידי הניהול המוצעים על-ידי חברות ממשלתיות, משרדים ממשלתיים, חברות עירוניות, עמותות, מועצות מקומיות ועוד.

המסלול מבוקש מאוד, בשל השילוב בין הלימודים המעשיים הנלמדים בו, לצד הלימודים האקדמיים הגבוהים הנלמדים בו. רכישת כלים מעשיים ותיאורטיים, מקנים לבוגרים את הידע והניסיון המתאימים להשתלבות בסקטור הציבורי והפרטי עם תום הלימודים. בוגרי התואר משתמשים במכלול הכלים שרכשו במהלך לימודיהם, כדי לבצע את התפקיד, אליו הם נבחרו, על הצד הטוב ביותר. זוהי הזדמנות מצוינת עבור כל אלה, השוקלים אפשרות להשתלב בלימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לקחת חלק בהחלטות חשובות, להשפיע ולקדם רעיונות שונים.

תכנית הלימודים

תכנית לימודי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית, פותחת כאמור, בפני בוגריה, אופק תעסוקתי רחב ומגוון מאד. מטרתה העיקרית של תכנית לימודים זו, היא להכיר לעומק את המציאות החברתית, את המציאות הפוליטית והכלכלית, וכן, לספק לסטודנטים את כלי הידע הניהולי והמחקרי, לבחינת עומק של גווני המציאות השונים.

הלימודים נמשכים כשלוש שנים וניתן לבחור באחד משלושת מסלולי הלימוד המוצעים. המסלול הראשון הינו מסלול לימודים רגיל, ובו הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע, בנוסף לימי שישי. המסלול השני הינו מסלול לימודי ערב, המתקיים שלושה ימים בשבוע, כאשר יומיים נלמדים בשעות הערב, ושישי בשעות הבוקר. מסלול זה מיועד לכל אלה, המעוניינים לשלב לימודים לצד עבודה. המסלול השלישי הוא מסלול הנלמד בימי חמישי יום לימודים מלא ובימי שישי.

בשנת הלימודים הראשונה נדרשים הסטודנטים לקחת חלק בקורסי חובה בלבד. בשנה השנייה, כמו גם בשנה השלישית, עומדים לרשות הסטודנטים, מלבד קורסי החובה, גם קורסי בחירה מחלקתיים וקורסי בחירה כלליים. סך כל הנקודות האקדמיות שעליהם לצבור על מנת לסיים את התואר בהצלחה, הוא 120 נקודות זכות. כבר בשנת הלימודים הראשונה הלימודים מקנים לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים למי שרוצה לעסוק בתחום. מדובר בקורסים בנושא ממשל ופוליטיקה בישראל, כלכלה, משאבי אנוש, תורת הארגון, משפטים ועוד. בשנה השנייה, על מנת להרחיב את סל הכלים שברשותם, משתתפים הסטודנטים בקורסי בחירה הבוחנים זוויות שונות של העבודה בארגונים, של השלטון המקומי, של מוסדות הממשלה, של הפוליטיקה ושל גופים נוספים.

יתרונות התואר

התואר במנהל ומדיניות ציבורית הוא תואר מגוון, אשר מסלולי הלימוד שהוא מציע, מתאימים לאנשים עובדים. לאורך התואר עוברים הסטודנטים סדנאות יישומיות בניהול וקורסים בינלאומיים שמאפשרים להם לצאת למשלחות בחו"ל וללמוד באופן פרקטי על ניהול במרחב הציבורי כפי שמתנהל במדינות מתקדמות נוספות.

כחלק מהפן היישומי שמציע התואר במנהל ומדיניות ציבורית, ישנו קורס הסמכה לדירקטורים, שזוהי הכשרה חיונית לתפקידי הניהול, וכן, ישנה התמחות מעשית שבה נוכחים הסטודנטים בתהליכי עבודה בשלטון המרכזי והמקומי תוך התנסות מעשית ולימודית בשטח. וכן נחשפים הסטודנטים להכרת אתגרי הממשל והרגולציה בעידן של טכנולוגיות חדשניות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן