אהרון קרוב הפצוע האנוש ממבצע עופרת יצוקה

טקס הענקת דיפלומות באוניברסיטת אריאל
אהרון קרוב נושא דברים בטקס

טקס הענקת דיפלומות באוניברסיטת אריאל

"אין הר שלא נוכל לטפס עליו" דבריו מלאי ההשראה של אהרון קרוב הפצוע האנוש ממבצע עופרת יצוקה, שקיבל אתמול תואר ראשון בפקולטה למדעי החברה והרוח

קרוב נגע בלבבות ונתן משמעות חדשה למושגים כמו אתגרים, התמודדויות וקשיים ובעיקר לאמירה – "אין דבר העומד בפני הרצון"

 אהרון קרוב, עלה לשאת דברים כנציג הבוגרים, וריגש את כולם. קרוב הוא הפצוע שכמעט איבד את חייו במסגרת מבצע עופרת יצוקה והיום בוגר הפקולטה למדעי החברה והרוח באוניברסיטת אריאל. קרוב סיפר כי נפצע לפי כשש וחצי שנים, כשלחם כחלק מצוות צנחנים.

"נפצעתי בראש, בעיניים, איבדתי את האף, וכל הגוף ספג אש, עברתי שיקום ארוך צעד אחר צעד. ידעתי שלימודים באוניברסיטה דורשים ריכוז והתמדה והפציעה שלי השפיעה על היכולת להתרכז ולהתמיד. המפגש עם פרופסור פוירשטין, כחצי שנה לאחר הפציעה הובילה אותי לפה, הוא אמר לי שיש בידנו כוחות להסתכל למעלה ולשאוף למעלה. הגעתי לפה מלא חששות, עברתי מכינה, ובמבחן הראשון קבלתי 50, ואמרתי לעצמי שזה מוכיח שלימודים זה כנראה לא בשבילי. אבל במועד השני כבר קיבלתי 55, היה לי מאד קשה. למזלי פגשתי פה כמה חברים שנתנו כתף, תמכו בי ועזרו לי בכל מה שהייתי צריך והבנתי שאין דבר העומד בפני הרצון. לכל אחד מאתנו יש את היכולת להמשיך קדימה, לכל אחד יש התמודדויות אבל תמיד יש לנו את הכוח לעלות למעלה. כל אחד יכול לרכוש כלים, בעזרת האמונה, החברים, המשפחה והוא עצמו. תודה רבה לחברים ולאוניברסיטה שעזרו לי להצליח. צריך לזכור שיש בידינו את הכוח ושאין הר שלא נוכל לטפס עליו".

השנה תעניק אוניברסיטת אריאל 2652 דיפלומות לבוגריה, מתוכם 220 מוסמכים- מסיימי התואר השני ותעודת דוקטור אחת.

"זו השנה השלישית כאוניברסיטה, הזכיר פרופ' יהודה דנון נשיא האוניברסיטה, אני רוצה להודות לסטודנטים על המאמצים שלהם, חלק ניכר מהסטודנטים התמודדו במקביל לדרישות הלימודים עם שירות מילואים, משפחה וילדים".

"אני בטוח, הדגיש פרופ' מיכאל זיניגרד רקטור האוניברסיטה, שיושבים מולי שרי ממשלה, שגרירים ומנהלים גדולים, ואני בטוח שתצליחו, אבל במידה ולא תצליחו תמיד תוכלו להיות פרופסורים ורקטורים באוניברסיטה." פרופ' זינגרד פנה לקהל, "אני מבקש עכשיו כמו בקבלת פרס נובל כל האורחים, בני המשפחה והחברים תעמדו ותמחאו כפיים לבוגרים המעולים שלנו. ואני מברך אתכם בוגרים שבחרתם באוניברסיטה הטובה היותר ואני אובייקטיבי."

פרופ' שמואל שחם, בחר לצטט משירה של המשוררת זלדה 'לכל איש יש שם'. "לכל איש יש שם ראשון שנתנו לו אביו ואמו, השם השני שנתנו לו חבריו והשלישי הוא השם שקנה לעצמו – אתם כבוגרים קניתם לכם שם".

מר אלי שבירו, ראש העיר אריאל, סיפר על חלומם של המקימים: " אם היו שואלים את מקימי האוניברסיטה הם לא היו מאמינים, איך חלומם הפך למציאות".

אהרון קרוב, סג"מ בחטיבת הצנחנים, עם פרוץ מבצע עופרת יצוקה היה בחופשה לרגל חתונתו, אהרון התחתן ולמחרת בבוקר התייצב ביחידתו ללחימה ברצועת עזה. הוא נפגע מטען חבלה והוגדר כפצוע הקשה ביותר במבצע, סיכוייו להחלים הוגדרו כקלושים ביותר.

לפרטים נוספים:

מרב קליק לרנר רכזת מדעים, הנדסה וארכיטקטורה

דוברות אוניברסיטת אריאל

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

פרה בשדה

חץ בענף רפת החלב

השפעת נזקי המבצע והחלטות האוצר על ענף רפת החלב

תמונה של נוח

לא רק מכות

מבט אל אירועים שבהם נהרגו ערבים

צילום של יוסי

גזירה משמים?

איך לרתום תהליכי שינוי שכבר קורים בחברה החרדית